Gaziantep Havalimanı Ulaşım

Gaziantep Havalimanı, resmi olarak 1976 yılında açılan, 1993’te dış hatlar terminali hizmete giren sivil ve askeri kategori de faaliyet gösteren bir havalimanımızdır. Gaziantep Havalimanı şehir merkezine ortalama 20km mesafede olup, yakın çevre ilçelere ulaşımı Havaş Servisleri, taksi ve havaalanı transfer ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Gaziantep Havalimanı ulaşım seçenekleri ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Gaziantep Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Gaziantep Havalimanı (GZT) kodu ile Gaziantep ili Oğuzeli ilçesinde yer almaktadır. Gaziantep il merkezine 20 km uzaklıkta yaklaşık olarak 35 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Kilis’e 47km, Nizip’e 40km, İslahiye’ye 127km, Araban’a 85km, Yavuzeli’ye 59km, Oğuzeli’ye 8km, Gaziantep Otogarına ise 22km uzaklıktadır. Özel aracınızla il merkezinden güney yönüne doğru D850 karayolu üzerinden ilerleyerek Sazgın mevkiindeki tabelaları takip edip, 35dk sonra Gaziantep Havalimanına kolayca varabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanı ulaşım hizmeti; havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Gaziantep’e inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Gaziantep Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ GAZİANTEP HAVALİMANI
Adres: Sazgın Mahallesi, Gaziantep Havaalanı, 27900 Oğuzeli/Gaziantep
Telefon Numarası: 0342 582 11 11

 

Gaziantep Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
havaş

Havaş Gaziantep Havalimanı Servis Saatleri

Gaziantep Havalimanı'na inen tüm iç hat seferlerinin inişleri için havaalanından şehir merkezine karşılıklı olarak seferler düzenlenmektedir. Dış hat yolcuları ise iç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir.

Şehir Merkezi- Gaziantep Havalimanı Havaş Servis Güzergahı:
Havalimanı kalkışlı: Gaziantep Havalimanı, Oğuzeli Kavşağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Şehreküstü İtfaiyesi, İnönü cad. Şirehan Devlet Hastanesi. Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Yeşilsu Öğretmenler Evi, Havaş Şehir Ofisi, Otogar.

Şehir Merkezi kalkışlı: Havaş Şehir Ofisi, Nizip cd, Mezarlık kavşağı, İpek yolu, Çimento kavşağı, Köylü Garajı, Fidanlık Önü, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı, Oğuzeli Kavşağı, Gaziantep Havalimanı.

Yolcu İndirme Noktaları: Şehreküstü İtfaiyesi, Şirehanı, Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Yeşilsu Öğretmenler Evi, Havaş Ofisi, Otogar

Yolcu Alma Noktaları: Havaş Ofis, Novotel Önü, Mezarlık kavşağı BP Petrol önü, Köylü Garajı Fidanlık Önü, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı.

Şehir merkezi kalkışlı sefer saatleri; Her gün ilk sefer 03:15 son sefer 21:00

Gaziantep şehir merkezinden havalimanına Havaş ücreti 16 TL olup, yolculuk süresi trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Not: Yolcular servis kalkış saatlerinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında bulunmalıdır. Ayrıca servise güzergâh içerisinde binilecekse, kalkış saatinden önce ilgili telefon numarasını arayıp bilgi verilmelidir.

Havaş Gaziantep Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Gaziantep Havalimanı-Gaziantep Otogar Havaş Güzergahı;
Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu Alma Noktaları: Otogar içi (Otobüs giriş-çıkış kapısının yanı) noktasından Gaziantep Havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Gaziantep Otogar kalkışlı sefer saatleri; Her gün ilk sefer 02:45 son sefer 20:30

Gaziantep Otogar kalkışlı havalimanı Havaş servis ücreti, 16 TL olup trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 60 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.


Gaziantep Lisesi - Üniversite - Karataş – Havalimanı Havaş Güzergahı; Gaziantep Lisesi – Ordu Caddesi – Üniversite – Karataş – Çevreyolu – Gaziantep Havalimanı.

Yolcular servis kalkış saatlerinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında bulunmalıdır. Ayrıca servise güzergâh içerisinde binilecekse, kalkış saatinden önce ilgili telefon numarasını arayıp bilgi verilmelidir. Gaziantep Lisesi’nden hareket eden servis kalkış saatinden 10 dakika sonra Üniversite Opet, 20 Dakika sonra Karataş Barbaros Camii Önünden yolcu alımı yapılmaktadır.

Gaziantep Havalimanı kalkışlı Gaziantep Lisesi - Üniversite- Karataş Havaş Servis Güzergahı: Gaziantep Havalimanı, Çevreyolu, Karataş, Üniversite, Ordu Caddesi, Gaziantep Lisesi son durağa ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu İndirme Noktaları: Karataş, Üniversite, Fıstık Araştırma Durağı, Gaziantep Lisesi’dir.

Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu Alma Noktaları: Gaziantep Lisesi, Fıstık Araştırma Durağı, Paşa Mangal Önü, Üniversite Opet Önü, Üniversite Petrol Ofisi Arkası Otobüs Durağı, Hanımlar Yüzme Havuzu karşısı, Kule Rezidans Önü, Karataş Barbaros Camii Önü, Akkent Opet 16. Noter önünden Gaziantep Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Üniversite kalkışlı sefer saatleri;
Her gün ilk sefer 03:15 son sefer 21:00

Gaziantep Lisesi - Üniversitesi- Karataş’tan havalimanına hareket eden Havaş servis ücreti, 16 TL olup, trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 60 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.


Nizip - Gaziantep Havalimanı Havaş Servis Güzergahı; Nizip ilçesinden Gaziantep Havalimanı’na hareket eden Havaş servis ücreti, 25 TL olup, trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 60 dakikalık sürede ulaşım sağlamaktadır.

Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu Alma Noktaları: Hükümet Konağı Karşısı ve Nizip Otogar Önünden yolcu alarak havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu İndirme Noktaları: Nizip Otogar Önü ve Hükümet Konağı Karşısı’dır.

Nizip kalkışlı sefer saatleri;
Her gün ilk sefer 04:00 son sefer 20:00


Kilis - Gaziantep Havalimanı Havaş Güzergahı; Kilis’ten Gaziantep Havalimanı’na hareket eden Havaş servis ücreti, 26 TL olup trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 60 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Not: Kilis Üniversitesi Karşısı Kızılay Kan Merkezi Önünden hareket ettikten 10 dakika sonra Kilis Otogar Önünden yolcu alarak havalimanına ulaşmaktadır.

Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu Alma Noktaları: Kilis Üniversitesi Karşısı Kızılay Kan Merkezi Önü, Kilis Otogar Önü, Kilis Yeni Adliye Yanı Doğan Güneş Paşa Parkı Önü’nden yolcu alınarak havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş Gaziantep Havalimanı Yolcu İndirme Noktaları: Kilis 5 Evler Ptt Önü, Kilis Otogar Önü ve Kilis Üniversitesi’dir.

Gaziantep Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Gaziantep Havalimanı Taksi

Gaziantep Havalimanı (GZT) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezi 20 km uzaklıkta olup, yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

Gaziantep Havalimanından önemli noktalara ortalama taksi ücretlerinden örnek vermek gerekirse;

Gaziantep Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Gaziantep Havalimanı-Şehir Merkezi 90 - 100 TL
Gaziantep Havalimanı-Valilik 90 - 100 TL
Gaziantep Havalimanı-Elmacı Pazarı 80 - 100 TL
Gaziantep Havalimanı-Adliye 105 - 115 TL
Gaziantep Havalimanı-Gaziantep Üniversitesi 110 - 120 TL
Gaziantep Havalimanı-Onkoloji Hastanesi 100 - 110 TL
Gaziantep Havalimanı-Otogar 95 - 110 TL
Gaziantep Havalimanı-TCDD Tren istasyonu 90 - 100 TL
Gaziantep Havalimanı-Gaziantep OSB 150 - 160 TL
Gaziantep Havalimanı-Gaziantep Kalesi 85 - 95 TL
Gaziantep Havalimanı-Zeugma Müzesi 95 - 110 TL
Gaziantep Havalimanı-Savaş Müzesi 75 - 85 TL
Gaziantep Havalimanı-Hayvanat Bahçesi 110 - 120 TL
Gaziantep Havalimanı-Zincirli Bedesten 80 - 90 TL
Gaziantep Havalimanı-Bakırcılar çarşısı 80 - 90 TL
Gaziantep Havalimanı-Oğuzeli Merkez 40 - 50 TL
Gaziantep Havalimanı-Hasan Kalyoncu Üniversitesi 50 - 60 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Gaziantep Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Gaziantep Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0342 582 11 11

 

Gaziantep Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Gaziantep Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Gaziantep Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanı çevresinde yer alan bazı araç kiralama firmaları:

 

Gaziantep Havalimanı Otopark Ücretleri

Gaziantep Havalimanı içerisinde iç hatlar terminaline yakın konumda olan otopark alanı oldukça geniş olup, 520 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Gaziantep Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Gaziantep Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1saat arası otopark bedeli 9,25TL
1-3saat arası otopark bedeli 10,50TL
3-6saat arası otopark bedeli 13,25TL
6-12saat arası otopark bedeli 18,75TL
12-24saat arası otopark bedeli 26,50TL
2022 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 73,00TL olarak belirlenmiştir.

Gaziantep Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0342 582 11 11

 

Gaziantep Havalimanı Transfer

Gaziantep Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Gaziantep Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Gaziantep transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Gaziantep Transfer, Gaziantep Vıp Transfer, Alan Transfer, Teşup Turizm Transfer, Hedef Rent Acar ve Ayt Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Gaziantep Otogarı Otobüs Firmaları

Gaziantep Otogarı - Gaziantep Airport arası 19 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Gaziantep Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Gaziantep Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.