Tren Bileti Al

 
vangölü ekspresi bileti

Tren Bileti Nasıl Alınır?

Tren bileti nereden ve nasıl satın alınır. Öncelikli olarak tren istasyonlarındaki bilet satış gişeleri tren bileti satış yerleridir. Tren istasyonları bilet satış gişelerinin çalışma saatleri ve iletişim numaralarına "Tren İstasyonları Telefon Numaraları" sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bölgesel tren biletleri seferin yapılacağı gün satışa çıkmaktadır. İstasyonlarda yer alan gişelerden trenin hareket saatinden 5 dakika önceye kadar çıkış istasyonunu seçip bilet satın alabilirsiniz. Çağrı merkezi veya internet üzerinden ise trenin hareket saatinden 15 dakika önceye kadar bilet satın alınabilmekedir. Adapazarı İstanbul Pendik arasında çalışan Ada Ekspresi için gişeler dışında EYBİS üzerinden online bilet satın alma imkanı vardır. Trenlerde kullanacağınız Tren Kartlarının size tren bileti fiyatlarında %20 ile % 40 arasında indirim sağlayacağını unutmayınız.

 

Trenkart İçeriği Nedir?

Öncelikli olarak Tren Kart yüksek hızlı tren, anahat treni ve bölgesel trenlerde geçerlidir. Tren kart paketinizin içeriğini belirlerken önce sürekligittiğiniz iki istasyon belirlemeniz gerekiyor. Kartı süresi için ise 1 ay veya trene biniş sayısı belirlemeniz gerekiyor. Tam veya genç seçimi ile tren tipi ve vagon sınıfı seçimi kart fiyatını etkiliyor. Tren Kartların Abonman Paketi, Biniş Paketleri ve Gezgin Paketleri için daha detaylı bilgi ve başvuruyu TCDD Taşımacılık web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Online Tren Bileti Alma

Anahat trenleri ile yüksek hızlı tren biletlerini TCDD Taşımacılık online bilet alma sistemi "EYBİS" üzerinden satın alabilirsiniz. Bu sistemden tren bileti satın alırken önce tren yolculuğunuzun tek yönmü? gidiş dönümü olacağını seçiniz. Kalkış ve varış istasyonu seçtikten sonra yolculuk tarihi seçimi ile yolcu sayısını belirledikten sonra "Ara" butonuna basmanız yeterlidir. Sistem size gideceğiniz yöndeki mevcut trenleri sıralayacaktır. Burada seyahat edeceğiniz trende önce vagon seçimi yapmanız gerekiyor. Bu tren bileti fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir. Seçimden sonra karşınıza vagon oturma düzeni gelecektir. Koltuk ve cinsiyet seçiminden sonra tren bileti fiyatını aynı ekranda göreceksiniz. Yine bu bölümde tarife ve ek hizmet seçimi yapabiirsiniz. Bunlarda trebileti fiyatlarınızı etkileyecektir. Yine bu ekranda ad soyad, TC Kimlik No bilgilerini girip bilet bilierinizi cep telefonu veya eposta adresinize isteyebilirsiniz. Bundan sonraki ekranda ise online ödeme yapılmaktadır.

Web sitemizin Anahat Trenleri ve Yüksek Hızlı Tren sayfalarında bilgi amaçlı yayınlanan tren bileti fiyatları temel ücretleri göstermektedir. Bu Eybis sisteminde de önce temel ücretler görünür. Yapacağınız yatak, kuşet veya ek hizmet seçimleri, yine yapacağınız tarife seçimi ve promosyonlar bu ücretleri değiştirecektir.

Yüksek hızlı trenlerde uygulanan indirimler aşağıda sıralanmış olup, bu indirimler %20 ile %50 arasındadır.

⦁ Biletini gidiş-dönüş olarak aynı çıkış ve varış istasyonlarından alan kişilerin yüksek hızlı tren biletlerine %20 indirim.

⦁ Genç İndirimi; 13 ile 26 yaş arasında bulunan kişiler için %20 indirim.

⦁ Milli Eğitim Bakanlığı mensubu öğretmenlere (özel ve resmi okul dahil) %20 indirim. Okulların müdür ve müdür yardımcıları, üniversite ve yüksekokul akademisyenleri ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenlerde dâhil.

⦁ Türk Silahlı Kuvvetleri çalışanlarına ve NATO’nun askeri görevli ve uzmanlarına %20 indirim.

⦁ Grup İndirimi; 12 kişilik gruplara veya 12 kişi ortak bilet alımlarında %20 indirim.

⦁ 60 yaş ile 65 yaş arasında olan yolculara %20 indirim.

⦁ 65 yaş üstü yolculara %50 indirim.

⦁ Yerli veya yabancı ayrımı olmaksızxın basın mensuplarının, Başbakanlık Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce verilen kartlara %20 indirim.

⦁ TCDD personeline ve ailelerine %20 indirim.

⦁ 7-12 yaş arası çocuklara %50 indirim. 7 Yaş altındaki çocuklar eğer ayrı seyahat koltuğunda seyahat etmezlerse ücretsiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanım Şartları:

E-yasamrehberi.com bu sitede sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan tren saatlerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Bu saatlerin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez. Bilgileri lütfen TCDD web sitesinden veya yukarıdaki telefon numaralarından kontrol ve teyit ediniz.