Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, 1998 yılından bu yana iç ve dış hatlarda uçuşları ile hizmet vermekte olup Adıyaman il merkezinin Boztepe Köyü mevkiinde konumlanmıştır. Şehir merkezine ortalama 22km mesafede bulunan Adıyaman Havalimanına ulaşım seçenekleri arasında VEKA havalimanı servis araçları, taksi, özel transfer araçları bulunmakta olup, sayfamızda Adıyaman Havalimanı ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz.

 

Adıyaman Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Adıyaman Havalimanı (ADF) kodu ile Adıyaman’ın merkez ilçesinin Boztepe Köyü’nde yer almaktadır. Adıyaman il merkezine yaklaşık olarak 25 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Adıyaman Havalimanı ve ilçeler arası uzaklıkları; Kahta’dan 14 km, Samsat’tan 17 km, Bozova’dan 42 km, Sincik’ten 36 km, Çelikhan’dan 39 km, Tut’tan 50 km ve Hilvan’dan 52 km’dir. Özel aracınızla Adıyaman Havalimanına gitmek için Adıyaman-Diyarbakır Yolu/D360 yönünden Atatürk Blv. yanyolu istikametinde doğu yönüne doğru tabelaları takip ederek ilerlemeniz gerekmektedir. Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Adıyaman’a inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ ADIYAMAN HAVALİMANI
Adres: 02000 Merkez/Adıyaman
Telefon: 0416 244 22 12

 

Adıyaman Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
veka tur

VEKA Tur Adıyaman Havalimanı Servis Saatleri

VEKA Servisi ile Adıyaman Havalimanı Ulaşım: Havalimanından uçak saatlerine göre Adıyaman şehir merkezi ve Adıyaman Havalimanı arası karşılıklı olarak Veka Turizm firmasına ait servis otobüsleri ulaşım hizmeti vermektedir.

VEKA servis kalkış saatleri:
Ankara Uçak Seferi: 08:00 (Pazar Günü 16:00 Hareket)
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Seferi: 08:00
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Seferi (Pazartesi, Perşembe, Cumartesi 13:30)

Adıyaman Havalimanı’na gidecek servisler Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü yanı ve Cumhuriyet İlkokulu karşısından uçak kalkış zamanından 2 saat önce hareket etmektedir. Ayrıca Adıyaman’ın ilçesi Kâhta Otogarı yanından da havalimanına servis bulunmaktadır.

Adıyaman Havaalanı ulaşım ücretleri;
Adıyaman - Adıyaman Havaalanı: 25,00 TL
Kahta - Adıyaman Havaalanı: 25,00 TL’dir.

Servis Araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 45 dakika sürede ulaşılmaktadır.

Bir sorunla karşılaşmamak adına yolcu servislerinin hareket saatlerini aşağıdaki yer alan telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

VEKA Adıyaman Havalimanı Servisi Telefon Numarası: 0545 216 28 01 - 0416 216 28 00

 

Adıyaman Havalimanı Taksi

Adıyaman Havaalanına şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlerden gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanı taksi İç hatlar terminalinin yolcu çıkışının önünde 7/24 beklemektedir. Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine 22 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir.

Adıyaman Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Adıyaman Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için telefon numarasını aramanızı tavsiye ederiz.

Adıyaman Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0532 625 54 96

Sponsorlu Bağlantılar

 

Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Adıyaman Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Adıyaman Havaalanı yakınında yer alan araç kiralama firmaları:

Avis Rent A Car: 444 28 47 / 0530 142 43 53
Carwingo Rent A Car: 0850 840 27 97 / 0553 840 27 97
Gezgin724 Rent A Car: 0850 466 27 66
Gökhan Rent A Car: 0505 152 15 53

Adıyaman şehir merkezinde bulunan Adıyaman Öz İnci Rent A Car ve Çınar Rent A Car markalarından da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Otopark Ücretleri

Adıyaman Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminaline yakın havaalanı otoparkı; 307 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Adıyaman Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Adıyaman Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;

0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı otopark abonman ücreti ise 145,00 TL olarak belirlenmiştir.

Adıyaman Havalimanı Telefon Numarası: 0416 244 22 12

Adıyaman Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmet sunan firmalar vardır.
Adıyaman transfer hizmeti sunan firmalar; Kahta Turizm, Alan Transfer ve Ayt Turizm şirketleriyle güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Adıyaman Otogarı Otobüs Firmaları

Adıyaman Otogarı - Adıyaman Havaalanı arası 22 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri ve taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Adıyaman Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Adıyaman Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Adıyaman Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.