Büyükelçilikler ve Konsolosluklar

Büyükelçi̇li̇kler, Konsolosluklar, Fahri̇ Konsolosluklar

Türkiye'deki Konsolosluklar ve Büyükelçilikler;

Türkiye'de hangi ülkelerin büyükelçilik, başkonsolosluk, konsolosluk ve fahri konsoloslukları var? Bu dış temsilciliklerin iletişim bilgileri, adresleri, yol tarifi alabileceğiniz interaktif ulaşım haritaları. Türkiye'deki Yabancı Temsilciliklerin görev bölgeleri, pasaport ve vize bölümleri çalışma saatleri. Türkiye'deki diplomatik temsilciliklerin illere göre listesi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve diğer illerimizde bulunan dış temsilciliklerin bilgilerine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. Yabancı Ülkelerin Türkiyedeki Büyükelçilikleri ve Konsolosluklarının tam listesi.

Yurtdışındaki Türkiye Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları;

Türkiye'nin yurt dışında hangi ülkelerde temsilcilikleri var? Yurt dışındaki Türkiye'nin büyükelçilikleri, baş konsoloslukları, konsoloslukları, fahri konsoloslukları iletişim bilgilerine, görev alanları bilgisine bu sayfalardan erişeblirsiniz. Türkiye'nin Yurtdışındaki Büyükelçilik ve Konsoloslukları sayfalarımıza tüm büuyükelçilik ve konsoloslukların yol tarifi alabileceğiniz interaktif ulaşım haritaları eklenmiştir. Türkiye'nin dış temsilcilikleri iletişim bilgleri, yurtdışı büyükelçilik ve konsolosluk adresleri, telefon numaraları bu sayfalarımızda bulunmaktadır.

Türkiye Yurtdışı Turizm Ofisleri̇;

Yurtdışında bulunan Türkiye Kültür ve Tanıtım Müşavirliği iletişim bilgileri, adresleri bulundukları ülkeye göre bu sayfada listelenmiştir. Sayfadan bu büroların adres, telefon, faks ve eposta bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Pasaport ve Vize İşlemleri;

Bu bölümde pasaport ve vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve linkler bulunmaktadır. Bunlar; pasaport çeşitleri, online pasaport başvurusu ve randevusu alabileceğiniz resmi linkler, güncel pasaport harçları ve defter bedelleri, gemi adamı cüzdanı bilgileri, online pasaport harçı yatırma resmi linki, çeşitli ülkelerin vize bilgileri, pasaport başvurusunda gerekli evraklar v.b. bilgilerbulunmaktadır.

Türki̇ye’de Temsi̇lci̇li̇ği̇ Olmayan Ülkeleri̇n Vi̇ze İşlemleri̇;

Türki̇ye’de temsi̇lci̇li̇ği̇ olmayan ülkeleri̇n vi̇ze işlemleri̇ hakkında bilgiler. Bu ülkelere tatil veya iş amaçlı seyahat etmek isteyenlerin vizeye tabi olup olmadıkları. Vizeden muaf süreler. Vize başvurusu yapılacak konsolosluk veya fahri konsolosluk adresleri, iletişim bilgileri.