Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) İle Hastane Randevusu Alma

 
mhrs giriş
MHRS Vatandaş Giriş Ekranı

MHRS Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

(MHRS) Merkezi Hekim Randevu Sistemini kullanarak online hastane randevusu almak için aşağıdaki linkte yer alan ve T.C. Sağlık Bakanlığı resmi web sitesine ait olan "Vatandaş Giriş Ekranı" nı kullanınız. Sisteme üye değilseniz nasıl üye olacağınız "Hastane Randevu Sistemine Üye Olmak" sayfamızda detaylı olarak anlatılmaktadır. Sisteme daha önceden üye olduysanız gelen ekranda TC Kimlik Numaranızı ve parolanızı yazarak "Giriş" butonuna tıklayınız.

Hastane Randevu Sistemi Vatandaş Giriş Ekranı >>

 

Yeni: MHRS Üzerinden Covid-19 Aşı Randevusu Alma >>

MHRS Hastane Randevu Al

Online Hastane Randevu Sistemi MHRS'ye giriş yaptıktan sonra karşınıza bu ekran gelecek. Burası sizin MHRS vatandaş ekranınız, bütün işlemlerinizi bu ekrandan yapacaksınız.

mhrs ana ekran
MHRS Hastane Randevusu Al Ekranı

Üst tarafta bulunan kırmızı "Hastane Randevusu Al" butonuna basıyoruz ve sistem bizi randevu arama bölümüne yönlendiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

 
mhrs hastane ve klinik seçme
MHRS Hastane, Klinik ve Doktor Seçim Ekranı

MHRS Üzerinden Hastane ve Doktor Seçme

Karşınıza bu ekran açılacaktır. Bu ekranda sırasıyla il, ilçe, hastane, klinik, klinik yerini ve doktoru açılan listelerden seçiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra aşağıda yer alan "Randevu Ara" butonuna tıklayınız.

mhrs randevu saati seçme
MHRS Randevu Tarihi ve Saati Seçme Ekranı

Hastane Randevusu Tarih ve Saat Seçme

Randevu ara butonuna basınca karşınıza bu ekran gelecektir. Ekranın üst kısmında seçtiğiniz hastane ve doktorunuzun ismi yer almaktadır. Bu bölümde randevu için uygun günler ve saatler listelenecektir.

Listede saat başları görünür üzerine tıkladığınızda o saat diliminin içinde yer alan müsait zamanlar görünecektir. Size uygun olan saat diliminin kutucuğuna tıkladığınızda Hastane Randevu Onay ekranı açılır. Açılan bu panelde "Randevu Onayla" butonuna tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

mhrs hastane randevu onay ekranı
MHRS Hastane Randevu Onay Ekranı

MHRS Hastane Randevusu Onaylandı

Bu ekranda alacak olduğunuz hastane randevusunun detaylı bilgileri görünmektedir. Hastane, klinik, klinik yeri, doktor adı ile randevu tarihi ve saatini, kendi bilgileriniz ile birlikte tekrar kontrol ederek "Randevuyu Onayla" butonuna basarak hastane randevunuzu onaylamış olursunuz. Eğer muayene olacağınız doktora bir not yazmak isterseniz o işlemi de bu ekranda yapabilirsiniz.

Aldığınız randevular için hastanede sigorta ve kayıt işlemleriniz yapılacağından randevu tarihinde, randevu saatinden yeterli bir süre önce, örneğin 25-30 dakika kadar önceden hastanede bulunmanız gerekir.

MHRS Hastane Randevu Sorgulama

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden oluşturduğunuz online hastane randevunuzu Aktif Randevularım bölümünden görebilirsiniz.

mhrs aktif hastane randevusu

Yine Geçmiş Randevularınız da mevcut ekranın sağ tarafında ayrıntılı bir şekilde görünmektedir.

mhrs geçmiş hastane randevusu

MHRS Üzerinden alınan hastane randevusunu iptal etme;
Yine bu ekranlarda sağ alt tarafta yer alan "Randevu Geçmişi" butonuna basarak tüm randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca telefonla ALO 182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

alo 182 hastane randevu merkezi

Telefonla Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Alo 182 Aranarak;