Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Kocaseyit Havalimanı Edremit ilçesinde 1997 yılında hizmete açılmış olup, iç hat seferleri ile hizmet vermektedir. Balıkesir şehir merkezine 90km, Ayvalık’a 40km, Edremit’e 8km uzaklığında olan havalimanına ulaşım, belediye otobüsleri, taksi ve özel transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Balıkesir Kocaseyit Havalimanına ulaşım seçenekleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı (EDO) kodu ile Balıkesir, Edremit ilçesinde yer almaktadır. Balıkesir il merkezinden özel aracınızla Edremit yolu D230 üzerinden havalimanı tabelalarını takip ederek ortalama 90 dk sonra Balıkesir Kocaseyit Havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Balıkesir Havalimanında faaliyette bulunan bazı hava yolu şirketlerinin kendine özel servis araçları vardır. Bu araçlar havalimanından Edremit Merkez, Akçay, Küçükkuyu, Ayvacık, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerine gitmektedir. Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım taksi tercih edebilirsiniz.

DHMİ Balıkesir Koca Seyit Havalimanı
Adres: Bostancı Köyü Edremit/Balıkesir
Telefon Numaraları: 0266 376 12 97
0266 376 13 00
0266 376 13 02
0266 376 13 03
0266 376 13 04

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 

Balıkesir Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular için; bakiyeli kent kart (Balkart) sisteminin kullanıldığı belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Otobüs saatleri uçak sefer saatlerine göre düzenlenmiştir. Edremit ilçe merkezine yakın olan havaalanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım rahat yapılmakta ve yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Ücreti ise 7 TL’dir.

Ayvalık, Altınoluk olmak üzere 2 ayrı noktadan karşılıklı olarak Edremit Koca Seyit Havalimanı’na belediye otobüsleri karşılıklı seferler düzenlemektedir. Burhaniye ve Ayvalık ilçelerinden Edremit’e toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Ayrıca Pegasus Hava Yollarına ait servis, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda yolcuları için Burhaniye – Karaağaç, Gömeç ve Ayvalık güzergâhlarına gidecekler için de servis hizmeti vermektedir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı-Ayvalık Belediye Otobüsü güzergâhı; Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Burhaniye Yeni Terminal, Burhaniye İskele Camii Durağı, Gömeç Karaağaç, Ayvalık Adliye Gişe, Ayvalık Yeni Terminal, Sarımsaklı Fırın Önü Mevkii, Sarımsaklı Gişe Önü ve Altınova Camii Önü karşılıklı ulaşım hizmeti vardır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Altınoluk Belediye Otobüsü güzergâhı: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Edremit Otogar, Novada Avm, Akçay Otogar, Güre Fırıntaş, Altınoluk Otogar, Altınoluk Fırıntaş, Narlı ve Mıhlı güzergâhına ulaşım hizmeti vermektedir.

Havalimanı Servis Rezervasyon için;
Ayvalık Hattı: 0549 808 88 81
Altınoluk Hattı: 0549 808 88 83
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma İletişim: 444 10 10 numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Taksi

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerler ile arası kısa mesafe olduğu için ulaşımda 7/24 taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi durağı iç hatlar gelen yolcu çıkışında bulunmaktadır.

Koca Seyit Havalimanı taksi başlangıç fiyatının üzerine gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Şehir merkezi havalimanı arası 15 dk olup, taksi ile yaklaşık 80-90 TL arasında tutmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Aşağıda verdiğimiz havalimanı santral telefon numaralarını arayarak taksi bilgisi alabilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Santral: 0266 376 12 97 / 0266 376 13 00

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Edremit Koca Seyit Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Otopark Ücretleri

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içerisinde yer alan otopark 274 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 15 tanesi özel park yeri olarak ayrılmıştır.

Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için havaalanının içerisinde konumlandırılmış 7/24 saat açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli otoparkı vardır. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Koca Seyit Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,25 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,50 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 29,50 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Transfer

Koca Seyit Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Balıkesir transfer firmalarının özel hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve Central firmalarıyla güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

 

Balıkesir Otogarı Otobüs Firmaları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Edremit Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Balıkesir Otogarından otobüs bileti alarak “Balıkesir Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.