Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Kıbrıs Pasaport ve Vize İşlemleri

<< Deniz Ulaşımı Ana Sayfa

Kıbrıs Pasaport-Vize İşlemleri

 

Akgünler Denizcilik Seferler

 

Fergün Denizcilik Seferler

Denizler Hava Durumu

 

 

 

 

Türkiye-Kıbrıs arasındaki seyahatlerde KKTC vatandaşları Kimlik Kartı veya Pasaport ve TC Vatandaşları Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile giriş- çıkış yapabilirler. Türkiye ve Kıbrıs haricindeki parkurlarda; herhangi bir pasaport ile KKTC'ye gidilebilir fakat VİZE gerekmektedir. Girişte en fazla 3 aylık vize verilmektedir. Vize süresinin uzatılması için KKTC Muhaceret Dairesi'ne başvurulabilir. 16 yaşına kadar olan çocuklar ebeveynlerinin pasaportuyla KKTC'ye giriş yapabilirler.

Kıbrıs'a seyahat edecek 18 yaşından küçük çocukların anne ve babasından yurt dışına çıkış muvafakatnamesi alması Zorunludur!

Kıbrıs'a Seyahat eden reşit olmayan (18 yaşın altında) çocukların anne ve babasından yurt dışına çıkış yapabilir muvafakatnamesi olması halinde pasaport polisi çıkışına izin vermektedir.

Anne-Çocuk veya baba-çocuk seyahat ediyorsa bile, olmayan ebeveynden son altı ay içinde resmi makamlarca (noter) tasdik edilmiş muvafakatname istenmektedir.

Gümrük prosedürü olarak KKTC'ye gelen turistlerin Şahsi eşyalarına ve gıda maddelerine gümrük uygulaması yoktur. KKTC'de bulunan arkeolojik ve tarihi eserlerin ülkeden çıkarılması yasaktır.

 

Kullanım Şartları:
Bu sayfalardaki feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir.

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

Kıbrıs İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

© 2009 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları  |  ARŞİV