Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakkale Havalimanı il merkezine 5km uzaklıkta konumlanmış olup, 1995 yılından bu yana iç ve dış hatlar terminalleriyle sivil ve askeri olarak hizmet vermektedir. 2008 yılında yapılan eklemeler ile yolcu terminalinin kapasitesi arttırılmış olan Çanakkale Havalimanına ulaşım seçenekleri arasında, Çanakkale Belediyesine ait otobüsler, taksi ve havalimanı transfer araçları bulunmaktadır. Sayfamızda Çanakkale Havalimanı Ulaşım detayları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Çanakkale Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanı (CKZ) kodu ile Çanakkale merkezine 5 km uzaklıkta yaklaşık olarak 7 dakikalık mesafede yer almaktadır. Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden Atatürk Cd. Ve Şehit Gürol Cd. üzerinden güneybatı yönünde tabelaları takip ederek Çanakkale Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaş araçlarının Çanakkale Havalimanında servis hizmeti yoktur.

DHMİ Çanakkale Havalimanı
Adres: Barbaros Mah. Şehit Gürol Cad. No:123 Merkez /ÇANAKKALE
Santral Telefon: 0286 213 10 21
Santral Telefon: 0286 213 12 43

 

Çanakkale Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 

Çanakkale Havalimanı Belediye Otobüsü Saatleri

Havalimanından şehir merkezine karşılıklı olarak Çanakkale Belediyesine ait otobüslerle sefer düzenlenmektedir. Havalimanı girişinin tam karşısındaki duraktan binebileceğiniz Ç8 kod numaralı belediye otobüsleri Sanayi-Fakülte Hattı olup, Çanakkale Havalimanı güzergâhından geçmektedir. Çanakkale Havalimanı merkeze çok yakın olması sebebiyle ulaşım yaklaşık otobüsle 10 dakika sürmektedir. Otobüslerde bakiye sistemli kent kart kullanılmakta nakit para geçmemektedir. Kent kartı kullanarak Tam 9,00 TL, Öğrenci 4,50 TL ücret ödemesiyle ulaşım sağlanmaktadır.

Ç8 Kod numaralı Sanayi-Fakülte Otobüs Güzergâhı: Sanayi, Esenler, İskele, Atatürk Caddesi, Cuma Pazarı, İbrahim Bodur Lisesi, ÇANAKKALE HAVALİMANI, Adliye, Teknik ve 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Myo, Şehir merkezi güzergâhında uçak sefer saatlerine göre ulaşım hizmeti vermektedir.

Çanakkale Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri Saatleri
Kalkış Saati Ücret
Sosyal Bilimler MYO
Hafta İçi
İlk sefer 07:25 /  Son sefer 22:20 9,00 TL
Oto Sanayi
Hafta İçi
İlk sefer 07:20 / Son Sefer 19:15
19:15 den sonraki Ç8 seferleri SSK'dan yapılmaktadır.
9,00 TL
Belediye Önü
Hafta Sonu
İlk sefer 07:30 / Son Sefer 17:30 9,00 TL
Oto Sanayi
Hafta Sonu
İlk sefer 07:30 / Son Sefer 17:30 9,00 TL
 

Çanakkale Belediyesi İletişim: 444 17 17
Çanakkale Belediyesi Araç Takip Ve Koordinasyon Merkezi İletişim: 0286 217 58 90

Sponsorlu Bağlantılar

 

Çanakkale Havalimanı Taksi

Çanakkale Havaalanı (CKZ) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine 5 kilometre mesafesiyle yolculuk yaklaşık 7 dakika sürmektedir.

Çanakkale Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Çanakkale Havalimanı - Şehir Merkezi 130 - 150 TL
Çanakkale Havalimanı - İskele 40 - 50 TL
Çanakkale Havalimanı - Çarşı 30 - 40 TL
Çanakkale Havalimanı - Saat Kulesi 35 - 40 TL
Çanakkale Havalimanı - Üniversite 40 - 50 TL
Çanakkale Havalimanı - Kepez 50 - 55 TL
Çanakkale Havalimanı - Esenler 50 - 60 TL
Çanakkale Havalimanı - Assos - Behramkale 350 - 400 TL
Çanakkale Havalimanı - Küçükkuyu 700 - 750 TL
Çanakkale Havalimanı - Ayvacık 500 - 520 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim gösterebilmektedir. Havalimanında Taksi Hizmetleri Taşıma Kooperatifi hizmet vermektedir. Günün 24 saati taksilerde aynı tarife uygulanmaktadır. Çanakkale Havalimanı taksi başlangıç fiyatı, gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Çanakkale Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0286 213 10 21

 

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Havalimanı merkeze yakın olduğundan araç kiralama şirketlerinin de çoğu merkezdedir. Havaalanı yakınlarında yer alan firmalardan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı’nda en yakın araç kiralama firmaları: Gezgin 7/24 ve Avis Rent A Car ve Avec Rant a Car şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz.

Şehir merkezinde yer alan diğer araç kiralama firmaları : Anzac Car Rental, Onur Rent A Car & Vip Transfer, Çanakkale BİMEX Oto Kiralama, Mega Rent A Car, Abidos Rent A Car, Çanakkale Rent a Car Troy Araç Kiralama, Mega Rent A Car, Onyedi Rent A Car, Delta Rent A Car ve Assos Rent A Car şirketleri araç kiralayabilirsiniz.

 

Çanakkale Havalimanı Otopark Ücretleri

Çanakkale Havalimanı otoparkı iç hatlar terminali karşısında olup yürüme mesafesindedir. Havalimanı 7/24 hizmet veren 40 araç kapasiteli açık bir otoparktır. Havalimanının kent merkezine yakın olması nedeniyle çevresinde otopark bulunmamaktadır. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri vardır ve engelli araçlarından ücret alınmamaktadır. Çanakkale Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Çanakkale Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2022 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00TL olarak belirlenmiştir.

Çanakkale Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0541 264 75 44 / 0286 213 12 43

 

Çanakkale Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi ve VIP Transfer hizmeti sunan firmalar vardır.
Çanakkale transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Lutars Turizm, Çanakkale Vıp Taşımacılık ve Ayt Turizm şirketleri güvenli ve konforlu transfer hizmeti vermektedir.

 

Çanakkale Otogarı Otobüs Firmaları

Çanakkale Otogarı - Çanakkale Havalimanı arası 6 km mesafesiyle toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Çanakkale Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Çanakkale Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Çanakkale Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Çanakkale Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.