Banka İş İlanları 2022

 
banka iş ilanı

Personel Alımı Yapacak Bankalar

Bankalarda çeşitli bünyelerde alım ilanları her gün yayınlanıyor. Farklı kriterlerde, mezun olma statüsüne göre birçok banka alım yapıyor. Deneyimli veya deneyimsiz pozisyonlarda alımlar bankaların sitesinde yayınlanıyor. Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Halkbank, Denizbank, Merkez Bankası, Kuveyt Bankası, Albaraka Bankası, PTT, Vakıfbank, Ziraat Bankası, gibi daha birçok bankada istihdam edilmek üzere yüzlerce personel alımı ilanı yayına çıkıyor. Bu bankalara; danışma görevlisi, büro memuru, çağrı personeli gibi farklı branşlarda atama yapılıyor.

 

Masa Başı İş İlanları

Günümüzde masa başı iş alanlarına olan talep oldukça fazladır. Masa başı iş denilince de akla ilk gelen işlerin başında bankacılık sektörü gelir. Her yıl düzenli iş ilanları yayınlayan bankaların başvuru koşulları nelerdir? Bankacılık için hangi kriterler aranmaktadır? Bankacı olmak için hangi okuldan mezun olmak lazım? Bunları sizler için derledik.

Alınacak Personellerde Dikkat Edilecek Hususlar

Birçok iş ilanında olduğu gibi banka ilanlarında da dikkat edilmesi gereken ve uygun olup olmadığı ölçülen birtakım kriterler mevcuttur. Öncelikle personellerin lise, önlisans, lisans mezunu olup olmadıkları öğrenilir.

Aranılacak Kriterler

18 yaşından büyük olması gerekir. Deneyimli veya deneyimsiz olma durumuna göre de değişiklik gösterir. Görevini yerine getirip getiremeyeceği herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığı öğrenilir. Askerlikle ilişiğinin olmaması gerekir. Takım halinde düzenli ve uyumlu şekilde çalışmaya yatkın olması gerekir. Müşterilere güler yüzlü olan, problemlere çözüm odaklı sonuçlar bulabilen bireyler arasından seçim yapılır. Farklı pozisyonlara göre de dil şartı bulunuyor.

banka personel alımı

Merkez Bankası Personel Alımı

Merkez Bankası çeşitli bünyelerde her sene personel alımı yapıyor. Güvenlik personeli, uzman, uzman yardımcıları, araştırmacı, Ar-Ge bilişim personeli, danışma personelleri gibi birçok dalda alım yapılıyor. Merkez Bankasının kendi internet sayfasından personel alımlarına ulaşabiliriz. Bunun için, aşağıdaki linkten ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz, açılan sayfada aşağıya doğru inerek işe alım duyuruları bölümünden Merkez Bankası İş İlanlarını görebilirsiniz.

Akbank Personel Alımı

Akbank üç ana kategoride iş alımı yapmakta ve bu başvuranların şansını arttırmaktadır. Öğrenciler için iş ilanları, yeni mezunlar için iş ilanları ve profesyoneller için başvuru seçenekleri bulunmakta. Yine Akbank'ta ayrıca detaylı iş ilanı arama seçeneği de mevcut, iş in bulunduğu şehirlere göre arama ve tüm iş ilanları kategorilere ayrılmış bir şekilde sıralanmaktadır. Aşağıdaki linkten size uygun seçenek ve branşı seçerek iş başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Albaraka Bankası Personel Alımı

Albaraka Bankası bünyesine çeşitli programlarda personel alımı yapıyor. Engelli vatandaşlara da personel alımında yer veriyor. Genel başvurularına kendi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Gerekli bilgileri ve özgeçmişinizi oluşturduktan sonra siz de kendi pozisyonunuza göre başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki butondan Albaraka Bankası açık pozisyondaki iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Denizbank Personel Alımı

Denizbank branş dağılımına göre alımlar gerçekleştiriyor. Proje finansman yöneticisi, satış danışmanı, müşteri temsilcileri, mobil bankacılık bireysel danışman, raporlama yetkilisi, veri yönetim uzmanı gibi birçok alanda başvuruya açıktır. Bu bankaya başvurular kendi adreslerinden yapılır. Denibank iş ilanları için aşağıdaki sayfadan hem açık pozisyonlara hemde staj imkanlarına ulabilir, gerekli başvuruları kolayca yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Personel Alımı

Finansbank bünyesinde müşteri temsilcisi, satış danışmanı, telefon bankacılığı müşteri danışmanı, saha satış temsilcisi gibi birçok bölümde alım yapılıyor. Bankaya başvurular kendi internet sayfalarından yapılabilir. Finansbank iş ilanları için aşağıdaki linkten ilgili sayfalara ulaşabilir, onları takip ederek düzenli iş ilanlarını görebilirsiniz.

Garanti Bankası Personel Alımı

Türkiye'nin en çok kullanılan bankalarının başında gelen Garanti Bankası düzenli iş ilanı yayınlamakta. Garanti Kariyer sayesinde sizde iş sahibi olmak isterseniz aşağıdaki linkten Garanti Bankası devam eden ilanlar bölümüne ulaşabilirsiniz. Burada aranılan pozisyonun ne olduğu, aranan genel nitelikler, görev tanımı, birimin sorumluluk alanı, adaylarda aranan kriterler gibi temel bilgiler ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır. Size uygun olanına hemen online başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası Personel Alımı

Türkiye'nin en eski ve köklü bankası olma özelliğine sahip Türkiye İş Bankası'nın 2018 ve 2019 yıllarında "Dünyanın En İyi 500 İşveren" listesine giren tek Türk bankası olması da iş arayanların gözdesi konumuna getirmektedir. Aşağıdaki linkten İş Bankasının mevcut açık ilanlarını görebilir, detaylı bilgi alarak online başvurabilirsiniz.