Milas Bodrum Havalimanı Ulaşım

Muğla ilinde hizmet veren Milas Bodrum Uluslararası Havalimanı 1997 yılından bu yana faaliyetine devam etmektedir. Bölgenin turizm açısından en önemli ulaşım araçlarından biri olan Milas Bodrum Havalimanı, Bodrum ilçesine 35km Milas’a ise 18km mesafede konumlanmıştır. Havalimanına ulaşım için Havaş otobüsleri, Muttaş seferleri ve taksileri kullanabilir, rent a car hizmetlerinden faydalanabilir, özel aracınız varsa şayet ücretli otoparktan yararlanabilirsiniz. Sayfamızda Milas Bodrum Havalimanı’na ulaşım hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Milas-Bodrum Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Milas-Bodrum Havalimanı (BJV) kodu ile Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçeleri sınırları içinde yer almaktadır. Havalimanına en yakın konumda yer alan diğer ilçeler arası uzaklıklara değinecek olursak Muğla şehir merkezine 76 km ve Aydın-Didim'e 82 km uzaklıkta bulunuyor. Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayacaksanız D330 karayolu üzerinden Bodrum yönünde tabelaları takip ederek ortalama 60-70dk sürecek bir yolculuk yapabilirsiniz.

Bodrum Milas Havalimanı ulaşım alternatifleri, belediye otobüsleri, minibüsler, Muttaş, Havaş, taksiler ve özel transfer araçları olarak sayılabilir. Havalimanı’na inişten sonra gitmek istediğiniz yerlere Muğla Menteşe Otogarı’ndan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

TAV MİLAS-BODRUM HAVALİMANI
Adres: 48200 Milas / Muğla
Danışma: 0252 511 10 00
0252 511 11 00
0252 511 10 00
Santral: 0252 511 10 00

 

Milas Bodrum Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Milas-Bodrum Havalimanı Servis Saatleri

Milas-Bodrum Havalimanı'na inen tüm iç hat uçak seferleri için havaalanından Bodrum servis güzergâhlarına Havaş otobüsleri ile seferler düzenlenmektedir. Milas-Bodrum Havalimanı’ndan hareket eden Havaş servisleri, Bodrum güzergâhına ortalama 45-50 dakika süren yolculuk ile 60 TL bilet fiyatı ödemesiyle trafik yoğunluk durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Milas-Bodrum Havalimanı Bodrum Servis Güzergahı: Bodrum Milas Havalimanı, Güvercinlik, Torba yolu, Bodrum Otogar güzergahından ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş Milas Bodrum Havalimanı’ndan İtibaren Bodrum Yolcu Alma Noktaları: Bütün iç hat uçuşlarına göre havalimanına hareket eden Bodrum Otogarı’ndan seferler düzenlenmektedir.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan İtibaren Havaş Bodrum Yolcu İndirme Noktaları: Havalimanından Bodrum merkeze gidişte Meşelik Kavşağı, Güvercinlik, Hotel Etap Altınel, Hotel Blue Dreams, Hotel Samara yolu ve Torba Yeni Otogar’da yolcu indirmektedir.

 
Milas Bodrum Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
35 DK Güvercinlik - Bodrum-Milas Havalimanı
-
45 TL
35 DK Mersin Saya Park - Adana Havalimanı
her gün ilk sefer 07:40 son sefer 18:45
60 TL
 

Milas-Bodrum Havalimanı Havaş Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Havaş Milas Bodrum Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 
muttaş

Muttaş Milas-Bodrum Havalimanı Servisleri

Muttaş havalimanı servisleri, haftanın her günü Muğla Menteşe Otogar ve Bodrum Otogarı ile Milas-Bodrum Havalimanı arası ulaşım hizmeti vermektedir.

Muğla Menteşe Otogarı’ndan Milas-Bodrum Havalimanı’na gidiş saatleri uçak seferlerine göre düzenlenmektedir. Uçuşunuza zamanında yetişebilmeniz için servis araçlarının hareket saatinden 15 dakika önce Menteşe Otogarında bulunmanız gerekmektedir.

Muttaş servisleri Menteşe Otogarı 1. (Alt) KAT 7 No'lu Peron'dan hareket etmektedir. Menteşe Otogar-Milas Bodrum Havalimanı arası yolculuk ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir. Dönüşte havalimanından hareket eden otobüsler Menteşe Otogarı’na yine aynı güzergâh ve fiyat tarifesiyle ulaşım sağlamaktadır.

