Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay Havalimanı 9 Aralık 2007 yılından bu yana iç ve dış hat uçuşlarıyla birlikte sivil kategori de ulaşım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin en güney konumunda yer alan havalimanına ulaşım Havaş, Taksi ve Havalimanı Transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Hatay Havalimanına ulaşım bilgilerini detaylı olarak bulabilirsiniz.

 

Hatay Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Hatay Havalimanı (HTY) kodu ile Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yer almaktadır. Hatay il merkezine 25 km uzaklıkta yaklaşık olarak 35 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Hatay Havalimanı’na yakın çevre ilçelerine de değinmek gerekirse; İskenderun'a 45 km, Antakya şehir merkezine 25 km, Kırıkhan'a 25 km ve Reyhanlı'ya 41 km mesafede yer almaktadır. Özel aracınızla Hatay şehir merkezinden havalimanına gitmek için Antakya-İskenderun Yolu/D825/E91 üzerinden kuzey istikametinde ilerleyerek Aşağıoba mevkiinde tabelaları takip etmek suretiyle ulaşabilirsiniz.

Hatay Havalimanı ulaşım hizmeti, havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Hatay’a inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Hatay Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ HATAY HAVALİMANI
Adres: Paşaköy Mahallesi, Havalimanı Caddesi 1/1, 31121 Hatay
Telefon: 0326 235 13 00

 

Hatay Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
havaş

Hatay Havalimanı Havaş Servis Saatleri

Hatay Havalimanı'na inen tüm uçak seferleri için havalimanından şehir merkezine karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Havaş otobüsleri bütün uçakların inişlerinden 25 dakika sonra Antakya ve İskenderun güzergâhlarına ayrı ayrı hareket etmektedir.

 
Hatay Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
75 DK İskenderun - Hatay Havalimanı
her gün ilk sefer - son sefer -
80 TL
60 DK Antakya - Hatay Havalimanı
her gün ilk sefer - son sefer -
60 TL
 

Havaş Hatay Havalimanı İskenderun Servis Güzergahı: Pac Meydanı, Hatay Karayolu, Sarımazı, Belen, Topboğazı, İskenderun-Antakya Karayolu güzergahlarından Hatay Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Havaş Hatay Havalimanı Yolcu Alma Noktaları: Pac Meydanı; Emin Otel Yanı, Belen/Sarımazı; İssume site karşısı otobüs durağı, Sarayburnu şok market önü, Belen park otobüs durağı. İskenderun Antakya Karayolu; Topboğazı.

Yolcu İndirme Noktaları: Antakya İskenderun Karayolu Top boğazı Kavşağı, BELEN; Belen Park Otobüs Durağı, SARIMAZI; Sarımazı Bim, Petek Sitesi, İssume Sitesi, Yazıcılar Sitesi, Toki, İSKENDERUN-HATAY KARAYOLU; Nardüzü Deniz Alayı, Doğan Petrol, Gelişim Hastanesi Kavşağı, Prima Mall AVM, Köprü, PAC MEYDANI; İskenderun Şehir Merkezi Pac Meydanı , METE ASLAN BULVARI; Mursaloğlu Lisesi, Hataylı Otel Karşısı, SAHİL; İş Bankası Karşısı-Anıt, 1 Nolu Sosyal Tesis Önü, Askeri Müze Karşısı, Petek Pastanesi , FENER CADDESİ; Petek Kuzine Pastanesi Önü, Utku Pastanesi Önü.

 

Havaş Antakya - Hatay Havalimanı Güzergahı: Hatay Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 60 TL bilet fiyatıyla trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 60 dakikalık sürede Antakya'ya ulaşım hizmeti vermektedir.

Antakya kalkışlı güzergah; Sümerler Maksim, Şehit Mustafa Sevgi Caddesi, Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Antakya-İskenderun Karayolu, Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı kalkışlı güzergah; Hatay Havalimanı, Antakya-İskenderun Karayolu,75. Yıl Bulvarı, Ayşe Fitnat Caddesi, Atatürk Caddesi, Fatih Caddesi, Şehit Mustafa Sevgi Caddesi, İl Emniyet Kavşağı, Laskiye Caddesi, Atatürk Parkı Köşesi Sümerler Maksim.

Yolcu Alma Noktaları: SÜMERLER MAKSİM; Atatürk Parkı Köşesi, ANTAKYA-İSKENDERUN KARAYOLU; Carrefoursa karşısı otobüs durağı, İnci sitesi.

Yolcu İndirme Noktaları: ANTAKYA-İSKENDERUN KARAYOLU; İnci Sitesi,Mira Market,Honda Otogar Kavşağı, İl Jandarma,600 Konutlar, Anemon Otel, Carrefoursa, 75.YIL BULVARI; ; Opet Petrol , Ak Parti İl Başkanlığı , Pehlivan Döner Kavşağı, AYŞE FİTNAT CADDESİ; Hüseyin Öz buğday Ortaokulu,Betonsan Taksi Durağı, Fatih Camii Otobüs Durağı, ATATÜRK CADDESİ; Orman İşletme Müdürlüğü Otobüs Durağı, ŞEHİT MUSTAFA SEVGİ VE FATİH CADDESİ; Öğretmen Evi, Kapalı Spor Salonu, ANTAKYA KÖPRÜ BAŞI; Antakya Köprü Başı, Şehir Merkezi, HARBİYE CADDESİ VE LASKİYE CADDESİ; Alen Kavşağı Otobüs Durağı, Dursunlu Kavşağı Otobüs Durağı, İl Emniyet Kavşağı Otobüs Durağı,Atatürk Parkı Köşesi Sümerler Maksim.

 

Hatay Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Havaş Hatay Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hatay Havalimanı Taksi

Hatay Havaalanından (HTY) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için havalimanı taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet vermektedir. Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine 25 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 35 dakika süren yol ücreti tahmini 260 TL tutabilir.

Hatay Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Hatay Havalimanı - Antakya Şehir Merkezi 260 TL
Hatay Havalimanı - İskenderun Şehir Merkezi 470 TL
Hatay Havalimanı - Harbiye 160 TL
Hatay Havalimanı - Reyhanlı  360 TL
Hatay Havalimanı - Kırıkhan 400 TL
Hatay Havalimanı - Arsuz 650 TL
Hatay Havalimanı - Cilvegözü 500 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Hatay Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Hatay Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek için aşağıdaki telefon numarasını arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı (Airport) Taksi Telefon Numaraları: 0538 981 94 48 / 0505 945 90 75

 

Hatay Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Hatay Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Hatay Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Hatay Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

Hatay Havalimanı Otopark Ücretleri

Hatay Havalimanı içerisinde İç Hatlar Terminalinin hemen karşısında yer alan otopark, 240 sivil araç ve 65 VIP araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Hatay Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 18,00 TL’dir.

Hatay Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Hatay Havalimanı Otopark Telefon Numaraları: 0326 235 31 11 / 0326 235 13 00

 

Hatay Havalimanı Transfer

Hatay Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Hatay Havalimanı transfer firmalarının başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; DT Transfer, Alan Transfer, Hatay Havalimanı Transfer, Selimgül Car Rental, Rekar, Hedef Rent A Car firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Hatay Otogarı Otobüs Firmaları

Hatay Otogarı - Hatay Airport arası 25 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Hatay Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Hatay Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Hatay Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.