Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı, Türkiye’nin yolcu kapasitesi açısından en yoğun havalimanlarından biri olup, Antalya ilinin merkez ilçesi olan Muratpaşa sınırları içerisinde konumlanmıştır. 1998 yılından itibaren günümüze hizmet veren Antalya Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlarda uçuşları ile yolcularının ulaşımını sağlamaktadır. Özellikle yaz sezonunda yolcu kapasite yoğunluğu artan Antalya Havalimanına ulaşım alternatif yollarla sağlanmaktadır. Bu seçenekler arasında, Havaş, Antalya Belediye otobüsleri (Antobüs), taksi, tramvay (Antray) gibi ulaşım araçları olmakla birlikte, havalimanına ulaşım için gerekli tüm bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Antalya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya Havalimanı (AYT) kodu ile Antalya’nın merkez ilçesi Muratpaşa’da yer almaktadır. Antalya il merkezine 13 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına en yakın ilçelerin mesafelerine değinmek gerekirse; Kemer 57 km, Belek 28 km, Beldibi 42 km, Serik 30 km, Side 65 km ve Manavgat 65 km uzaklıktadır.

Özel aracınızla Antalya Havalimanı'na ulaşım için yapmanız gereken Alanya yolu istikametini takip etmenizdir. Yön tabelaları yardımı ile ortalama 20 dakika sonra Antalya Havalimanına varmış olacaksınız. Şunu belirtelim ki D400 ve TEM'deki trafik yoğunluğuna göre bu süre değişebilmektedir.

Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, Antobüs, Havaş, Antray, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Antalya’ya inişten sonra; Kaş, Manavgat, Finike, Konyaaltı ve Kemer gibi ilçelere gidebilmek için Antalya merkezden ya da Antalya Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fraport TAV Antalya Airport
Adres: Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 07230 / Antalya
Yurtiçi İletişim: 444 7 423
Yurtdışı İletişim: 0090 444 7 423

 

Antalya Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Antalya Havalimanı Servis Saatleri

Antalya Havalimanı'na inen tüm iç hat uçaklarının inişleri için Havaş servisleri ile havaalanından şehir merkezine ulaşım mümkündür. Dış hat yolcuları ise iç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir.


Antalya Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
35 DK Antalya Havalimanı - Antalya Şehir Merkezi
her gün ilk sefer 03:00 son sefer 21:00
50 TL
 

Havaş Antalya Havalimanı Şehir Merkezi Servis Güzergahı: Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali önü, Serik Caddesi, Gazi Bulvarı, Hal Kavşağı, Kepez Belediyesi, Dumlupınar bulvarı, Antalya Otogar, Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Bulvarı ve Migros Avm yol güzergahından ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktası: 5M Migros Avm otoparkından Havaş servisi hareket ederek havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Hal Kavşağı, Kepez belediyesi, Sanayi Kavşağı, İstikbal, Çallı, Erasta, Otogar, Öğretmen Evi, Akdeniz Üniversitesi, Mini City, Kemer Otobüs Durağı, Migros Avm’dir.

Havaş Antalya Havalimanı Sefer Saatleri >

Antalya Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 
antobüs antalya ulaşım

Antobüs Antalya Havalimanı Belediye Otobüsü Güzergahları

Antalya Havalimanından Antobüs ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir. Antalyakart kullanarak 8,00 TL ya da temassız kredi kartı ile 8,25 TL ücret ödeyerek Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından iç hatlar çıkışının karşısında yer alan otopark ödeme gişesinin yanındaki makinadan ya da otobüs durağındaki makinadan kart alımı ve bakiye dolumu yapabilirsiniz.

400 Numaralı Otobüs Havalimanı Konyaaltı Bölgesi Güzergah: Antalya Havalimanı, Havalimanı Lara Yolu, Altınova 4 sokak, Altınova Caddesi, Toptancı hali, Hal Kavşağı, Kepez Belediyesi Kavşağı, Gazi Bulvarı, Çallı Kavşağı, Akdeniz Üniversitesi, Adliye, İl Jandarma Komutanlığı, Dumlupınar Bulvarı, 5M Migros Avm, İl Sağlık Müdürlüğü, Turkay Otel Durağı, Atatürk Bulvarı, Akdeniz Bulvarı ve Sarısu güzergahında hizmet vermektedir.

