Hastane Randevu Sistemine Üye Olmak - Kayıt Yapmak

Hastane Randevu Sistemi (MHRS) Kayıt

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemine (Hastane Randevu Sistemi) yeni üye kaydı yapmak için aşağıdaki linkte yer alan ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi resmi web sitesine ait olan "Vatandaş Giriş Ekranı" nı kullanınız. Gelen ekranın alt kısmında yer alan"Yeni Üye" butonuna basınız.

Hastane Randevu Sistemi Vatandaş Giriş Ekranı >>

 

Yeni: MHRS Üzerinden Covid-19 Aşı Randevusu Alma >>

MHRS Yeni Üye
MHRS Vatandaş Giriş Ekranı

Sponsorlu Bağlantılar

 
MHRS Yeni Üye Kaydı
"Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS" resmi web sitesi Hastane Randevu Sistemi Yeni Üye Kaydı ekranı görüntüsü.

MHRS Kayıt Ol

Karşınıza bu (MHRS Üye Ol) ekranı açılacaktır. Burada sorulan bilgileri TC kimlik numarası, ad, soyad, cinsiyet ve doğum tarihini girdikten sonra en alttaki Üyelik ve Gizlilik Politikasını okudum kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyerek "İleri" butonuna basıyoruz.

Sistem buradan sonra sizden iletişim bilgilerinizi isteyecek, iletişim bilgilerini girdikten sonrada geçici şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifrenizi de belirledikten sonra "Kaydet" butonuna basarak kaydınızı tamamlayıp sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bu bilgileri daha sonra değiştirmek isterseniz, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Hesap Bilgileri" kısmından geçici şifrenizi değiştirebilirsiniz.

MHRS Üzerinden Hastane Randevusu Alma >>

MHRS Parolamı Unuttum
Daha sonraki randevu almalar için parolanızı bir yere kayıt ediniz. Şayet parolanızı unutursanız, MHRS resmi web sitesi Merkezi Hekim Randevu Sistemi adresinden randevu al bölümene girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız "Parolamı Unuttum" bölümüne geliniz.

Burada üç yol ile parolanızı öğrenebilirsiniz;
1- E-posta bölümüne T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresini yazdığınız taktirde, parolanız e-postanıza iletilecektir.
2- SMS bölümüne sisteme kayıtlı cep numaranızı yazdığınız taktirde, parolanız cep telefonuna kısa mesaj ile iletilecektir.
3- Eğer e-posta ve SMS yoluyla parola öğrenmeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız; "Detaylı Kimlik Bilgileri ile Hatırlat" bölümünden bilgilerinizi girerek parolanıza erişebilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığı'na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için resmi telefon numarası Alo182 hattından Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ni arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.