Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ulaşım

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinin en uç noktasında yer alan, dört bir yanı dağlarla çevrili Hakkari, coğrafi konumuyla birçok topluluğa yurt olmuştur. Hakkari iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Hakkari Havaalanı 2015 yılından itibaren sivil kategoride iç hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Hakkari Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre, sağlık odası, kayıp eşya bürosu ve otopark imkanları mevcuttur.
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı (YKO) kodu ile Hakkari-Yüksekova ilçesinde yer almaktadır. Yüksekova’ya 5 km, Hakkari şehir merkezine 80 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1,5 saat mesafede bulunmaktadır.
Hakkari Havalimanı ulaşım hizmeti, minibüs, taksi ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Hakkari’ye inişten sonra; yakın il ve ilçelere gidebilmek için Hakkari merkezden ya da Hakkari Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

SELAHADDİN EYYUBİ HAVALİMANI
Adres: Çimenli Mahallesi, 30300 Karlı Köyü / Yüksekova / Hakkari
Telefon Numarası: 0438 300 33 33
Faks: 0438 300 33 41

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Minibüs

Hakkari Havalimanına ulaşım günde iki sefer düzenlenen minibüslerle sağlanmaktadır. Hakkari Havaalanı’nın önünden hareket eden minibüsler ile yaklaşık 1 saat 30 dakikada nakit parayla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüslerle sabah 07.00-18.00 saatleri arasında Hakkari Şehir Merkezinden – Hakkari Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Taksi

Hakkari Havaalanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanına giden taksiler konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti vermektedir. Hakkari Yüksekova Havalimanı- Hakkari Şehir Merkezine uzun mesafesiyle ulaşım yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürmektedir.
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na giden taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Hakkari Havalimanı taksi bilgileri için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Hakkari Airport Havalimanı Telefon Numarası: 0438 300 33 33

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Hakkari şehir merkezinde bulunan araç kiralama şirketleri birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Hakkari Yüksekova Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Otopark

Hakkari Yüksekova Havalimanı'nda 132 araç kapasiteli otoparkı mevcuttur. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Selahaddin Eyyubi Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Hakkari Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 438 300 33 45

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Transfer

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Hakkari Otogarı Otobüs Firmaları

Hakkari Otogarı - Hakkari Yüksekova Airport arası 1 saat 30 dakika süren yolculuğuyla minibüs ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Hakkari Yüksekova Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Hakkari Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Hakkari Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Hakkari Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.