Kars Harakani Havalimanı Ulaşım

Kars Havalimanı 1988 yılında açılmış olup, sivil kategoride iç ve dış hatlarda uçak seferleri ile yolculara hizmet vermektedir. Kars Havalimanının adı 2015 yılında değiştirilerek Kars Harakani Havalimanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kars Harakani Havalimanı ulaşım seçenekleri arasında belediye otobüsü, taksiler ve havalimanı transfer hizmeti yer almaktadır. Kars Harakani Havalimanına ulaşımla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Kars Harakani Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kars Harakani Havalimanı (KSY) kodu ile Kars merkeze bağlı Karacaören Köyü sınırları içerisinde konumlanmıştır. Kars şehir merkezine 6 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Kars otogarına 9,5km uzaklıktaki Kars Havalimanı diğer komşu iller içinde önemlidir. Çünkü gelen ve giden yolcular 94km mesafedeki Ardahan ve 207 km mesafedeki Artvin gibi şehirlere de kolayca ulaşmaktadır. Özel aracınızla Kars il merkezinden A. Gaffar Okkan Bulvarı üzerinden güney yönünde tabelaları takip ederek Kars Harakani Havalimanına varış sağlayabilirsiniz.

Kars Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama ile sağlanmaktadır. Ayrıca havalimanına THY ve Sun Express Havayollarının kara servisi, havalimanı ve Ardahan arası ulaşım sağlamaktadır. Kars’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Kars Otogardan hareket eden otobüsleri tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KARS HARAKANİ HAVALİMANI
Adres: Karacaören Köyü Pk:36000 Merkez / Kars
Telefon Numarası: 0474 213 56 68

 

Kars Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Kars Harakani Havalimanı Belediye Otobüsü Saatleri

Kars Belediyesine ait belediye otobüsleri ile uçak sefer saatlerine göre şehir merkezi ve Kars Havalimanı arasında karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Harakani Havalimanı iç hatlar çıkış kapılarından geçen belediye otobüsleri ile 6 TL ücret ödemesi karşılığında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kars Şehir Merkezi - Kars Havalimanı güzergahı: Faikbey Caddesi Vergül Turizm Acentesi önünden hareket ederek havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Kars Havalimanı servisi uçakların havalimanına iniş saatinden 30 dakika sonra Kars il merkeze hareket etmektedir. Kars il merkezinden ise uçuştan 2 saat öncesi hareket ederek havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Ardahan – Kars Havalimanı güzergahı: Ardahan ili Kongre Caddesi Sınır Turizm acentesi önünden hareket etmektedir.

Belediye otobüsleri uçakların iniş saatinden 30 dakika sonra Ardahan şehir merkezine hareket etmektedir. Ardahan il merkezinden havalimanı yönüne ise uçuştan 2 saat 50 dakika öncesi hareket ederek ulaşım sağlamaktadır.

Ardahan Sınır Turizm Telefon Numarası: 0478 211 25 55

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kars Harakani Havalimanı Taksi

Kars Havalimanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar yolcu çıkışları önünden hizmet vermektedir.

Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir merkezine yol 6 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir.

Kars Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Kars Harakani Havalimanı - Kars Şehir Merkezi 70 - 80 TL
Kars Harakani Havalimanı – Kars Otogar 100 - 150 TL
 

Kars Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kars Harakani Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kars Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0535 937 76 76

 

Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Kars Havalimanı’ndan ulaşmak istediğiniz destinasyonlara gitmek için, havalimanı iç-dış hatlar gelen yolcu karşılama salonunda araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza da göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmaları;

firmalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Kars Harakani Havalimanı Otopark Ücretleri

Kars Harakani Havalimanı'nda özel olarak işletilen açık otopark; iç hatlar terminali karşısında olup, 300 araç kapasitesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca otopark alanı içerisinde hareketi kısıtlı yolcular için 15 adet özel park yerleri de mevcuttur. Kars Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 18,00 TL’dir.

Kars Harakani Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Kars Harakani Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0535 252 23 42

 

Kars Harakani Havalimanı Transfer

Kars Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Kars Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Kars transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan şehir merkezinde bulunan Akbulutlar Araç Kiralama firması güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Kars Otogarı Otobüs Firmaları

Kars Otogarı - Kars Havalimanı arası 9 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kars Harakani Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kars Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kars Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.