Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı NATO askeri amaçlı kullanılmak üzere 1957 yılında sivil kategoride faaliyete başlamıştır. Sivas Havalimanı Aralık 2010 tarihinden bu yana iç hat ve dış hat uçuşları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Sivas Havalimanı şehir merkezine 23km mesafede olup, ulaşım Havaş, belediye otobüsü, taksi ve havalimanı transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ulaşım bilgileri yer almaktadır.

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı (VAS) kodu ile Sivas’ın merkeze bağlı Yazıbaşı Köyü’nde yer almaktadır. Sivas il merkezine 23 km uzaklıkta yaklaşık olarak 35 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına gitmek için D200/E88 ve Sivas Havaalanı Yolu üzerinden kuzey istikametine doğru yol tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Sivas Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, Havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Sivas’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Sivas merkezden ya da Sivas Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

SİVAS NURİ DEMİRAĞ HAVALİMANI
Adres: Yazıbaşı Mahallesi, 58000 Yazıbaşı Köyü Merkez/Sivas
Telefon Numaraları: 0346 224 86 87 / 0346 224 79 25

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Servis Saatleri

Sivas Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçak seferleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. İç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir. Sivas Havalimanı’na inen uçakların inişinden 25 dakika sonra Sinop şehir merkezi ve Tokat iline hareket etmektedir.

 
Havaş Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
40 DK Sivas Şehir Merkezi - Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
her gün ilk sefer 09:45 son sefer 19:15
35 TL
 

Sivas Merkez - Sivas Havalimanı Güzergahı
Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’ndan şehir merkezine hareket eden Havaş, 35 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 40 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Şehir Merkezinden Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Şehir merkezi, Büyük Otel, 4 Eylül Stadyumu (Eski stadyum), Kümbet Halı Saha, Sabancı Lisesi Durağı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Sivas Havalimanı.

Sivas Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0346 223 15 17

Havaş Sivas Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sivas Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık 50 dakika sürmekte ve 20 TL ücret ödemesiyle Sivas Şehirlerarası Terminal’e ulaşım sağlanmaktadır. Sivas Havalimanı belediye otobüsleri her uçak için 2 saat önce Sivas Otogarından hareket etmektedir.

Şehir Merkezinden Sivas Havaalanı Otobüsleri Servis Güzergahı: Sivas Otogar, Yenişehir, Kepceli Caddesi, Atatürk Caddesi, Hükümet Meydanı, İstasyon Caddesi’nde Polis Lojmanlarına kadar bulunan otobüs duraklarına uğrayarak Sivas Havalimanı'na ulaşım sağlamaktadır.

Sivas Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Yolcu İndirme Noktaları: Sivas Havalimanı'ndan Sivas il merkezine kadar yolcu bırakmaktadır.

Tüm sorularınız için Sivas Belediyesi Ulaşım Birimi: 0346 226 12 27

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Taksi

Sivas Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yere hızlı ve rahat gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine 23 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 25 dakika süren yol ücreti ortalama 240 TL tutabilir.

Sivas Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Sivas Havalimanı - Sivas Şehir Merkezi 240-300 TL
Sivas Havalimanı - Gök Medrese 250-300 TL
Sivas Havalimanı - Sivas Tren Garı 220-240 TL
Sivas Havalimanı - Meydan 230-260 TL
Sivas Havalimanı - Cumhuriyet Üniversitesi 270-300 TL
Sivas Havalimanı - PrimeMall Alışveriş Merkezi 280-300 TL
Sivas Havalimanı - Tokat 550-650 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Sivas Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0346 221 42 90

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Sivas Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Sivas Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmaları:

Sivas Havalimanı bilgi için: 0346 224 86 87

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Otopark Ücretleri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı içerisinde iç hatlar terminaline yakın konumda bulunan otopark alanı 356 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 18 adet de özel park yerleri bulunmaktadır. Sivas Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 18,00 TL’dir.

Sivas Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Transfer

Sivas Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Sivas Havaalanı’ndan bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

 

Sivas Otogarı Otobüs Firmaları

Sivas Otogarı - Sivas Airport arası 23 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Sivas Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sayfamızda yer almaktadır. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Sivas Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.