Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

Özel Günler Sözleri

Anneler Günü Mesajları

Aşk / İlan-ı Aşk Mesajları

Ayrılık Mesajları

Babalar Günü Mesajları

Bayram Mesajları

Evlilik Teklifi Mesajları

Evlilik Yıldönümü Mesajları

Doğum Günü Mesajları

Kandil Mesajları

Özlü Sözler

Sevgililer Günü Mesajları

Sevgi Mesajları

Yeni Yıl Mesajları

RÜYA TABİRLERİ

 

AYRILIK SÖZLERİ / MESAJLARI

1
Yokluğun; susuz çöllerden, buzul soğuktan, sarp dağlardan, denizdeki derin vurgundan da beter. Korkma ölmedim. Nefes alıyorum elbet.
Nasıl yaşamaksa bu? Giderken etrafıma doladığın dikenli teller batıyor aciz bedenime. Yinede mutlu ol.Ben sana kötü olamam ki.

2 Gittim ben diyorsun. İyi hadi git . Yolun açık olsun. Sanma ki bulacaksın benden daha çok seveni. Kehanet değil, beddua değil dediklerim;
Her karşına çıkanda beni arayacaksın, benim kadar seviyor mu diye tartacaksın. İşte mutsuzluğun bundan olacak.Şimdi duyduğum acı gibi bilip üzüleceğim o zamanlarda da. Ama bana gelen yollara U dönüşü yapılamaz levhaları koydum haberin ola.
3 Sen ne yaptın böyle bana. Acıdan kıvranıyor bedenim.Uyuyamıyorum, yemek yiyemiyorum, yürüyemiyorum bile. Hep dudağımda bir titreme, gözlerimde sağanak bir bulutla amaçsız gidiyorum beraber yürüdüğümüz sokaklara.Kimsesiz kedileri, başıboş köpekleri yalvar yakar çağırıp, çaresizce sarılıyorum sokaklarda. İşte böyle hallerim senin payına düşende bunları bilmek olsun istedim.
4 Sen veda ettin ama ben etmeyeceğim. Buruşturulup çöpe atılmış kağıt muamelesi yapsan da bu aşka, ben hep değerini bileceğim. Yıllar geçse de bendeki aşk ateşinin, ne öfke kovalarıyla sönmesine, ne yalan maşalarıyla dağlanmasına, nede kızgınlıkla küllenmesine izin vermeyeceğim.
5 İki kere iki dört eder belki. Cennet yok ama cehennem vardır belki, aynı derede aynı suyla yıkanmakta mümkündür belki, düşünmeden de varızdır belki, dünya bir yanılsama, uzayda bir galaksinin oyun konsoludur belki. Kesin olan şu ki sen ve ben artık mümkün değilizdir BELKİ.
6 Seni incitmek, en son isteyeceğim şey. Evet seviyorum seni ama başka başka…..mış… muş… gibi yaparak , yalanlı, yaldızlı hislerle davranarak daha ilerleyemeyeceğim bu yolda. Üzgünüm; biz bir elmanın iki yarısı, biri diğerinin ruh eşi değiliz ne yazık ki. Dürüstlük kartımı kullanarak oyundan çekilmek istiyorum.
7 Şimdi yüreğimde bir kor; acıyı dağlayıp dolaştırırken damarlarımda, bir paspas, fırça, galonlarca çamaşır suyu, kezzap, tuzruhu asit filan en güçlü kimyasalları istiyorum. Sana ait, sana dair, senle geçen tüm anları , anıları silsin, çıkarsın, kazısın, buharlaştırsın, illaki yok etsin diye beynimin odalarından. Sen bende yok ol, hiç olmamış ol diye.
8 Gülümsemelerin yüzümden dağılıp gitmesi, yüreğimde kanatlanan martıların göç etmesi, ellerimde ki sıcaklığın buza kesmesi, beynimdeki endorfinin tükenmesi, ayaklarımın benden özgür varlıklarmış gibi yanımdan yürümesi,gözlerimin hep sağanak yağışlı manzaralar seyretmesi, sesimin içeri doğru bağırması gibi… gibi… gibi…Senden sonra bizim oralarda, benim buralarda.
9 Anımsıyor musun? Hep gülüm, papatyam, kır çiçeğim, manolyam filan derdin bana.Nasıl mutlulukla sokulurdum yamacına. Keşke çeliğim, plastiğim, demirim, filan gibi doğada yok olmayan bir şey gibi sevip seslenseymişsin bana. Bak gördün mü ya dalımı kırdın, ya üstüme bastın, yada ışığımı örttün. Gidiverdim.
10 Bende kendi” yaşamımı seçiyorum”. Ve şu anda sana bunun geri “dönüşü olmadığını “ söylemeyi seçiyorum. Hayatını benle geçirmeyi seçemeyeceksin. Gittiğin an ben artık senin değilim. Geri dönmeyi seçemeyeceksin. Çünkü artık ne bu ev senin evin, ne ben ne kalbim senin olmayacak.
11 Gözlerin benden suçlu gibi kaçmaya başladığında, sesine yalanlar misafir ettiğinde, yanımdayken varlığın evimin önene dökülmüş bir ton siyah kömüre döndüğünde, ellerin artık tutarken değil, el sallarken neşelendiğinde ANLADIM ben. Merak etme sana da güle güle.

12

Olmadı diyorsun yani. Peki. Biten aşkların arkadaşlık yalanıyla süreceğine inananlardan değilim. Görüşmemek dileğiyle.
13 Artık sen ne bir yabancı, ne bir sohbet konusu, ne bir soru, ne bir cevap, ne bildik bir sokak, ne bir nokta, ne bir gölge kısaca hiçbirşeysin.
14 Bilmelisin doğada bile gidişler vardır şaşmayan; kara bulutlar, kıyıya vuran dalgalar, gece gündüz, mevsimler, zaman hatta yaşam gibi. Bizde karşı şeritlerde ilerleyeceğiz artık, birimiz diğerine giden olacak maalesef.
15 Şarkının en güzel yerinde susması, filmin en heyecanlı yerinde elektriğin kesilmesi gibi değildi evet. Daha can sıkıcı olur muydu? Oldu da
Kitabın son cümlesini okuduk, bildik bir fıkrayı anlatmaya çalıştık kederle.
16 Ayrılık bir ayrıcalık değil ki; gururlanayım veya piyangodan büyük ikramiye kazanmış gibi sevineyim. Sadece üzgünüm demek istedim.
17 Hep bir iyimserlik taşıyacağım sende biten aşkımız, yanı başımda yalnızlık olmuş varlığın için. Seni geri getiremem belki ama düşünememe aczine düşmeyeceğim inatla.
18 Sokulgandın, sıkılgan oldun, sıcaktın aysberg oldun, konuşkandın susan, gülendin somurtan oldun. Anladım. Keşke ilk hallerin dönüşmeden ikincilere, fark edebilen olsaydım.
19 İstiyorum ki ortak olsun bu ayrılığında acısı; nasıl gülüp eğlenebildiysek başlarda sonlarda yitip gitmesin saygı.
20 Severken ayrılık olmadı bu, ayrılık gibi ayrılık oldu hakkını vere vere. Helal olsun diyeceğim izninle. İyi iş başardık.

KULLANIM ŞARTLARI: ©

 

Özel Günler Sözleri içerisindeki tüm içerik telif hakkı e-yasamrehberi .com' a ait özgün yazılardır. Online sistemde görülmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz. Sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Site kullanıcıları bu bölüm içerisindeki dokümanları kişisel kullanım amacıyla yazdırma ve mesaj olarak kullanma hakkına sahiptirler.

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları