Konya Havalimanı Ulaşım

Mevlana ve Nasrettin hocanın şehri olan Konya, gelenlere kucak açmakta ve turizm açısından da fazla ziyaretçi ağırlayan şehirlerimizdendir. Konya’nın köklü tarihi ve kalan eserleriyle gezilip görülecek yerleri vardır. Konya iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Konya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Konya Havalimanı 2000 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride iç hat ve dış hat uçuşları ile misafirlerine ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; büfe, kafe, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Konya Havalimanı (KYA) kodu ile Konya Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Konya il merkezine 11 km uzaklıkta yaklaşık olarak 18 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanı ulaşım, havaş, taksi ve araç kiralama ile sağlanmaktadır. Konya’ya inişten Konya Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KONYA HAVALİMANI
Adres: Büyükkayacık Mahallesi, Vali Ahmet Kayhan Cad. 42250 Selçuklu/Konya
Telefon Numarası: 0332 239 13 43

Konya Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Konya Havalimanı Servis Saatleri

Konya Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Dış hat yolcuları ise iç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir. Konya Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 13 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 45 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.
Konya Havalimanı – Konya Şehir Merkezi

Konya Havalimanı’ndan İtibaren Havaş Servis Güzergahı: Konya Havalimanı, Konya Otogar, Aydınlıkevler, Kulesite, Sille Kavşağı, Alaaddin, Zafer, Fuar, Anıt ulaşım sağlamaktadır.

Konya Havalimanı’ndan İtibaren Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Havalimanından hareket eden Havaş otobüsleri şehir merkezine kadar ulaşım hizmeti vermektedir.

Konya Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 

Konya Havalimanı Taksi

Konya Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine 11 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika süren yol ücreti tahmini 75 TL tutabilir.

Konya Havalimanı Taksi Ücret Tarifeleri:
Konya Havalimanı - Konya Şehir Merkezi arası taksi 65 - 70 TL’dir.
Konya Havalimanı - Mevlana arası taksi 65 - 75 TL’dir.
Konya Havalimanı - Kampüs arası taksi 50 - 60 TL’dir.
Konya Havalimanı - Kule AVM arası taksi 55 - 65 TL’dir.
Konya Havalimanı - Kent AVM arası taksi 50 - 60 TL’dir.
Konya Havalimanı - Meram arası taksi 65 - 75 TL’dir.
Konya Havalimanı - Dedeman arası taksi 60 - 70 TL’dir.
Konya Havalimanı - Otogar arası taksi 40 - 45 TL’dir.
Konya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Konya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0530 240 50 15

Konya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Konya Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Konya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Konya Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Budget - Telefon Numarası: 0549 749 01 96 - 0332 234 31 46
Avis - Telefon Numarası: 0332 237 37 50
Hertz - Telefon Numarası: 0 332 239 12 24 firmalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Otopark

Konya Havalimanı içerisinde özel kuruluş tarafından işletilen otopark, 520 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 20 adet özel park yerleri de vardır. Konya Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.
Konya Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 332 239 13 43

Konya Havalimanı Transfer

Konya Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Konya transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Sun BitTransfer, Alan Transfer, Konya Transfer, Derviş Oto Kiralama ve MesaTour firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Konya Otogarı Otobüs Firmaları

Konya Otogarı - Konya Havalimanı/Airport arası 14 kilometre mesafeye yakın olup, toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Konya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Konya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Konya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.