600 Numaralı Otobüs Antalya Havalimanı ve Antalya Otogar Güzergah: Antalya Havaalanı, Mall of Antalya, Deepo AVM, Agora AVM, İKEA, Serik Cd. , Aspendos Blv., Ali Çetinkaya Cd., Mevlana Cd., Adnan Menderes Blv., Yener Ulusoy Blv., Yüzüncü Yıl Blv, Tarık Akıltopu Cd. (Antalya Eğitim Araştırma Hast. ), Meltem Blv., Dumlupınar Blv., Antalya Otogarı. (süre:50-60dk)
600 nolu hattın otobüs seferleri karşılıklı olarak 60 dk’da bir yapılmaktadır.

800 Numaralı Otobüs Lara bölgesi Güzergah: Antalya Havalimanı, Havalimanı Lara Yolu, Kardeşkentler Caddesi, Rauf Denktaş Caddesi, Barınaklar Bulvarı, Terracity AVM, Tekelioğlu Caddesi, Laura AVM, İsmet Gökşen Caddesi, Dedeman (Akra Barut Otel), Metin Kasapoğlu Caddesi, Sampi Kavşağı, Cebesoy Caddesi, Balıkçıoğlu Caddesi, Burhanettin Onat Caddesi. (süre: 45-50dk)
800 nolu hattın otobüs seferleri karşılıklı olarak 75 dk’da bir yapılmaktadır.

 
Antobüs Antalya Havalimanı Otobüs Seferleri
Hat Güzergah Ücret
400 Antalya Havalimanı - Konyaaltı 8,00 TL
600 Antalya Havalimanı - Antalya Otogarı
ilk sefer 05:30 son sefer 23:30
8,00 TL
800 Antalya Havalimanı - Lara
ilk sefer 06:00 son sefer 22:15
8,00 TL

Antobüs Antalya Havalimanı Sefer Saatleri >

 

Antalya Antobüs İdari Büro Telefon Numarası: 0242 335 20 85

 

Antray (Tramvay) Antalya Havalimanı Seferleri

Antalya Tramvayı 2010 yılından itibaren 29 durağı ile ulaşım ağ hizmeti vardır. Antalya Havalimanı’na iki tramvay hattı ile ulaşım sağlanmaktadır. Antalya Havaalanında yer alan Tramvay durağı İç Hatlar Terminali ile 1. Dış Hatlar Terminalinin karşısında yer alır. Fakat Tramvay 2. Dış Hatlar Terminaline gitmemektedir. Tramvay biletlerini havalimanında bulunan otomatik makinelerden alabilirsiniz. Antalyakart ve temassız özelliği olan kredi kartı ile 8,00 TL ücret karşılığında tramvaya binebilirsiniz.

Antalya Havalimanı’na giden Tramvay Hattı: Antalya Havalimanı, Yonca Kavşak, Sinan (Deepo Avm, Mall Of Antalya Avm ), Yenigöl, Altınova(Agora Avm, Ikea), Cırnık, Demokrasi, Topçular, Kışla, Meydan, Burhanettin Onat, Doğu Garajı, İsmetpaşa (Kaleiçi - Old Town), Muratpaşa (Markantalya Avm), Şarampol, Sigorta (Atatürk Devlet Hastanesi), Emniyet, Çallı, Dokuma (Özdilek Avm, Pil Fabrikası, Antalya Otogar, Vakıf Çiftliği, Ferrokrom, Kepezaltı ve Fatih güzergahında ulaşım hizmeti vermektedir.
 - Fatih kalkışlı ilk sefer 05:23 son sefer 23:05
 - Antalya havalimanı kalkışlı ilk sefer 06:03 son sefer 00:06

