Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (ISE)

ısparta havalimanı
 
 
devlet hava meydanları işletmesi

Süleyman Demirel Havalimanı İletişim Bilgileri

DHMİ Isparta Süleyman Demirel Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Kükürt Mah. Dörtyol No:39 32090 Keçiborlu/ISPARTA
Telefon: 0246 559 20 08 / 559 20 30
Faks: 0246 559 20 11
Email: infosuleymandemirel@dhmi.gov.tr

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Isparta Havalimanı

Isparta Havalimanı, bölgedeki en önemli havayolu ulaşım merkezlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. 1997 yılından bu yana hizmet vermekte olan Isparta Havalimanı, Isparta ve Burdur’un şehir merkezi ile Keçiborlu ve Dinar ilçe merkezlerinin tam ortasında konumlandırılmıştır. Bu nedenle de bölgede stratejik açıdan öneme sahip olmasıyla dikkat çekmektedir.

Türkiye’de gül yetiştiriciliği ile nam salan Isparta ve çevresine havayolu üzerinden kısa sürede ulaşım sağlayan Isparta Havalimanı, aynı zamanda Isparta Süleyman Demirel Havalimanı adı ile bilinmektedir. Kent merkezine yaklaşık olarak 30 kilometrelik mesafede bulunan bu havalimanına çeşitli araçlar ile ulaşım sağlayabilmek mümkündür.

Isparta Havalimanı Tarihi

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 1997 yılında inşa edilmiş olan ve o tarihten bu yana aktif olarak hizmet vermekte olan bir havalimanıdır. Yaklaşık olarak bir buçuk milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan bu havalimanı, Türkiye’de hem iç, hem de dış hatlar alanında faaliyet göstermektedir. Buna göre uluslararası nitelikte bir havalimanı olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları gibi Türkiye’deki önemli havayolu şirketleri tarafından kullanılmakta olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı üzerinden İstanbul, Ankara, Gaziantep, İzmir, Trabzon ve bu gibi ülkenin birçok kentine ulaşım sağlanabilmektedir. Üstelik iç ve dış hatlar olarak aynı terminal binasında hizmet verilen bu havalimanı, pek çok eğitim kuru tarafından pilotaj eğitimleri için de tercih edilmektedir.

Isparta Havalimanı Özellikleri

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, bölgenin havayolu ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir havalimanıdır. Yakın zamanlarda askeri kategoride de faaliyet göstermesi beklenen Isparta Havalimanı, 5 bin 400 metrekare büyüklüğünde iç ve dış hatlar terminal binasına sahiptir.

Isparta Havalimanı özellikleri bu kadarla sınırlı kalmazken, 3 bin x 45 metre büyüklüğünde bir piste sahip olması ve 6 uçak kapasiteli bir apronunun bulunması da yine bu havalimanının özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca yolcular için de ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri cafe, büfe, banka ATM’leri, emanet eşya birimi, kiralık araç ve lavabo gibi alanlar da bulunabilmektedir.

Isparta Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Türkiye’deki pek çok havalimanında olduğu gibi “Isparta Havalimanına Nasıl Gidilir?” sorusunun cevabı pek çok yolcu tarafından araştırılmaktadır. Özel aracın yanı sıra ticari taksi, havayolu şirketlerinin yolcu servisi ve kiralık araç gibi araçlarla Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilmek mümkündür.

Yolcu servisleri genellikle İstanbul’a uçuş yapacak olan yolcular için belli bir ücret karşılığında servis hizmeti sunmaktadır. Taksiler ise 24 saat yolculara ulaşım sağlayabilirken, rent a car aracılığı ile araç kiralayarak da kolaylıkla havalimanına gidilebilmektedir.

Havalimanı Sayfaları Kullanım Şartları: e-yasamrehberi.com web sitesinde sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan uçuş bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp, zarar veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü taraf bu uçuş bilgilerinin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez.