Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım

Cengiz Topel Havalimanı 1995 yılında inşaatına başlanmış ve 1999’da tamamlanmıştır fakat 17 Ağustos 1999 depreminde hasar almış ve açılışı zorunlu olarak ertelenmiştir. Havalimanı onarıldıktan sonra 2011 yılında açılarak sivil ve askeri kategoride hizmet vermeye başlamış olup, iç ve dış hatlarda uçuşları gerçekleştirmektedir. Kocaeli Havalimanı merkez İzmit ilçesine ortalama 15km mesafede olmakla birlikte, çevre ilçelere ve merkezi yerlere ulaşım belediye otobüsü, taksi ve havalimanı transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz.

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı (KCO) kodu ile Kocaeli’nin ilçesi Kartepe sınırlarında yer almaktadır. Kocaeli il merkezine 15 km uzaklıkta yaklaşık olarak 20-25 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Komşu ili Sakarya’ya da ulaşım imkânı vardır. Özel aracınızla İzmit şehir merkezinden yola çıkarsanız Adapazarı yönünde E5 karayolundan devam etmek suretiyle Köseköy ve Cengiz Topel Havalimanı tabelalarını takip ederek varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Cengiz Topel Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Kocaeli’ye inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Kocaeli Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI MÜDÜRLÜĞÜ
Adres: Emekevler Mahallesi D-100 Karayolu Caddesi No: 268 Kartepe / KOCAELİ
Telefon: 0262 375 22 22
0262 375 34 92
0262 375 34 92 93

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait hatlı belediye otobüsünün güzergâhı havalimanı yakınından geçmektedir. Havalimanına en yakın durak 511 metre uzaklıkta 7 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kocaeli Havalimanı yakınlarından 281 287 ve 289 Numaralı Belediye otobüsleri geçmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sitesinden güncel sefer saatlerine ulaşabilir veya aşağıdaki telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

 
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Belediye Otobüsü Saatleri
Hat Güzergah Ücret
281 Uzuntarla – Ormanya – İbrikdere - CENGİZ TOPEL HAVALİMANI– İzmit - Batı Terminali 8,50 TL
287 Eşme – Ormanya - CENGİZ TOPEL HAVALİMANI - Köseköy – İzmit - Batı Terminali 8,50 TL
125 Eşme – Uzuntarla - CENGİZ TOPEL HAVALİMANI - Köseköy – Kartepe Kaymakamlık 8,50 TL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası: 0262 318 10 00 | 153

Sakarya - Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım

Sakarya ilinden Kocaeli Cengiz Topel Havalimanına uçak iniş saatlerine göre karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Sakarya Otogar’dan hareket eden 54/K hatlı belediye otobüsü 8,50 TL ücret ödemesiyle Kocaeli Havalimanı’na giden ve gelen yolculara ulaşım sağlamaktadır. Bakiyeli Kart54 sistemi havalimanı otobüsünde geçerli değildir.

Sakarya Terminal- Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Gidiş: K. Terminal - Karaağaç Bulvarı - Atatürk Bulvarı - K. Meydanı - 1 Geçit - M. Egemenlik Cad. - Z. Hanım Caddesi - Adnan M. Caddesi - Sedaş - Y. Terminal - D100 - Aşağıdereköy - Eşme - Uzuntarla – Cengiz Topel Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır.

Sakarya Terminal- Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Dönüş: Cengiz Topel Havalimanı - D 100 - Y. Terminal - Sedaş - Adnan M. Caddesi - Z. Hanım Caddesi - M. Egemenlik Caddesi - Gar Meydanı - Atatürk Bulvarı - Unkapanı - Karaağaç Bulvarı - K. Terminal’ine ulaşım sağlamaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası: 44 44 054 / 0264 289 30 00

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Taksi

Cengiz Topel Havalimanı S.S. 193 Nolu Taksi Durağı’ndan şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere rahat ve konforlu bir şekilde gitmek için havalimanı taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler, havalimanı iç hatlar ve dış terminalleri yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet vermektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık olarak 50 dakika süren yol ücreti tahmini 400 TL tutabilir.

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için taksi durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0533 695 52 00

 

Kocaeli Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Kocaeli Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kocaeli Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kocaeli Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Otopark Ücretleri

Cengiz Topel Havalimanı içerisinde iç hatlar terminaline yakın konumda olan otopark alanı; yürüme mesafesinde ve 93 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için de 5 adet özel park yerleri de vardır. Havalimanı otoparkında gişelerine otomatik giriş çıkış uygulanmaktadır. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Kocaeli Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı otopark abonman ücreti ise - TL olarak belirlenmiştir.

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0262 375 22 22
0262 375 34 92 / 0262 375 34 93

 

Kocaeli Otogarı Otobüs Firmaları

Kocaeli Otogarı - Cengiz Topel Havaalanı arası 20 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kocaeli Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kocaeli Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kocaeli Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.