Şanlıurfa GAP Havalimanı Ulaşım

Eski ve halk arasındaki kullanılan adıyla Urfa şehrimiz konum itibariyle tarih boyunca kent, ticari ve tarihi yolların üzerinde yer almıştır. Şanlıurfa iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa Gap Havalimanı 2007 yılı Haziran ayından itibaren iç hat ve dış hat uçuşları ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoranlar, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bankamatikler ve otoparkı imkanları mevcuttur.
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY) kodu ile Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yer almaktadır. Şanlıurfa il merkezine 37 km uzaklıkta yaklaşık olarak 45-50 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Şanlıurfa Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, antobüs, havaş, antray, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Şanlıurfa’ya inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Şanlıurfa merkezden ya da Şanlıurfa Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI
Adres: Gölgen Mahallesi, Şanlıurfa Diyarbakır Yolu, 63340 Karaköprü 12/ Şanlıurfa
Telefon Numarası: 0414 378 11 11

Şanlıurfa GAP Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Şanlıurfa Gap Havalimanı Servis Saatleri

Şanlıurfa Gap Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 12 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 45 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.
Şanlıurfa Merkez - Şanlıurfa Havalimanı

Şanlıurfa Gap Havalimanı Şehir Merkezi Arası Havaş Servis Güzergahı: Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı, Harran Üniversitesi Önü, Sabancı Kız Yurdu Durağı, Şenevler Durağı, Karaköprü VİP Düğün Salonu ve Gap Havalimanı.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Şehir Merkezi Havaş Yolcu İndirme Noktaları: GAP Havalimanı, Milli İrade Lisesi, Karaköprü VİP Düğün Salonu, Şenevler Durağı, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Nevali Otel Yanı Belediye Otobüs Durağı.

Siverek ve Hilvan - Şanlıurfa Havalimanı
Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, Siverek’e 20 TL ve Hilvan’a 7 TL olan bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek toplam 60 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.
Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Servis Güzergahı: Gap Havalimanı – Hilvan – Siverek arası ulaşım sağlanmaktadır.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Siverek Üçgen park, Siverek Eski Otogar Kavşağı, Yeni otogar önü anayol üzeri, Hilvan 1.üst geçit ve Gap Havalimanı.

Şanlıurfa Gap Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Hilvan 2. Üst geçit, Siverek Yeni Otogar yol üzeri, Siverek eski otogarı ve Siverek Üçgen Park.

Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87

Sponsorlu Bağlantılar

 

Şanlıurfa Gap Havalimanı Taksi

Şanlıurfa Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan şehir merkezine 37 kilometre mesafesiyle taksi ile yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.
Gap Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Şanlıurfa Gap Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Şanlıurfa Gap Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0414 378 11 11

Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Şanlıurfa Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Carwingo Rent A Car - Telefon Numaraları: 0553 840 27 97 - 0553 840 27 97
Gezgin724 - Telefon Numarası: 0850 466 27 66
Avis Rent A Car - Telefon Numaraları: 444 28 47 - 0414 315 00 53
Europcar Rent A Car -Telefon Numarası: 0414 316 47 46
Hertz Rent A Car -Telefon Numaraları: 444 0 227 - 0414 378 10 40
Sixt rent A Car -Telefon Numaraları: 444 00 76 - 0850 222 2 000
Budget Araç Kiralama -Telefon Numaraları: 444 4 722 - 0850 316 6 316 - 0505 545 86 99

Şanlıurfa Gap Havalimanı Otopark

Urfa Gap Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminali karşısında yer alan otopark 246 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 15 adet özel park yerleri de vardır. Gap Havaalanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Gap Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0414 378 11 11

Şanlıurfa Gap Havalimanı Transfer

Gap Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Şanlıurfa Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. Şanlıurfa transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan transfer ve Urfa Oto Kiralama firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Şanlıurfa Otogarı Otobüs Firmaları

Şanlıurfa Otogarı - Şanlıurfa Airport arası 1 saat 10 dakika süren mesafesiyle toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Urfa Gap Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Şanlıurfa Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sayfamızda yer almaktadır. Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Şanlıurfa Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.