İkinci El Araç Açık Artırma Siteleri

 
ikinci el araç ihale

Online İhale de İkinci El Araç Satışı Nasıl Yapılır?

İkinci el araç satışı artık online ihale sistemi ile yapılabilmektedir. Online ihale sistemi ile 2. el araç satışı açık arttırma yani müzayede yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu açık arttırmalara katılabilmek için belirli şartlar ve ön teminat talep edilmektedir. Peki, gerek 2. El araç satışı yapmak gerekse de 2. El araç alımı yapmak isteyen kişileri bir araya getiren ve eşit şartlarda en ideal, güvenilir bir alış- satış ortamı sağlayan ikinci el araç online ihale sistemi nasıl çalışır? İkinci el araç müzayedelerine katılma koşulları nelerdir?

Online İhale de ikinci El Araç Satış Sistemi Nasıl Çalışır?

İkinci el araç online ihale sisteminin temel çalışma prensibi açık arttırma yöntemi olmaktadır. Kısaca özetlersek açık arttırma ile ikinci el satışı başladığı anda teklif verilerek açık arttırmaya katılım sağlanır ve en yüksek teklifi veren ihaleye çıkan aracı satın alma hakkı elde eder. Konunun çok daha anlaşılır olması için İkinci El Araç Online İhale Sistemi Nasıl Çalışır sorusunu adım adım cevaplamak istiyoruz.

 

İkinci El Araç Müzayedelerine Katılma Koşulları Nelerdir?

İkinci El Araç Online İhale Sisteminde Yer Alan Ekspertiz Raporu Ve Özellikleri

Online ihale sistemi ile satışa çıkarılan ikinci el araçların bizzat görülme şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle ihale ile açık arttırmaya çıkarılan araç için ekspertiz raporu düzenlenmektedir. Bu ekspertiz raporu yetkili kurum tarafından tam kapsamlı olarak hazırlanmakta olup araç hakkında ki tüm bilgiler ekspertiz raporunda yer almaktadır.

Ekspertiz Raporu Özellikleri

Bağımsız ve yetkili Ekspertizler tarafından hazırlanan bu raporda açık arttırma ile satışa çıkan ikinci el araç hakkında tüm detaylı bilgiler yer almaktadır. Ekspertiz raporunda;

Araç Ruhsat Bilgileri

Araç ruhsat bilgileri kısmında araca ait plaka, marka model haricinde araç tescil tarihi, araç şase numarası, kilometresi ve bir sonraki muayene tarihleri gibi bilgiler yer almaktadır.

Ekspertize Konu Olan İncelemeler

Bu alanda ekspertiz tarafından araç üzerinde yapılan incelemelerin ana başlıkları yer alır. Ekspertiz incelemeleri genellikle Araç içi donanımı, Kaporta hasar, boya durumu, aydınlatma sistemi, camlar gibi dış incelemeler ile birlikte fren sistemi, yürüyen aksam, direksiyon sistemi ve egzoz sistemi gibi teknik incelemeleri içermektedir.