Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Doldurulur?

 
mobil kaza tutanağı

Mobil Kaza Tespit Tutanağı Hazırlama

Kaza tespit tutanakları daha önce kağıt üzerinde tutularak sigorta şirketlerine veriliyordu. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil uygulamalarla kaza tespit tutanağı tutulmaya başlandı.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen mobil kaza tespit tutanağı uygulaması android ve ios yazılımlı tüm cihazlarda çalışıyor. Tutanak sonrası hazırlanan bilgiler sigorta şirketi ve merkeze iletiliyor. Kısa süre içerisinde maddi kaybı hemen geri alabilirsiniz.

 

Araç Bilgilerinin Otomatik Gelmesi

Araç bilgilerin tek tek girmenize gerek yok. Sigorta poliçe bilgilerine ulaşmak için sigorta poliçenizin üzerinde bulunan kare kodu cep telefonunuza okutun. Poliçe bilgilerine telefon ulaşdığı anda araç bilgileri, şasi numarası, markası, modeli, model yılı vb. bilgileri otomatik olarak ekranınıza gelecektir

Önceden profil oluşturup kaza anında hazır profilinizi kullanabilirsiniz. Bu tutanak oluşturma sürenizi kısaltacaktır. Araç bilgilerinizi, ehliyet ve ruhsat resimlerinizi girerek kolayca hazır profil oluşturabilirsiniz. Tutanak oluştururken bu hazır profilinizi seçip gerekirse kolayca karşı tarafın telefonuna gönderebilirsiniz.

Mobil Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ilk yapmanız gereken iş, Google Play Store veya App Store’den mobil kaza tespit tutanağı uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bir kaza yaptınız ve tutanak tutmanız gerekiyor. Mobil kaza tespit tutanağı ile tutanak tutmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız.

Tüm bilgileri girdikten sonra karşınıza imza ekranı gelecek. Bilgileri doğruladıktan sonra onaylayıp, ekrana imzanızı atabilirsiniz. Onaylayıp devam et düğmesine basın. Onayladıktan sonra geri dönüş olmayacak ve değişiklik yapamayacaksınız.

Asgari iki aracın karıştığı maddi hasarlı trafik kazalarında Mobil Kaza Tutanağı’nı kullanabilirsiniz. Mobil Kaza Tutanağı uygulaması kaza anında tutanağı hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlar. Kağıt form ile kaza tutanağı doldurma süresi yaklaşık bir saati bulurken bu süre mobil kaza tutanağında beş dakikaya düşmektedir.