Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

Özel Günler Sözleri

Anneler Günü Mesajları

Aşk / İlan-ı Aşk Mesajları

Ayrılık Mesajları

Babalar Günü Mesajları

Bayram Mesajları

Evlilik Teklifi Mesajları

Evlilik Yıldönümü Mesajları

Doğum Günü Mesajları

Kandil Mesajları

Özlü Sözler

Sevgililer Günü Mesajları

Sevgi Mesajları

Yeni Yıl Mesajları

RÜYA TABİRLERİ

 

AŞK, İLAN-I AŞK SÖZLERİ / AŞK MESAJLARI

1
Gelmezsen, fırtınaya uğramış bir kumdan kale gibi yıkılacağım. Gözlerindeki beni göremezsem bir saat gibi duracağım. Gülmezsen, konuşmazsan, elimi tutmazsan, sıcaklığını üstüme bırakmazsan öleceğim sanki. Ben kifayetsiz muhterisin.

2 Güneşe durunca boynunu eğmeyen, hele ki tatlı bir esintide varsa mırıl mırıl salınan ayçiçekleri gibiyim. Bu huzurdan bu ihtişamdan mahrum bırakma beni. Hiç batmayan güneşim, serin meltemim ol benim.
3 Biz seninle dümdüz bir otoyolda son sürat çarpışmış otomobiller gibiyiz. Okyanusların ortasında hortumla oluşup, tsunamiyle karalara vurmuş gibiyiz. Amazon ormanlarında simbiyotik ikililer, gökyüzünde çarpışan sıcak-soğuk değişimler, kutuplarda ısrarla birbirini bekleyen penguenler, gündüzle-gece, ateşle-su, ölümle-yaşam…….yada kısaca SEN ve BENiz.
4 Bir iyimserlik, bir her şeye katlanış, bir mukavemet hissi geldi bana. Sanki bir tevazu yorganı örttün üstüme. Artık yeşil-çorak, kır-bayır, munis-vahşi her neresi olursa sadece bir çoban olmak istiyorum. Her gün gitmek ama sana gelmek, sevmek sevilmek ve her şeyi senle duyumsamak istiyorum.
5 İnsanoğlu en çok neleri sever, inanır, güvenir? Görecelide olsa; anne, baba, kardeş,Tanrı, arkadaş,evcil hayvan, saksı bitkisi… liste uzar gider. Elbette benim de böyle bir listem var. Tuhaf olan şu ki ; sen , sen, sen listede nerdesin? Çok zorlanıyorum. Çünkü sen şuan en sevdiğim, en güvendiğim, en çok beraber olmak istediğim kişi statüsündesin. Peki ne yapmalıyız sence?
6 Dişimi fırçalamak gibi rutin,kaygan zeminde düşebilme ihtimali, mevsimler gibi döngüsel, oltadaki yeme gelen balık, gün-tün eşitliği,pi sayısı, + - sonsuz, global dünya, siyaset-hamaset, savaş-barış, bu dünya-öbür dünya… hiç biri değilsin. Sadece sen, sendeki ben, bendeki AŞKsın.
7 Issızlığıma kanma hep seni beklediğimdendir. Öyle bir gel ki..ya yeşeren yaprak ve çiçekli dallarıma kon, ya dökülen yapraklarımın yumuşaklığını yatak bilip yerleş. Rahat etmen için gece ayın ışığı, gündüz güneşin sıcağı, yaralarının ilacı, ruhunun salıncağı, bedeninin mükellef sofrası olmaya hazırım. AŞKIM…..
8 Sevipte kavuşulmayan, yada bakir ama örseli kavuşulan Yeşilçam melodramlarından değil. Yaşamın bağrında, akılcı ama delice, masum ama vahşi, hem sağlam hem temkinli bir aşka davet bu. Düşün ama çıldır.
9 Son zamanlarda koptum yenilerin deyimiyle. İş güç, fatura, para, geçim filan gibi. Ama her akşam son dakika zili çalarken hep huzurla girdim kapıdan. Seni ve seninle olan dünyamı ezbere bilirken. Senin hislerini, beklemişliklerini kaçırdım galiba. Birinin hayat arkadaşı giderse ansızın diğerinin yaşayabileceği açmazla düşündüm tekrar ve utandım. Muhtaçlıktan öte olduğunu anladım sonra.Hala aşığım ben sana.
10 Bu geçici körlük, akla ziyan, acıya, örseye pansuman yaşanılabilirlikte en şaşalı olan; ruhların orkestrası, umut, şefkat, en iyi hislerin dansı, AŞK aşk aşk . Aşığım sana.
11 Rakı şişesinde balık, damarlarında akan kan, beyninin kıvrımlarında dolanan bir solucan, kalbinin odalarında kiracı, bedenine dokunan kumaş, aklında uğraş,gözünde renk, sesinde ahenk, yüzünde bir ben olabilsem keşke. Her şey olabilsem keşke sana dair.

