Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

Özel Günler Sözleri

Anneler Günü Mesajları

Aşk / İlan-ı Aşk Mesajları

Ayrılık Mesajları

Babalar Günü Mesajları

Bayram Mesajları

Evlilik Teklifi Mesajları

Evlilik Yıldönümü Mesajları

Doğum Günü Mesajları

Kandil Mesajları

Özlü Sözler

Sevgililer Günü Mesajları

Sevgi Mesajları

Yeni Yıl Mesajları

RÜYA TABİRLERİ

 

BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ / KUTLAMA MESAJLARI

1
Hayatta saygı duyduğum ilk adama; Yüzüne, bedenine konuşmasına hayran, sözüne, sohbetine tutkun, sevgisine, ilgisine aç, onurlu, gururlu vakarına hep muhtaç ilk adama. BABAma sevgi ve saygıyla, Babalar günün kutlu olsun.

2 Canım BABAcığım; İlk beklemeyi öğreniş seninleydi, huzurlu sıcacık evimizde, annemiz, aşımız yanı başımızda. Temelimiz, direğimiz, dayanağımız, onurumuz y köşe başında, ya sokağın kaldırımlarında, ya kapının zilinde. Öyle bekledik işte saatlere baka baka, camdan sarka sarka, merdivende ayak sesi kollaya kollaya. Hep gelirdin bilirdik. Bildikçe heveslenir, umutlanır gene beklerdik. Sen geldikçe öğreneceğimiz, yapacağımız, yaşayacağımız şeylerin çoğalacağını bilerek daha da çok, hevesle, güvenle, kaygısızca beklerdik. Seni çok seviyorum.
3 Biz bebekken, biz büyürken…. Hep annemiz vardı ya bizimle, hani onunla daha çok paylaşım oluyormuş yanılsamasında; belki ilk kelimemiz anne olmuştur, ama baba daha çoktur –söylemesi kolay olduğundan değildir ÖZLENdiğindendir. Ona ilişkin sorular çoğalır, baba nerede, ne zaman gelecek diye BEKLENdiğindendir. Sonra okulda , sokakta Benim BABAm varya diyalogları başlar ÖVÜNÜLdüğündendir. Etkisi giderek artan rüzgarlar gibidir babaya duyulan, imrenilen, böbürlenilen ve hatta illaki birilerine anlatılmak istenen duygular. Sen benin canım babamsın ve senden söz etmeye ömrümce devam edeceğim.
4 Anne sevgisi koşulsuzdur. Baba sevgisi ise daha göreceli ve seçkincidir. Yaşadıklarımdan öğrendiğimce; eğer bir insan babasından çok sık bahsediyorsa değil, yaşamın türlü hallerinde” korkulu tünelleri, kötümser labirentleri, kaçınılmaz, kederli hallerinde ve sınanmış polemiklerinde” kendi içine olduğu kadar dışına da söz edebiliyorsa bilsin ki; o çok iyi bir babanın evladıdır. Ve benim gibi gurur duysun.
5 Şükrediyorum ve çok mutluyum. İLK adımlarımı atarken elimi tuttuğun, bisiklete binmeyi öğrettiğin,bitmez tükenmez sorularıma cevap verdiğin, sokaklara tükürmediğin, çöp atmadığın ve bana da hep tembihlediğin, sakinliğin pısırıklık değil insanlık olduğunu anlatıp kimseye pat küt söylenmediğin, zorluklarla baş edip ettirdiğin, cebime harçlık koyarken, gizli saklı bir şeymiş gibi utandığın, bazen İstiklal Marş’ında usulca ağladığın, bizi hep sevdiğin ve terk etmediğin için ve hep iyi baba olduğun için Babacığım minnettarım ve çok gururluyum.
6 Sana bugün senin daha önce söylemediğin en güzel sözleri bulup söylemek isterdim ama nafile.Çünkü sen söylenmemiş güzel söz bırakmadın kanımca ömrü hayatında.Anneme, bana, kendi anne-babana, kardeş, akraba, arkadaşlarına, komşularına ve hatta ilk tanıdığın insanlara. İnsan bu kadar mı naif, harika, dolu, donanımlı ve faydalı olur bu yaşamda. Ama buldum söyleyeceğim şeyi. BENİM BABAM.
7 Geliyorum BABAcığım, peki Baba, sen öyle diyorsan Baba, anladım baba, sorarım baba, tamam halledeceğim baba,korkmam baba, yaparım baba, dikkate alırım baba, dinlerim baba, kibar olurum baba. Böyle benzer diyaloglar geçtiyse sizinde babanızla aranızda benim gibi sizde korkmayın sakın. Çünkü bizimki iyi baba. Sorumlu, dost, dürüst,iyi, sıcak…..Etkisi sonradan anlaşılan ama her daim örnek alınan babalar bunlar. Değil mi BABAcığım?
8 Kaygılandığın ama hissettirmediğin, hep düşünüp ihtimal ürettiğin, güvendiğin, gücenmediğin, görmezden gelmediğin, inandığın, iyi tarafından baktığın, aldatmadığın, terk etmediğin, yok saymadığın, usul usul ince ince hesaplamadan, iyi baba nasıl olunur kılavuzları okumadan da gerçek bir iyi baba olduğun….. Benim BABAM olduğun için çok gururluyum. Babalar günün kutlu olsun.
9 Bugün sana çok ama çok sarılmak, bir dolu yüz gülmek, elini tutmak, omzuna dolanmak, gözlerimden bin türlü güzel manzara gösterimi yapmak, balık tutmak, piknik yapmak, yürümek ve çokça konuşmak. her şeyi her şeyi yapmak hatta usul usul ağlamak istiyorum. Birtanecik Babam benim.

KULLANIM ŞARTLARI: ©

 

Özel Günler Sözleri içerisindeki tüm içerik telif hakkı e-yasamrehberi .com' a ait özgün yazılardır. Online sistemde görülmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz. Sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Site kullanıcıları bu bölüm içerisindeki dokümanları kişisel kullanım amacıyla yazdırma ve mesaj olarak kullanma hakkına sahiptirler.

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları