Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı 2012 yılından itibaren sivil kategoride faaliyete girmiş ve iç hatlar uçuşları ile hizmetine başlamıştır. Havalimanının adı Nisan 2017 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla “Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı” olarak değiştirilmiştir. Iğdır Havalimanına ulaşım otobüs, taksi ve transfer araçları ile sağlanmakta olup, sayfamızda Iğdır Havalimanı ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz.

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı (IGT) kodu ile Iğdır’ın merkezinde yer almaktadır. Iğdır il merkezine 16 km uzaklıkta yaklaşık olarak 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla Iğdır şehir merkezinden batı yönüne D080 karayolunu takip ederseniz Küllük Köyü mevkiinde havalimanı tabelalarının yardımıyla Iğdır Havalimanı varış noktasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Iğdır Havalimanı ulaşım hizmeti; havalimanı servisi, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Iğdır’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Iğdır merkezden ya da Iğdır Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Iğdır Otogar ile havalimanı arası çalışan toplu taşıma bulunmadığı için taksiyi tercih edebilirsiniz.

DHMİ IĞDIR ŞEHİT BÜLENT AYDIN HAVALİMANI
Adres: Küllük Köyü Mevkii, Merkez/IĞDIR
Telefon Numarası: 0476 278 60 04

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
güral turizm

Gürel Turizm Iğdır Havalimanı Servis Saatleri

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanında Gürel Turizm şirketinin servis araçları ile Iğdır şehir merkezi ve Doğubayazıt’a ulaşım hizmeti verilmektedir. Iğdır Havalimanı'na inen tüm iç hat seferleri inişleri için gelen yolcu çıkışında Iğdır Havalimanından şehir merkezine ve Ağrı iline bağlı Doğubayazıt ilçesine karşılıklı seferleri olan otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Iğdır Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arası yolculuk süresi yaklaşık 25 dakika ve ücreti 35 TL‘dir. Iğdır Havalimanı ve Doğubayazıt arası ise yolculuk süresi ortalama 1 saat sürmektedir.

 

Şehir merkezi kalkışlı servis saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul Havalimanı Esenboğa Havalimanı
Salı,Cuma,Pazar 15:30 Haftanın her günü Perşembe 12:10, Cumartesi 14:15

Gürel Tur Turizm Iğdır Havalimanı Telefon Numarası: 0543 606 07 76

Sponsorlu Bağlantılar

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Taksi

Iğdır Havaalanı (IGT) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı gelen yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan şehir merkezine 16 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 170 TL tutabilir. Tabii ki bu fiyatlar değişim gösterebilmektedir.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

 
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Iğdır Havalimanı – Iğdır 170 - 200 TL
Iğdır Havalimanı – Iğdır Otogar 250 - 300 TL
Iğdır Havalimanı – Iğdır Üniversitesi 180 - 200 TL
Iğdır Havalimanı – Küllük 200 - 300 TL
Iğdır Havalimanı – Şemdinli 110 - 150 TL
 

Iğdır Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0476 278 60 00

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Iğdır Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Iğdır Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 Rent A Car / 0850 466 27 66
Rimal Rent A Car Tele / 0476 227 21 58 / 0530 404 76 76

Iğdır Şehir Merkezinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Iğdır Havalimanı Otopark Ücretleri

Iğdır Havalimanı'nın içerisindeki otopark iç hatlar terminaline yakın olup 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde 132 araç kapasiteli bir otoparktır. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Iğdır Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Iğdır Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2022 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Telefon Numarası: 0476 278 60 00

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Transfer

Iğdır Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Iğdır Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Iğdır transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve Ayt Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Iğdır Otogarı Otobüs Firmaları

Iğdır Otogarı - Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı arası 14 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları ve taksi olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Iğdır Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Iğdır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Iğdır Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.