Fatih - Expo Tramvay Hattı: Fatih durağından başlayıp Expo durağına giderken havalimanına Yonca kavşak durağından sonra havaalanına gitmektedir. Fatih, Kepezaltı, Ferrokrom, Vakıf Çiftliği, Antalya Otogar, Pil Fabrikası, Dokuma, Çallı, Emniyet, Sigorta, Şarampol, Muratpaşa, İsmetpaşa, Doğu Garajı, Burhanettin Onat, Meydan, Kışla, Topçular, Demokrasi, Cırnık, Altınova, Yenigöl, Sinan, Yonca Kavşak, Pınarlı Anfaş, Kurşunlu, Aksu ve Expo durakları ile ulaşım sağlanmaktadır.
 - Fatih kalkışlı ilk sefer 05:23 son sefer 22:27
 - EXPO kalkışlı ilk sefer 06:28 son sefer 00:03

Antalya Antray (Tramvay) İdari Büro Telefon Numarası: 0242 331 01 00

Antalya Havalimanı Taksi

Antalya Havaalanı (AYT) gitmek için alternatif ulaşımlardan biri de taksidir. Şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için havalimanı taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar, dış hatlar 1 ve dış hatlar 2 terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine 13 km mesafeyle yaklaşık olarak 25 dakika süren yol ücreti tahmini 150-200 TL tutabilmektedir.

 
Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Antalya Havalimanı - Antalya Otogar 200 - 250 TL
Antalya Havalimanı - Meydan ve Çevresi 150 - 200 TL
Antalya Havalimanı - Terracity AVM - Lara 250 - 300 TL
Antalya Havalimanı - Markantalya AVM - 100. yıl Cad. 150 - 200 TL
Antalya Havalimanı - 5M Migros 220 - 250 TL
Antalya Havalimanı - Akdeniz Üniversitesi 200 - 300 TL
 

Taksimetre açılış ücreti 10,00 TL olup, Antalya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Antalya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Antalya Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0242 330 31 08

 

Antalya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Antalya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Antalya Havalimanı Otopark Ücretleri

Antalya Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı; yakın olup yürüme mesafesinde 2.000'den fazla araç kapasitelidir. Ayrıca engelli yolcular için özel park yerleri de bulunmaktadır. Havaalanı otoparkında çıkış gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika içinde çıkış yapılmalıdır. Aksi takdirde otoparktan çıkışı 15 dakikayı geçen araçlar için cezai işlem uygulanmaktadır.

Antalya Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 26 TL’dir.

Antalya Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0242 330 36 00 / 444 7 423

Antalya Havalimanı dışındaki özel otoparklar:
Korupark Otopark: Antalya havalimanına 2 kilometre uzaklıktadır. Aracınızı otoparka park ettikten sonra otopark firmasının transfer hizmeti ile havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otopark Antalya: Havalimanına 1.5 km uzaklıkta, kamera güvenliği, vip transfer hizmeti, günlük otopark 100 TL ücreti ile 7/24 hizmet vermektedir.

Brothes Car Park: Havalimanına 1 km uzaklıkta, kamera güvenliği, ücretsiz transfer, ücretsiz iç dış yıkama, 2 günlük otopark 120 TL ücreti ile 7/24 hizmet vermektedir.

Koru Park: Havalimanına 2 km uzaklıkta, kamera güvenliği, ücretsiz transfer hizmeti, günlük otopark 30 TL ücreti ile 7/24 hizmet vermektedir.

Fbmtur: Havalimanına 3 dakikalık mesafede, kamera güvenliği, ücretsiz transfer hizmeti, günlük otopark 30 TL ücreti ile 7/24 hizmet vermektedir.

Park Via: Havalimanına 5 km uzaklıkta yer alan açık otopark, ücretsiz havaalanı servisi, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

 

Antalya Havalimanı Transfer

Antalya Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde belirttiğimiz Rent a Car firmalarının da transfer hizmeti mevcuttur.

Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Antalya transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Sun Shuttle Transfer, transferciniz, Antalya Havalimanı Antalya Airport Transfer, Transferiya, By Kara VIP Transfer, Ice Transfer, Rent a car Antalya, Voyage Transfers - Hana Turizm, TurkeyBooker Transfer, Alibaba Transfers, Windmill Airport Transfers, Clk Vıp Transfer, Grandtransfers, Akdeniz Transfer, Ella Car Transfer, Hana Transfer ve Toprak Vip Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Antalya Otogarı Otobüs Firmaları

Antalya Otogarı - Antalya Airport arası 19 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Antalya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Antalya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Antalya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.

Yurtdışı Otobüs Seferleri >