Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay ilimiz sekiz bin yıllık köklü tarihinde birçok medeniyete ve dine ev sahipliği yapmasıyla zengin kültüre sahip bir kozmopolit bir kentimizdir. Bunların yanında doğal güzellikleriyle görülmeye değer yerleri de oldukça fazladır. Hatay iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Hatay Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Hatay Havalimanı 9 Aralık 2009 yılından bu yana iç ve dış hat uçuşlarıyla birlikte sivil kategori de ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, restoran büfe, emanet eşya bürosu, araç kiralama ve otopark imkanları mevcuttur.
Hatay Havalimanı (HTY) kodu ile Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yer almaktadır. Hatay il merkezine 25 km uzaklıkta yaklaşık olarak 35 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Hatay Havalimanı’na yakın ilçeleri; İskenderun'a 45 km, Antakya şehir merkezine 25 km, Kırıkhan'a 25 km ve Reyhanlı'ya 41 km mesafede yer almaktadır.
Havalimanı ulaşım hizmeti, havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Hatay’a inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Hatay Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ HATAY HAVALİMANI
Adres: Paşaköy Mahallesi, Havalimanı Caddesi 1/1, 31121 Hatay
Telefon: 0326 235 13 00

Hatay Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Hatay Havalimanı Servis Saatleri

Hatay Havalimanı'na inen tüm uçuşlar için havaalanından şehir merkezine karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Havaş otobüsleri bütün uçakların inişlerinden 25 dakika sonra Antakya ve İskenderun güzergahlarına ayrı ayrı hareket etmektedir.

İskenderun - Hatay Havalimanı
Hatay Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 21 TL bilet fiyatıyla trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 75 dakikalık sürede İskenderun'a ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Hatay Havalimanı İskenderun Servis Güzergahı: Pac Meydanı Emin Otel Yanı, Sahil Yolu, Fener Caddesi, İskenderun-Hatay Karayolu, Sarımazı, Belen güzergahlarından Hatay Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Havaş Hatay Havalimanı Yolcu Alma ve İndirme Noktaları: Pac Meydanı - Emin Otel Yanı. Mete Aslan Bulvarı - Mursaloğlu Lisesi, Hataylı Otel Karşısı.
Sahil - İş Bankası Karşısı-Anıt, 1 No’lu Sosyal Tesis Önü, Askeri Müze Karşısı, Petek Pastanesi. Fener Caddesi - Petek Kuzine Pastanesi Önü, Deniz Pastanesi Önü.
İskenderun-Hatay Karayolu - Köprü Sema Tekel Önü, Prime Mall Karşısı İş Bankası Önü, Gelişim Hastanesi Kavşağı, Doğan Petrol Karşısı, Nardüzü Elma Market Karşısı.
Sarımazı - Toyota Önü, Yazıcılar Sitesi Otobüs Durağı, İssume Site Karşısı Otobüs Durağı, Petek Sitesi Önü, Sarımazı Şok Market Önü.
Belen - Belen Park Otobüs Durağı.
Top Boğazı Kavşağı noktalarından havalimanı ve İskenderun arası ulaşım sağlanmaktadır.

Antakya - Hatay Havalimanı
Hatay Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 15 TL bilet fiyatıyla trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 60 dakikalık sürede Antakya'ya ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Antakya Şehir Merkezi Servis Hareket Yerleri: Gündüz Caddesi, Durmuş Debboğlu Camisi Karşısı, Atatürk Parkı Köşesinden araçlar hareket etmektedir.

Havaş Hatay Havalimanı’ndan Antakya Servis Güzergahı: Sümerler Maksim, Harbiye Caddesi, Laskiye Caddesi, İl Emniyet Kavşağı, Şehit Mustafa Sevgi Caddesi, Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Ayşe Fitnat Caddesi, 75. Yıl Bulvarı, Antakya-İskenderun Karayolu, Hatay Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Havaş Hatay Havalimanı Antakya Yolcu Alma Ve İndirme Noktaları: Sümerler Maksi - Atatürk Parkı Köşesi.
Harbiye Caddesi Ve Laskiye Caddesi - Alen Kavşağı Otobüs Durağı, Dursunlu Kavşağı Otobüs Durağı, İl Emniyet Kavşağı Otobüs Durağı.
Şehit Mustafa Sevgi Ve Fatih Caddesi - Garanti Atm Önü, Öğretmen Evi.
Atatürk Caddesi - Vali Göbeği, Orman İşletme Müdürlüğü Otobüs Durağı.
Ayşe Fitnat Caddesi - Fatih Camii Otobüs Durağı, Betonsan Taksi, Hüseyin Öz Buğday Ortaokulu.
75. Yıl Bulvarı - Ak Parti İl Başkanlığı Trafik Işıkları Sonrası, Opet Petrol Önü.
Antakya-İskenderun Karayolu - Carrefoursa Karşısı Otobüs Durağı, Anemon Otel, Akademi Hastanesi, 600 Konutlar Otobüs Durağı, İl Jandarma Karşısı, Özhan Otel Önü, Mira Market, İnci Sitesi noktalarından havalimanı ve Antakya arası ulaşım sağlanmaktadır.

Hatay Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hatay Havalimanı Taksi

Hatay Havaalanı (HTY) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine 25 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 35 dakika süren yol ücreti tahmini 100 TL tutabilir.

Hatay Havalimanı Taksi Fiyat Tarifesi
Hatay Havalimanı - Antakya Şehir Merkezi arası taksi ücreti 100 TL’dir.
Hatay Havalimanı - İskenderun Şehir Merkezi arası taksi ücreti 150 TL’dir.
Hatay Havalimanı - Harbiye arası taksi ücreti 140 TL’dir.
Hatay Havalimanı - Reyhanlı arası taksi ücreti 180 TL’dir.
Hatay Havalimanı - Kırıkhan arası taksi ücreti 100 TL’dir.
Hatay Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Hatay Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek için aşağıdaki telefon numarasını arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı (Airport) Taksi Telefon Numaraları: 0538 981 94 48 - 0505 945 90 75

Hatay Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Hatay Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Hatay Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 - Telefon Numarası: 0850 466 27 66
AVİS Rent A Car - Telefon Numaraları: 444 28 47 - 0326 285 66 00
Enterprise Rent A Car – Telefon Numaraları: 0530 283 34 11 - 444 49 37
National Rent A Car - Telefon Numaraları: 0530 283 34 11 - 0326 235 31 35
Selimgül Rent A Car - Telefon Numaraları: 0534 777 16 66 - 0326 235 14 44
Gül Turizm Seyahat - Telefon Numaraları: 0532 694 78 84 - 0326 213 41 50 - 0326 235 14 15
National - Alamo Car Rental - Telefon Numaraları: 0326 235 31 35 - 0530 283 34 11 araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Otopark

Hatay Havalimanı içerisinde İç Hatlar Terminalinin hemen karşısında yer alan otopark, 240 sivil ve 65 Vıp araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Hatay Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Hatay Havalimanı Otopark Telefon Numaraları: 0326 235 31 11 - 0326 235 13 00

Hatay Havalimanı Transfer

Hatay Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Hatay Havalimanı transfer firmalarının başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; DT Transfer, Alan Transfer, Hatay Havalimanı Transfer, Selimgül Car Rental, Rekar, Hedef Rent A Car firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Hatay Otogarı Otobüs Firmaları

Hatay Otogarı - Hatay Airport arası 25 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Hatay Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Hatay Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Hatay Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.