Mardin Havalimanı Ulaşım

Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin yöreye has evleri, lezzetli yemekleri ve telkari sanatı ile tanınmaktadır. Mardin tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması ile inanışları barındıran hoşgörü şehrinin eşsiz mimari yapılarıyla görülecek ve gezilecek yerleri vardır. Mardin iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Mardin Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Mardin Havalimanı 1999 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Yenileme çalışmaları 2014 senesinde tamamlandıktan sonra yeniden sivil kategori de iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Dış Hat uçuş izni olsa da sefer bulunmamaktadır. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, araç kiralama, sağlık hizmetleri, emanet eşya, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Mardin Havalimanı (MQM) kodu ile Mardin ili Kızıltepe ilçesinde yer almaktadır. Mardin il merkezine 23 km uzaklıkta yaklaşık olarak 30 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Mardin Havalimanına en yakın ilçeler arası uzaklıklar; Kızıltepe'ye 8 km, Nusaybin'e 66 km ve Midyat'a 75 km mesafede bulunuyor.
Mardin Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Mardin’e inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Mardin Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ MARDİN HAVALİMANI
Adres: Turgut Özal Mah. Mardin Cad. Dış Kapı No:468 Kızıltepe / MARDİN
Telefon Numarası: 0482 313 34 00

Mardin Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Mardin Havalimanı Servis Saatleri

Mardin Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Yolcuları iç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir. Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezi arası karşılıklı sefer düzenlediği Havaş, 10 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 45 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Mardin Havalimanı Şehir Merkezi Havaş Yolcu Alma Noktaları: Otogar, Kız Yurdu, Diyarbakır Kapı, Cumhuriyet Meydanı, Mezopotamya Çay Bahçesi, Diş Hastanesi, Mardin Büyük Otel Önü, Artuklu Belediyesi Yanı GO Petrol, Müftülük, Mardin AVM, Devlet Hastanesi, TOKİ Kavşağı, Sınav Lisesi, Barış Caddesi Üstü BP Önü, MBB Gençlik Merkezi, İstasyon Mahallesi ve Mardin Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Mardin Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Mardin Havalimanı Belediye Otobüsü

Havalimanından şehir merkezi ve Kızıltepe’ye gitmek için Mardin Havalimanı nizamiyesi önünden geçen Mardin Kızıltepe arasında sefer düzenleyen ve Mardin Şehir Merkezine, Mardin Otogar, Kızıltepe güzergahında ulaşım hizmeti veren dolmuşu kullanabilirsiniz.
Mardin Havalimanı – Mardin Şehir Merkezi arası 4 TL’dir.
Mardin Şehir Merkezi - Kızıltepe arası 2 TL’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Mardin Havalimanı Taksi

Mardin Havaalanı (MQM) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar terminali yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.
Mardin Havalimanı Taksi Ücret Tarifeleri:
Mardin Havalimanı - Mardin Şehir Merkezi arası taksi 50 - 55 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Kızltepe arası taksi 25 - 30 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Eski Mardin arası taksi 55 - 60 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Mardin Evleri arası taksi 55 - 60 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Mardin Otogar arası taksi 50 - 60 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Artuklu Üniversitesi arası taksi 55 - 65 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Yenişehir arası taksi 45 - 55 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Nusaybin arası taksi 140 - 155 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Midyat arası taksi 150 - 160 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Cizre arası taksi 260 - 275 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Silopi arası taksi 320 - 340 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Habur arası taksi 340 - 360 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Dargeçit arası taksi 250 - 260 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Batman arası taksi 250 - 260 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Ceylanpınar arası taksi 160 - 170 TL'dir.
Mardin Havalimanı - Otogar arası taksi 50 - 60 TL'dir.
Mardin Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Mardin Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için Mardin Airport Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Mardin Havalimanı/ Airport Taksi Telefon Numarası: 0536 987 33 84

Mardin Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Mardin Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Mardin Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Mardin Havaalanı içerisinde yer alan sadece 2 adet araç kiralama firmaları vardır. Bunlar;
Avis - Telefon Numarası: 0482 312 04 44
Enterprise - Telefon Numarası: 0482 313 30 34

Mardin Havalimanı Otopark Ücretleri

Mardin Havalimanı içerisinde iç hatlar terminali yakınında yer alan açık otopark, 701 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 20 adet özel park yerleri de vardır. Mardin Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Mardin Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0482 313 34 00

Mardin Otogarı Otobüs Firmaları

Mardin Otogarı - Mardin Havalimanı/Airport arası 23 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Mardin Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Mardin Otogarı’nda ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Mardin Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Mardin Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.