Sinop Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin doğal limanlarından birine sahip olan Sinop, doğal güzellikleri ile göz kamaştırdığı ülkemizin en mutlu kentidir. Sinop iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Sinop Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sinop Havalimanı 1993 yılından itibaren sivil kategoride iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Sinop Havalimanı (NOP) kodu ile Sinop’un merkeze bağlı Bostancılı Köyü’nde yer almaktadır. Sinop şehir merkezine 10 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Sinop Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisi, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Sinop’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Sinop merkezden ya da Sinop Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ SİNOP HAVALİMANI
Adres: Bostancılı Mahallesi, Karagöl Akliman Mevkii, Posta Kutusu 66 Merkez/SİNOP
Telefon Numarası: 0368 271 56 08 – 09

Sinop Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Sinop Havalimanı Otobüsleri

Sinop Havalimanına geliş ve gidişlerde karşılıklı olarak Metro Turizm firması tarafından otobüsler ile sefer düzenlenmektedir. Havalimanından inecek tüm uçaklar için uçak saatinden 90 dakika önce Meydan PTT önünden hareket etmektedir. Sinop Havaalanı ulaşım ücreti 5 TL’dir. Trafik durumuna bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Şehir Merkezinden Sinop Havaalanı Servis Güzergahı: Meydan PTT önü, Metro Turizm Yazıhanesi Önü ve Sinop Havalimanı.

Sinop Havaalanı Yolcu İndirme Noktaları: Sinop Havalimanı, Sinop Otogarı, Sinop Tarihi Cezaevi Önü, Şehir Merkezi, Adliye ve Metro Turizm Ofisi son duraktır.

Sinop Havalimanı Metro Turizm Otobüsü Telefon Numarası: 0368 260 34 57

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sinop Havalimanı Taksi

Sinop Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminalleri yolcu çıkışları önünden, inen her uçak iniş saatlerinde hazır vaziyette olup hizmet vermektedir. Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine 16 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika süren yol ücreti tahmini 35-40 TL tutabilir.

Sinop Havalimanı Taksi Fiyat Tarifesi
Sinop Havalimanı - Sinop şehir merkezi arası taksi ücreti: 25 - 30 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Meydan arası taksi ücreti: 25-30 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Sinop Tarihi Cezaevi arası taksi ücreti: 25 -30 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Yeni Otogar arası taksi ücreti: 20-25 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Sinop Üniversitesi arası taksi ücreti: 20-25 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Sinop Kalesi arası taksi ücreti: 25-30 TL’dir.
Sinop Havalimanı - İnceburun arası taksi ücreti: 65-75 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Hamsilos Koyu arası taksi ücreti: 30-40 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Ayancık arası taksi ücreti: 150-180 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Boyabat arası taksi ücreti: 200-220 TL’dir.
Sinop Havalimanı - Türkeli arası taksi ücreti: 250-270 TL’dir.
Sinop Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Sinop Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Sinop Airport Havaalanı - Otogar Taksi Telefon Numarası: 0554 148 00 57
Sinop Airport Havaalanı - Otogar Taksi Yazıhane Telefon Numarası: 0368 271 55 92

Sinop Havalimanı Araç Kiralama / Rent A Car

Sinop Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Sinop Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Sinop Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Avis - Telefon Numarası: 444 28 47 - 0368 315 55 55
Enterprise - Telefon Numarası: 0538 546 57 57 - 44 44 937
Hertz Rent A Car - Telefon Numarası: 444 0 227
Saygın Oto Araç Kiralama Telefon Numarası: 0532 060 96 94

Sinop Havalimanı Otopark Ücretleri

Sinop Havalimanı içerisinde özel bir kuruluş tarafından işletilen otopark, iç hatlar terminaline yürüme mesafesinde 216 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 14 özel park yerleri de vardır. Sinop Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Sinop Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0368 271 56 08

Sinop Havalimanı Transfer

Sinop il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla merkezde bulunan transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarının yanında bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar mevcuttur.

Sinop Otogarı Otobüs Firmaları

Sinop Otogarı - Sinop Airport arası 4 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Sinop Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Sinop Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Sinop Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Sinop Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.