Milas Bodrum Havalimanı (BJV)

bodrum havalimanı
 
 
tav havalimanı işletmesi

Milas Bodrum Havalimanı İletişim Bilgileri

TAV Milas-Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş.
Milas-Bodrum Havalimanı İç Hatlar Terminali

Adres: 48200 Muğla/Türkiye
Çağrı Merkezi: 444 9 828
Telefon: +90 252 523 02 15
Faks: +90 252 523 02 13
Email: info.bodrum@tav.aero


devlet hava meydanları işletmesi

Milas Bodrum Havalimanı İletişim Bilgileri 2

DHMİ Muğla Milas-Bodrum Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Milas / Muğla
Telefon: 0252 523 01 01
Faks: 0252 523 00 82
Email: infomilasbodrum@dhmi.gov.tr

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bodrum-Milas Havalimanı

Asıl adı Milas-Bodrum Havalimanı olarak bilinen Bodrum Havalimanı, Ege Bölgesi’ndeki en önemli havalimanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Her sene yerli ve yabancı turistlere havayolu hizmeti sunan Bodrum-Milas Havalimanı, Muğla’nın en popüler ve en sık ziyaret edilen ilçelerinden Bodrum ile Milas arasında yer almaktadır.

Milas-Bodrum Havalimanı Tarihi

Yaklaşık olarak 23 yıldır aktif bir şekilde hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı, Eko İnşaat tarafından inşa edilen bir havalimanıdır. Yaklaşık olarak 5,5 milyon metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilen bu havalimanı, Bodrum’a 35, Milas’a ise 18 km mesafedeki bir alanda konumlandırılmıştır. Her iki ilçeye ulaşım için 2x2 double yol da yine bu projede inşa edilirken, havalimanı anayol bağlantısı yine aynı şirket tarafından hayata geçirilmiştir.

İnşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla beraber 1 Nisan 1997 yılında hizmet vermeye başlayan Bodrum Havalimanı, tek terminal binası ile iç ve dış hatlar olarak hizmet vermiştir. Bir yıl sonrasında ise dış hatlar terminali açılarak terminaller ayrılmıştır. Günümüzde iç ve dış hatlar ile yılda 3 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. İlk proje aşamasında iki farklı tartışmaya şahit olunan bu havalimanında hem isim hem de çevre duyarlılığı tartışma konusu olmuştur. Bodrum tarihi ve arkeolojik değerleri sebebiyle ziyaret edilen bir belde olurken, Milas ise kültürel mirası ve çevresel zenginlikleri nedeniyle ziyaret edilmektedir. Bu nedenle de şehrin en önemli bu iki beldesinin ismi havalimanına verilmiştir.

Bodrum-Milas Havalimanı Özellikleri

Bodrum-Milas havalimanı özellikleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Türkiye’de turistik açıdan en çok ziyaret edilen ve dolayısıyla yılda 5 milyondan fazla yolcuya hizmet veren Bodrum-Milas Havalimanı, 2010 yılında 2.6 milyon yolcuyu ağırlamıştır. Sadece Temmuz ve ağustos aylarında bu rakam 1.5 milyona ulaşırken, havalimanının asıl tarihi yolcu rekoru 2014 yılında kırılmıştır. Söz konusu yılda havalimanını ziyaret eden yolcu sayısı yıllık 19 milyona ulaşmıştır.

Devlet Hava Meydan İşletmeleri bünyesinde faaliyet gösteren Bodrum-Milas Havalimanı’nda şehirler arası otobüsler, taksiler ve rent a car firmaları bulabilmek mümkündür. Öte yandan yolcuların uçuş saatini beklerken rahat edebilmesi açısından VIP salonlara da yer verilen bu havalimanında, çeşitli ATM’ler ve banka hizmetleri de sunulmaktadır. Bunun yanı sıra 540 araç kapasiteli otopark ve CIP alanlar da yine bu havalimanının donanımlar arasında yer almaktadır.

Muğla şehir merkezine 75 km uzaklıkta yer alan bu havalimanına ayrıca Havaş, Muttaş, Havalimanı – Milas Otogar arası hizmet veren belediye otobüsleri ile ulaşım sağlayabilmek de mümkündüt.

Havalimanı Sayfaları Kullanım Şartları: e-yasamrehberi.com web sitesinde sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan uçuş bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp, zarar veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü taraf bu uçuş bilgilerinin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez.