Bodrum Simi (Sömbeki) Adası Feribot Seferleri

 
simi adası feribot seferleri

Bodrum Simi Feribotu

Bodrum Türkiye'nin sadece ülkemizde değil dünyada tanınan ve rağbet gören önemli bir turistik ilçesidir. Çevresinde bulunan bir çok Yunan Adasına Bodrum'dan düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Bu yönden de ilçe önemli bir merkezdir. Bodrum turizm yanında aynı zamanda kültürelde bir çok etkinliğin yapıldığı sanatın öne çıktığı ilçemizdir. Yunanistanın Simi (Sömbeki Adası) Datça Limanının güneyinde kalır. Coğrafi açıdan 12 Adalar zincirinin bir halkasıdır.

 

Ege Denizi ile Akdenizin birleştiği noktada bulunan Simi (Sömbeki) Adası adını deniz tanrısı Poseidon’un eşi Nymph Syme’den almıştır. Çok iyi korunmuş tarihi dokusu ile ada gezmeye gelenleri etkilemektedir. Yialos adanın limanının bulunduğu merkezinin adıdır. Simi Adası'na Bodrum ve Datça'dan düzenli feribot seferleri vardır. Bunun yanında bir çok gezgin Rodos Adası tatilinde günübirlik Simi Adası turu yapmaktadır.

Simi Adası Gezilecek Yerler

Simi (Sömbeki) Adası'nda gezilip görülmesi gereken yerlerin başında Simi Limanı ve çevresi, Marathounda Plajı, Panormiti Koyu, Agia Marina Plajı, plajları ile ünlü Pedi Kasabası, St.John Şövalyeleri Kalesi, Megali Panagia Kilisesi, Panormitis Manastırı, Agios Emilianos Manastırıdır. Simi Adası'nda gönlünüzce gezmek için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri ve fiyatlarını görmek için "Yunan Adaları Araç Kiralama Şirketleri" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bodrum'a Ulaşım

Bodrum Simi Adası feribot turu için Bodrum İlçemize ulaşımda kullanabileceğiniz ulaşım bilgileri sayfalarımız, Bodrum Otobüs Firmaları, Bodrum Araç Kiralama ve Milas Bodrum Havalimanı Uçuş Bilgileri ile Ucuz Uçak Bileti dir. Ucuz otobüs bileti, ucuz uçak bileti, uygun araç kiralama fiyatları için bu sayfalarımızı kullanabilirsiniz. Bodrum Simi Adası arasında feribot yolculuğu yaklaşık 95 dakika sürmektedir. Bodrum Simi Adası tek yön feribot bileti fiyatları yetişkin 42 Euro, çocuk 21 Euro, bebek ise 5 Euro dur. Feribot sefer saatleri yakın bir zamanda bu sayfalarda yer alacaktır.

Kullanım Şartları:

Bu sayfalarda bilgi amaçlı yayınlanan feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Sefer bilgilerini Erturk Lines web sitesinden de teyid ediniz.