12

Aşk hep vardı ama başkaların daydı. Sen olunca aşk bana da oldu. Süper oldu.
13 Kıştan çıkıp baharla mutlanmak gibi, kızgın güneşin altından kalkıp serin denize dalmak gibi, gökyüzünde uçabilmek gibi. İşte ben böyle tarifi zor güzellikleri tadıyorum şimdi. Senin sayende aşkım.
14 Ruhuma dokunan gümüşi teller, başımda uçuşan meltemler, içime dolan , beni saran, beni havalandıran, umutlandıran her şey senden geldi bana.Aşk iklimine girmişim ben seninle.
15 Susuyorsam kızma, nutkum tutulduğundandır. Ellerim soğuksa, heyecandandır. Gözlerim kaçıyorsa gözlerinden, telaştandır. Henüz bir acemiyim ben. İlk kez aşık oluyorum da ondandır.
16 Senden önce hayatım boşlukları kucaklamak gibiydi. Ne güzelmiş kolların arasında birisi olması. Aşk çok güzelmiş meğer.
17 Ben sana prangalanmış bir mahkum. Suçu sabit, azılı sevgili. Cezama razıyım, idamda olsa kabulüm. Ama müebbet verseler yada ömür boyu sende sürgün daha ne isterim.
18 Aşkın acıtan yanı da varmış. Seni görememek, sesini işitememek, kokundan uzak, kollarından mahrum kalmak, ölmek gibi acıya tutsaklıkmış meğer.
19 Senle beni topluyorum bir çıkıyor. Benden seni çıkarıyorum geride bir şey kalmıyor. Seni bana bölüyorum yada beni sana biz,bizbizbizbizb diye sonsuza gidiyor. Senle beni çarpınca çoğalıyor, büyüyor AŞK oluyor.
20 Önümde yürüsen, gölgene basarım diye korkarak yürüyemem, arkamdan gelsen, ardıma dönüp bakmaktan yürüyemem, yanımda yürüsen, adımlarımızı uyduracağım derken yürüyemem. Yürümeyi öğrenmişken unuttum. Bana seninle yürümeyi öğretirmisin.
21 Delinin tekiyim ben. Tıp aciz, hem iyileşmek isteyen kim? Sana deliyim, senle dolu, deli bir doluyum ben.
22 Mümkünü yok, çaresi yok, ilacı, doktoru yok bu hastalığın. Sana tutulmuşum. Ya gelecen ya ölecem.
23 Yanıtsız sorular, anlamsız kargaşalar, umarsız dertler, ümitsiz yarınlar yok artık bende. Bir tek sen çözdün bendeki denklemi artık bir bilinmezliğimde yok.
24 Aşk bitmez, aşk oturduğu evden hiç gitmez, aşk küserse de bazen kinlenmez. Bilir çünkü onu gerçek yapanı, hakkını koruyanı. İşte benim sana aşkım bu türden, bu gerçeklikten.

KULLANIM ŞARTLARI: ©

 

Özel Günler Sözleri içerisindeki tüm içerik telif hakkı e-yasamrehberi .com' a ait özgün yazılardır. Online sistemde görülmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz. Sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Site kullanıcıları bu bölüm içerisindeki dokümanları kişisel kullanım amacıyla yazdırma ve mesaj olarak kullanma hakkına sahiptirler.

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları