Trabzon Havalimanı Ulaşım

Karadeniz’in turizm başkenti Trabzon, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken bir kentimizdir. Trabzon iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Trabzon Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı 1957 yılından itibaren sivil kategoride iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; büfe, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Trabzon Havalimanı (TZX) kodu ile Trabzon şehir merkezinde denizin kenarında yer almaktadır. Trabzon il merkezine 6 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Rize ve Artvin illerinden havalimanına seferlerle ulaşım mümkündür.
Trabzon Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, dolmuşlar, havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Trabzon’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Trabzon merkezden ya da Trabzon Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

TRABZON HAVALİMANI
Adres: Merkez / Ortahisar / TRABZON
Telefon Numaraları: 0462 328 09 40 - 0462 328 0949 - 0462 325 99 52 - 0462 325 9955

Trabzon Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Trabzon Havalimanı Servis Saatleri

Trabzon Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Dış hat yolcuları ise iç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir.
Trabzon Şehir Merkezi - Trabzon Havalimanı Ulaşım
Havaş, Trabzon Havalimanı’ndan uçak kalkış saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket eden otobüsler ile 10 TL bilet fiyatıyla şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 30 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı Havaş Servis Güzergahı: Beşirli, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu ve Trabzon Havalimanı.

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Havaş Yolcu Alma Noktaları: Beşirli Uzunkum Otel, Orhan Petrol Ofisi Önü, Yavuz Selim Bulvarı Migros Önü, Tanjant Yolu (Trabzon dersane Karşısı), Kiler Market Önü ve Trabzon Havaalanı.

Tirebolu - Trabzon Havalimanı Ulaşım
Havaş, Trabzon Havalimanı’ndan uçak kalkış saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket etmektedir. Tirebolu’ndan hareket eden Havaş otobüsü, ilçelere uğrayarak trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 2 saatlik sürede havaalanına ulaşım hizmeti vermektedir.

Tirebolu’dan İtibaren Trabzon Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları ve Ücretleri:
Tirebolu: Otogar İçi- Kamil Koç Yazıhanesi Önü - 23,00 TL Görele: Otogar - 23,00 TL
Çavuşlu: Üst Geçit Altı - 23,00 TL
Eynesil: Işıklar Kavşak - 23,00 TL
Beşikdüzü: Otogar Karşısı Kilim Mobilya Önü - 16 TL
Vakfıkebir: Otogar - 16 TL
Çarşıbaşı: Bellona Mobilya Önü - 16 TL
Akçaabat: Ak Camii Karşısı Üst Geçit Altı - 16 TL

Hopa - Ardeşen - Rize - Trabzon Havalimanı Ulaşım
Trabzon Havalimanına giderken trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık olarak Hopa’dan - 3,5 saat / Ardeşen’den - 2,5 saat / Rize’den - 1,5 saatlik sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Trabzon Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları ve Ücretleri:
Hopa: Ticaret Odası Karşısı (Edfa Turizm Karşısı) - 55 tl
Arhavi: Gösteri Merkezi karşısı (Doğa Sporları Klubü karşısı) - 55 TL
Fındıklı: Toplum Sağlık Merkezi Karşısı - 46 TL
Ardeşen: Hacışahinoğlu Petrol - 40 TL
Pazar: Atina Cafe Önü - 35 TL
Çayeli: Çiçek Taksi Karşısı Otobüs Durağı - 30 TL
Rize: Kütüphane Önü - 25 TL
Derepazarı: Alt Geçit Çıkışı PTT Karşısı - 23 TL
İyidere: Belediye Karşısı-İyidere Köprü - 23 TL
Of: Askerlik Şubesi Karşısı - 18 TL

Trabzon Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 

Trabzon Havalimanı Otobüsler ve Dolmuşlar

Trabzon Havalimanı çıkışındaki ana cadde de yer alan sağdaki üst geçidin oradaki duraktan Trabzon, Çimenli-Pelitli - Trabzon ve Yomra otobüslerinden birine binip şehir merkezine, sabah 6.50’de başlıp akşam 19.30’a kadar süren seferlerle ulaşabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Taksi

Trabzon Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminallerin yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Fakat ulaşım ücreti biraz pahalı olabilir. Taksiyi tercih etmeden önce tarifeyi öğrenebilir ya da pazarlık etmek sizlere fayda sağlayacaktır.
Pelitli, Konaklar ve Polis Okulu 15 TL,
Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne 10 veya 15 TL,
Trabzon Otogar’a ve Trabzon merkeze 30 TL,
Sümela Manastırı için 170,
Uzungöl için 250 TL,
Sarp Sınır Kapısı içinde 360 TL tutan ücreti vardır.
Trabzon Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir.

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama / Rent A Car

Trabzon Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Trabzon Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Trabzon Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Rent Go Rent A Car - Telefon Numarası: 0462 374 61 61
Enterprise Rent A Car - Telefon Numarası: 0462 335 45 25
Budget Rent A Car - Telefon Numarası: 0462 325 65 55
Avis Rent A Car - Telefon Numarası: 0462 325 55 82
Garenta Rent A Car - Telefon Numarası: 0462 999 12 02

Trabzon Havalimanı Otopark Ücretleri

Trabzon Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı; 385 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Trabzon Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12,75 TL’dir.

Trabzon Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0462 328 09 40

Trabzon Havalimanı Transfer

Trabzon Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Bunun yanında konaklama yapılan bazı otellerin havalimanına transfer hizmeti de vardır.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Trabzon Otogarı Otobüs Firmaları

Trabzon Otogarı - Trabzon Airport arası 15-20 dakikalık süre ile toplu taşıma, özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Trabzon Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Trabzon Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Trabzon Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.