Şanlıurfa GAP Havalimanı Ulaşım

Şanlıurfa Gap Havalimanı 2007 yılı Haziran ayından bu yana iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Şehir merkezine 35km mesafede bulunan Havalimanına ulaşım seçenekleri arasında Havaş, taksiler ve havalimanı transfer yer almaktadır. Sayfamızda Şanlıurfa Gap Havalimanı ulaşım ile ilgili tüm bilgilere yer verilmiştir.

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY) kodu ile Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde Gülgen Köyü mevkiinde yer almaktadır. Şanlıurfa il merkezine 35 km uzaklıkta yaklaşık olarak 45-50 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden yola çıkarsanız Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 ve Şanlıurfa Diyarbakır Yolu/D885/E99 karayolları üzerinden kuzey yönünde havalimanı tabelalarını takip ederek trafik yoğunluk durumuna göre ortalama 50dk sonra Şanlıurfa Gap Havalimanına varabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı ulaşım hizmeti, Havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Şanlıurfa’ya inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Şanlıurfa merkezden ya da Şanlıurfa Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI
Adres: Gölgen Mahallesi, Şanlıurfa Diyarbakır Yolu, 63340 Karaköprü 12/ Şanlıurfa
Telefon Numarası: 0414 378 11 11

 

Şanlıurfa GAP Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Havaş Şanlıurfa Gap Havalimanı Servis Saatleri

Şanlıurfa Gap Havalimanı'na inen tüm iç hatlar seferi uçaklarının inişleri için havalimanından şehir merkezine Havaş servisleri ile seferler düzenlenmektedir. Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 49 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 45 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

 
Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
45 DK Hilvan - Şanlıurfa Gap Havalimanı
-
35 TL
45 DK Şanlıurfa Merkez - Şanlıurfa Gap Havalimanı
-
49 TL
60 DK Siverek - Şanlıurfa Gap Havalimanı
her gün ilk sefer 06:30 son sefer 21:20
90 TL
 

Şanlıurfa Merkez - Şanlıurfa Havalimanı güzergahı;
Şanlıurfa Gap Havalimanı Şehir Merkezi Arası Havaş Servis Güzergahı: Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı, Harran Üniversitesi Önü, Sabancı Kız Yurdu Durağı, Şenevler Durağı, Karaköprü VİP Düğün Salonu ve Gap Havalimanı.
Şanlıurfa Gap Havalimanı Şehir Merkezi Havaş Yolcu İndirme Noktaları: GAP Havalimanı, Milli İrade Lisesi, Karaköprü VİP Düğün Salonu, Şenevler Durağı, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı.

Şehir merkezi kalkışlı servis araçları Abide Park Nevali Otel yanından uçak kalkış saatinden 2 saat önce hareket etmek üzere düzenlenmiştir.

Siverek ve Hilvan - Şanlıurfa Havalimanı güzergahı;
Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, Siverek’e 35 TL ve Hilvan’a 90 TL olan bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek toplam 60 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.
Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Servis Güzergahı: Gap Havalimanı – Hilvan – Siverek arası ulaşım sağlanmaktadır.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Siverek Üçgen park, Siverek Eski Otogar Kavşağı, Yeni otogar önü anayol üzeri, Hilvan 1.üst geçit ve Gap Havalimanı. Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Hilvan 2. Üst geçit, Siverek Yeni Otogar yol üzeri, Siverek eski otogarı ve Siverek Üçgen Park.

Bilgi için Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87

Şanlıurfa GAP Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Taksi

Şanlıurfa Gap Havalimanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan şehir merkezine 35 kilometre mesafesiyle 360 TL karşılığı taksi ile yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Şanlıurfa Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Şanlıurfa Havalimanı – Balıklıgöl 380 TL
Şanlıurfa Havalimanı – Otogar 600 TL
Şanlıurfa Havalimanı – Üniversite 250 TL
Şanlıurfa Havalimanı – Hilvan 240 TL
Şanlıurfa Havalimanı – Siverek 610 TL
Şanlıurfa Havalimanı – Harran 400 TL
Şanlıurfa Havalimanı – Halfeti 1.400 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Şanlıurfa Gap Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Şanlıurfa Gap Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Şanlıurfa Gap Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0414 378 11 11 / 0542 510 74 73

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Şanlıurfa Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Otopark Ücretleri

Şanlıurfa Gap Havalimanı içerisinde iç hatlar terminali karşısında yer alan otopark alanı 246 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 15 adet özel park yerleri de vardır. Gap Havalimanında taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 18,00 TL’dir.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Gap Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0414 378 11 11

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Transfer

Gap Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Şanlıurfa Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. Şanlıurfa transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan transfer ve Urfa Oto Kiralama firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Şanlıurfa Otogarı Otobüs Firmaları

Şanlıurfa Otogarı - Şanlıurfa Airport arası 1 saat 10 dakika süren mesafesiyle toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Urfa Gap Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Şanlıurfa Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sayfamızda yer almaktadır. Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Şanlıurfa Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.