İstanbul Vergi Daireleri Hacizli Araç Satışı

Güneşli Hacizli Araçlar Satış Merkezi

Vergi mükelleflerin vergi borcundan dolayı haczedilerek 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun gereğince satışa çıkarılan araçlar TC Maliye Bakanlığı İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Güneşli Ortak Araç Satış Deposunda teklif alarak ihale yoluyla satılmaktadır.

Güneşli Hacizli Araçlar Satış Merkezinin yayınladığı araç listesinde, aracı satışa çıkaran vergi dairesi, aracın cinsi, plakası, modeli, markası, rengi, kilometresi, anahtar ve ruhsatın olup olmadığı, motor - şasi numarası, sigorta poliçesi ve hasar kayıt bilgileri, kdv oranı (%), aracın muammen bedeli, 1.ihale ve 2. ihale tarihi - saati, aracın resimleri, satış şekli bilgileri yer almaktadır.

  • Pazarlık Usulüyle Satışı Sonuçlanan Araç Listesi
icradan araç satış

Güneşli Hacizli Araçlar Satış Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir?

TC Maliye Bakanlığı İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Güneşli Ortak Araç Satış Deposu adresi, Güneşli Evren Mahallesi Gülbahar Cad. No:21, 34212 Bağcılar/İstanbul' dur. Telefon numarası 0212 656 51 31, Fax numarası 0212 651 78 76' dır. Aşağıda araç satış merkezinin yol tarifi alabileceğiniz ulaşım haritası yer almaktadır.

Güneşli Hacizli Araçlar Satış Merkezi Ayrıntılı Ulaşım Bilgisi

Güneşli Hacizli Araçlar Satış Merkezi Ulaşım Haritası:

Sponsorlu Bağlantılar

Açık Arttırma ve Pazarlık Usulü Satış:

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı vergi dairelerine borcu bulunan mükelleflerden haczedilen araca verilen teklifler, takdir edilen araç değerinin %75 ‘inden aşağı olursa veya hiç alıcı çıkmazsa ilk arttırma tarihinden başlayarak 7. gün sonunda bu mallar tekrar 2. kez satışa çıkarılır. 2. Satış da arttırma da verilen bedel ne olursa olsun satış yapılır. Ama 2. satışta teklif edilen değer aracın 2.el fiyatının çok altında ve verilen tekliflerin hiçbirisi uygun görülmez ise satış gerçekleştirilmez ve araç pazarlıkla satışa bırakılır. Bu araçlar pazarlık usulü ile satılır.