Bodrum Otogarı’ndan Milas-Bodrum Havalimanı’na gidiş saatleri uçak saatlerinden 2 saat önce hareket etmek suretiyle ulaşım sağlanmaktadır. Bodrum’dan havaalanına Bodrum Otogarından hareket eden araçlar ile Torba Kavşağı Alt Geçidi ve Güvercinlik Merkezindeki Jet Migros’un önünden yolcu alınarak havalimanına gidecek yolculara ulaşım hizmeti verilmektedir.

Uçuşunuza zamanında yetişebilmeniz için servis araçlarının hareket saatinden 15 dakika önce Bodrum Otogarında bulunmanız gerekmektedir. Dönüşte Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Otogarı’na ulaşım hizmeti veren Muttaş araçları uçakların iniş saatinde İç Hatlar kısmında yolcuları beklemektedir. Havalimanından hareket eden otobüsler Bodrum Otogarı’na aynı güzergâh ve fiyat tarifesiyle ulaşım sağlamaktadır.

 
Muttaş Bodrum Havalimanı Otobüs Seferleri
Güzergah Ücret
Menteşe Otogar - Milas-Bodrum Havalimanı 65,00 TL
Fethiye Otogar - Milas-Bodrum Havalimanı 60,00 TL
Marmaris Otogar - Milas-Bodrum Havalimanı 80,00 TL
Yatağan Otogar - Milas-Bodrum Havalimanı 60,00 TL
Milas Üç Yol - Milas-Bodrum Havalimanı 45,00 TL
Bodrum Otogar - Milas-Bodrum Havalimanı 60,00 TL
Güvercinlik – Milas-Bodrum Havalimanı 45,00 TL
 

Muttaş Telefon Numarası: 0252 212 48 50

Muttaş Milas Bodrum Havalimanı Sefer Saatleri >

Muttaş Dalaman Havalimanı Sefer Saatleri >

 

Milas-Bodrum Havalimanı Taksi

Muğla Milas-Bodrum Havaalanından ilçe merkezi, ilçe otogarı, Muğla merkeze ve birçok merkezi turistik bölgelere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar terminali gelen ve giden yolcu bölümlerinde ayrılmış taksi alanlarında yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

Milas’tan 18 km uzaklıktaki havalimanına taksi ile tahmini 210-250 TL ücret ödeyeceksiniz. Bodrum’dan ise yaklaşık 35 km mesafede yer alan havalimanına taksi ile ulaşım için 390-400 TL arasında bir ücrete tekabül edecektir.

Milas-Bodrum Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Milas-Bodrum Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Milas-Bodrum Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0252 523 00 24

Milas-Bodrum Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Milas Bodrum Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde iç hatlar ve dış hatlar gelen yolcu salonunda yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlar ile gideceğiniz yere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Bodrum ilçe merkezinde ve havaalanına giderken yol üzerinde bulunan birçok rent a car firmaları yer almaktadır. Milas-Bodrum Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Milas-Bodrum Havalimanı İç Hatlar Araç Kiralama Firmaları ve Telefon Numaraları:

Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Araç Kiralama Firmaları ve Telefon Numaraları:

 

Milas-Bodrum Havalimanı Otopark Ücretleri

Milas-Bodrum Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar ve dış hatlar terminallerinin önünde geniş kapasiteli otoparkı mevcuttur. Milas-Bodrum Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 26 TL’dir.

Milas Bodrum Havalimanı Otopark Ücretleri;
0-1 saat ücreti 26 TL
1-3 saat ücreti 38 TL
3-6 saat ücreti 56 TL
6-12 saat ücreti 64 TL
12-24 saat ücreti 89 TL
1 ay abonelik bedeli 535,00 TL‘dir.

Muğla Milas-Bodrum Havalimanı Otopark Telefon Numaraları: 0252 511 10 00
Dahili: 1575 - 1571

 

Milas-Bodrum Havalimanı Transfer

Bodrum Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarının da transfer hizmeti mevcuttur.
Milas Bodrum Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Muğla transfer firmaların Progo Travel başında yer alan gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar;
Mavi Transfer Telefon Numarası: 0542 801 48 00
0536 233 29 66
Ege Transfer Telefon Numarası: 0533 133 06 48
Naifoğlu Transfer Telefon Numaraları: 0252 316 07 70 / 0532 131 35 47 transfer firmaları ile güvenli ve konforlu ulaşımı sağlanmaktadır.

Muğla Otogarı Otobüs Firmaları

Muğla Menteşe Otogarı - Muğla Milas-Bodrum Havalimanı arası 1 saat 40 dakikalık mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz. Milas-Bodrum Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Muğla Menteşe Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sayfamızda yer almaktadır. Muğla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Muğla Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarının iletişim bilgilerini görebilir, otobüs sefer saatlerini öğrenebilir, otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.