Ömrünü Tamamlamış Araçların Teslimi

 
hurda araç teslim yeri

Ömrünü Tamamlamış Araç (ÖTA) Teslim Yerleri

Ömrünü tamamlamış araçların, ekonomik operatörlerce araç sahiplerinden teslim alınarak, aracın kayıttan düşülmesi ve bertaraf formu işlemlerinin yapıldığı yerlerdir. Bulunduğunuz ilde 06.07.2011 tarih ve 27986 sayılı Tebliğe göre "Ömrünü Tamamlamış Araçların" depolanması, arındırılması, sökümü ve işlenmesine yetkili (ÖTA) ömrünü tamamlamış araç teslim yerlerini bulunduğunuzun şehirin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

 

İstanbul Hurda Araç Teslimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetimi Müdürlüğü bu hizmeti veriyor. Müdürlük 2004 model ve daha eski hurda motorlu taşıtları teslim almaya başladı. Randevu ile hurda araç kabul eden merkez Tuzla Aydınlı Mah. Patlayıcı Maddeler Cad. Kıvrım Sok. İBB Katı Atık Aktarma İstasyonu içindedir. Tel: 0 (212) 312 68 47. Yine internette arama yaptığınız zaman İstanbul'da u iş için bakanlıktan izin almış ömrünü tamamlamış araç teslim yerlerini/firmalarını bulabiliriniz.

Hurda Araç Teslimi Nasıl Yapılır?

Ömrünü tamamlamış araç sahibi aracını ÖTA teslim yerlerine, geçici depolama alanlarına ya da işleme tesislerine teslim etmek ve aracı teslim alandan araca ait onaylı araç kayıttan düşme ve bertaraf formunu almakla zorundadır. Hurda araç tesliminde izlenecek yol şöyledir, hurda araçların tesliminde gereken belgeler;