Tekirdağ Çorlu Havalimanı Ulaşım

Trakya bölgesinde bulunan Tekirdağ, ülkemizi Avrupa’ya bağlayan bölgenin en gelişmiş illerindendir. Doğal güzellikleri ve deniziyle yaz sezonunda tatilcilerin ilgi gösterdiği görülmeye değer bir kentimizdir. Tekirdağ iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Tekirdağ Çorlu Havalimanı 1998 yılından itibaren sivil ve askeri kategori de iç hat ve dış hat seferlerri ile ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoranlar, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bankamatikler ve otopark imkanları mevcuttur.
Tekirdağ Çorlu Havalimanı (TEQ) kodu ile Tekirdağ’ın merkez ilçesi Çorlu’da yer almaktadır. Çorlu ilçe merkezine 15 km uzaklıkta olan havaalanı, Tekirdağ il merkezine ise 51 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1 saat 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Çorlu Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Tekirdağ’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Tekirdağ merkezden ya da Tekirdağ Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

TEKİRDAĞ ÇORLU HAVALİMANI
Adres: Seymen Mahallesi, Havalimanı Caddesi No:27 59850 Çorlu/Tekirdağ
Telefon Numarası: 0282 682 40 34 (40 HAT)
Faks: 0282 682 40 29

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Belediye Otobüsü

Çorlu Havalimanı'na inen tüm uçakların inişleri için belediye otobüsleri havalimanına karşılıklı olarak seferler düzenlemektedir.

Tekirdağ Havaalanı Servis Güzergahı: Çorlu Otogar - Çorlu Havalimanı.

Çorlu Otogar’dan – Çorlu Havalimanı’na hareket eden belediye otobüsleri 5 TL bilet fiyatıyla şehir merkezinden uçak saatinden 2 saat önce hareket etmekte ve trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 20 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Çorlu Belediyesi Ulaşım Merkezi Telefon Numaraları: 0850 459 37 64 - 444 99 59

Sponsorlu Bağlantılar

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Taksi

Tekirdağ Havaalanı, şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’ndan şehir merkezine 51 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika süren yol ücreti tahmini 200 TL tutabilir.

Tekirdağ Havaalanı Taksi Tarifesi:
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Çorlu Şehir Merkezi arası taksi ücreti : 80 - 85 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Çorlu Otogar arası taksi ücreti: 80 - 90 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Omurtak Caddesi arası taksi ücreti: 70 - 75 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Çorlu Belediyesi arası taksi ücreti: 80 - 85 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Çorlu Devlet Hastanesi arası taksi ücreti: 80 - 85 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Orion Alışveriş Merkezi arası taksi ücreti: 70- 80 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Tekirdağ Şehir Merkezi arası taksi ücreti: 210 - 215 TL
Tekirdağ Çorlu Havalimanı - Çerkezköy arası taksi ücreti: 210 - 215 TL

Tekirdağ Çorlu Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Çorlu Airport Havalimanı Taksi Telefon Numaraları: 0282 682 40 34 - 0282 650 20 33

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama hizmeti bulunmamaktadır. Tekirdağ il merkezinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Çorlu şehir merkezinde bulunan araç kiralama firmaları:
Avis Rent A Car - Telefon Numarası :444 28 47 - 0282 650 28 47
Budget - Telefon Numaraları: 444 4 722 - 0850 316 6 316 - 0282 652 00 55
Hertz Rent A Car - Telefon Numaraları: 444 0 227 - 0282 653 03 40

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Otopark

Tekirdağ Çorlu Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminali karşısındaki açık olarak hizmet veren otopark, 197 araç kapasitelidir. Çorlu Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0282 682 40 36

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Transfer

Tekirdağ Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Tekirdağ il merkezinden bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar bulunmaktadır.

Tekirdağ Otogarı Otobüs Firmaları

Tekirdağ Otogarı - Tekirdağ Çorlu Airport arası 51 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Tekirdağ Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Tekirdağ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Tekirdağ Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.