Muş Sultan Alparslan Havalimanı Ulaşım

Malazgirt Savaş’ında Anadolu’nun kapısının kesin açıldığı yer olan Muş ili bahar aylarında mis gibi kokan Laleleriyle kendine hayran bırakmaktadır. Tarihi kalıntıları ve zengin kültürüyle görülmesi gereken yerleri vardır. Muş iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sultan Alparslan Havalimanı 1992 yılından itibaren sivil ve askeri kategori de iç ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Muş Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; bekleme salonu, bebek bakım odası, büfe ve cafe, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Muş Sultan Alparslan Havalimanı (MSR) kodu ile Muş’un merkez ilçesinde yer almaktadır. Muş il merkezine 18 km uzaklıkta yaklaşık olarak 25 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanı, Muş şehir merkezine 17 km, Hasköy'e 20 km ve Sungu'ya ise 5 km mesafede yer almaktadır.
Muş Havalimanı ulaşım hizmeti, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Muş’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Muş Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ MUŞ SULTAN ALPARSLAN HAVALİMANI
Adres: Sungu Beldesi Şehit Naim Çiftçi Mahallesi Havaalanı Caddesi No:16 İç Kapı:Z4 MERKEZ/MUŞ
Telefon Numaraları: 0436 250 00 04

Muş Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Belediye Otobüsü

Muş Belediyesi uçakların iniş ve gidiş saatlerine göre havalimanı şehir merkezi arası karşılıklı seferler düzenlemektedir. Ayrıca Muş Havaalanından Bitlis iline bağlı Tatvan ilçesine giden otobüsler de bulunmaktadır. Yolculuk 20 TL ücret ödemesi ile yaklaşık 1 saat sürmektedir. Belediye otobüsü, güzergah üzerinde yalnızca Güroymak ilçesinde durmaktadır.
Muş Belediyesi Telefon Numarası: 0436 212 12 81

Sponsorlu Bağlantılar

 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Taksi

Muş Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan şehir merkezine 18 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 25 TL tutabilir.
Muş Sultan Alparslan Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Muş Sultan Alparslan Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve bilgi almak için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Muş Havalimanı/ Airport Taksi Telefon Numarası: 0436 250 00 04

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Otopark

Muş Havalimanı'nda içerisinde yer alan otopark 40 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 4 adet özel park yerleri de vardır. Muş Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6,00 TL’dir.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0436 250 00 04

Muş Otogarı Otobüs Firmaları

Muş Otogarı – Muş Havalimanı/Airport arası 16 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Muş Otogarı’nda ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Muş Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.