Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Bursa Havalimanı şehir merkezine 58km uzaklıkta konumlanmış olup Yenişehir ilçe sınırları içerisindedir. Havalimanı Bursa ilinde ilk olarak 1944 senesinde bir askeri üs olarak inşa edilmiştir. Bursa ilinde o dönemde mevcut Yunuseli Havalimanı yetersiz kalınca, 1995 yılında havalimanının sivil trafiğe açılması gerekli olmuştur. Havalimanına ek olarak yapılan pistler, taksi yolları ile modern gelişimden sonra Bursa Yenişehir Havalimanı 2000 yılından itibaren iç ve dış hatlar terminali, kargo terminaliyle sivil ve askeri olarak kullanılmaktadır. Havalimanına ulaşım hizmeti, belediye otobüsü, minibüs, taksiler ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Sayfamızda Bursa Yenişehir Havalimanı ulaşımı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Yenişehir Havalimanı (YEI) kodu ile Bursa ilinin Yenişehir ilçesinde yer almaktadır. Yenişehir ilçe merkezine 10km, Bursa il merkezine ise 58 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına gitmek için Bursa Çevre Yolu/O-22/E90 ve Bilecik Bursa Yolu üzerinden doğu yönünde Yenişehir ve havalimanı tabelalarını takip etmelisiniz.

DHMİ Bursa Yenişehir Havalimanı
Adres: Yolören Mahallesi, Bursa Cad. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa
Telefon: 0224 781 81 81

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
burulaş

Bursa Yenişehir Havalimanı (Burulaş) Belediye Otobüsü Saatleri

Bursa Yenişehir Havalimanından her gün karşılıklı seferlerin olduğu Burulaş otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım ortalama 1-1,5 saat sürmektedir. Bursakart ya da misafirler için tek kullanımlık kartları kullanarak öğrenci için 11,25 TL, indirimli 22,50 TL, tam bilet için 25,00 TL ücret karşılığında ulaşım sağlanmaktadır.

Burulaş araçları ile şehrin birçok noktasına aktarmasız ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüs durakları Bursa Yenişehir Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında bulunmaktadır. 80 numaralı hat ile şehir merkezi havalimanı arasında ulaşım sağlanmaktadır. Otobüsün hareketi, uçakların kalkış ve iniş saatlerine göre değişim göstermektedir.

Burulaş Yenişehir Havalimanı Otobüsü Seferleri Saatleri
Hat Güzergah
80 Kent Meydanı - Darmstad Caddesi - Merinos İstasyonu - Arabayatağı İstasyonu - Gürsu İstasyonu - Kestel İstasyonu - Ankara Yolu - Yenişehir Hava Limanı
Tarih Sefer Saatleri
PAZARTESİ 13:00 / 14:00
Kent Meydanı Kalkışlı
SALI 14:45
Kent Meydanı Kalkışlı
ÇARŞAMBA - / -
Kent Meydanı Kalkışlı
PERŞEMBE 11:15 / 14:00 / 14:45
Kent Meydanı Kalkışlı
CUMA 11:15 / 13:00
Kent Meydanı Kalkışlı
CUMARTESİ - / -
Kent Meydanı Kalkışlı
PAZAR 11:15
Kent Meydanı Kalkışlı
PAZARTESİ 15:20 / 16:20
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı
SALI -
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı
ÇARŞAMBA - / -
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı
PERŞEMBE 13:35 / 16:20 / 17:05
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı
CUMA 13:35 / 15:20
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı
CUMARTESİ 17:05
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı
PAZAR 13:35
Yenişehir Havalimanı Kalkışlı

Burulaş Telefon Numarası: 0850 850 99 16

80 Burulaş Bursa - Yenişehir Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Minibüs ile Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanına şehrin birçok noktasından ulaşım sağlayan yolcu minibüsleri ile rahat ve ekonomik olarak faydalanabilirsiniz. Havalimanı geliş terminali çıkışında yer alan minibüs duraklarından kalkan araçlarla şehir merkezi, Yenişehir ilçe merkezi ve Bursa Doğu Garajı gibi birçok noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı ile şehir merkezi ve diğer önemli noktalar arasında karşılıklı ulaşım sağlayan minibüsler hakkında sorularınız için 0224 773 36 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Taksi

Yenişehir Havalimanı (YEI) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere rahat ve hızlı gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler, Bursa Yenişehir Havalimanı’nın yolcu çıkış kapısı önünde hizmet vermektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine 58 km uzaklığı, 60 dk yol süresiyle tahmini taksi ücreti 500 TL civarında tutabilmektedir. Havalimanı otogar arası taksiyle 514 TL, Yenişehir Havalimanı İnegöl arası ortalama 270 TL, Kestel arası ise 335 TL kadar tutmaktadır. Belirttiğimiz taksi ücretleri farklılık gösterebilmekte olup, köprü, tünel ve paralı yol ücretleri hariçtir.

Bursa Yenişehir Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Bursa Yenişehir Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı (Yenişehir Koop) Taksi Telefon Numarası: 0224 781 81 09

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Yenişehir Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde hizmet vermekte olup, ayrıca Yenişehir ilçesinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla da gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Bursa Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları: Gezgin 724, Yenişehir Rent A Car, Zirve Rent A Car, Boncuk Otomotiv ve Akçay Büfe & Db Filo Araç Kiralama Hizmetleri şirketlerinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Otopark Ücretleri

Bursa Yenişehir Havalimanı'nda içerisinde yürüme mesafesinde özel bir firma tarafından işletilen açık otopark 146 adet araç, 6 engelli aracı ve 11 otobüslük kapasitesiyle hizmet vermektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı Otoparkı İç hatlar Terminali ve Dış Hatlar terminallerine yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Havaalanı otopark, gişelerine ödeme yaptıktan sonra çıkış yapabilirsiniz. Havalimanı dışındaki en yakın otoparklar Yenişehir ilçe merkezinde yer almaktadır.

Bursa Yenişehir Havaalanı taşıt çeşitlerine göre fiyat değişikliği göstererek; 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12,00 TL’dir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için - olarak belirlenmiştir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Telefon Numarası: 0224 781 81 81

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Transfer

Bursa Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi ve VIP Transfer hizmeti sunan firmalar vardır.
Bursa transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Adalı Turizm, Bursa Transfer ve Alan Transfer şirketleri güvenli ve konforlu transfer ulaşımı mevcuttur.

 

Bursa Otogarı Otobüs Firmaları

Bursa Otogarı – Bursa Yenişehir Airport arası 56 km mesafesiyle toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Bursa Yenişehir Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Bursa Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.