Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılından itibaren sivil kategoride ulaşım hizmeti vermeye başlamış olup, günümüzde yalnızca iç hat seferleri düzenlemektedir. Şehir merkezine yaklaşık 5km mesafede konumlanmış olan Kahramanmaraş Havalimanına ulaşım belediye otobüsü, taksi ve havalimanı transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Kahramanmaraş Havalimanı ulaşım bilgilerine detaylı olarak yer verilmiştir.

 

Kahramanmaraş Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) kodu ile Kahramanmaraş’ın merkez ilçesi Dulkadiroğlu sınırları içerisinde yer almaktadır. Kahramanmaraş il merkezine 5 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınız ile şehir merkezinden yola çıktığınızda Doğu Çevre Yolu/Recep Tayyip Erdoğan Blv./D835 üzerinden güney istikametinde ilerleyerek Dulkadiroğlu konumundaki tabelaları takip edip, Kahramanmaraş Havalimanına trafik yoğunluğuna göre 10dk sonra varış sağlayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama imkânıyla sağlanmaktadır. Kahramanmaraş’a inişten sonra merkezden ya da Kahramanmaraş Otogardan hareket eden toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KAHRAMANMARAŞ HAVALİMANI Adres: Erkenez Mah. 23009 Sok. Dış Kapı No:14B Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
Telefon Numarası: 0344 236 07 92 / 0344 236 53 52 / 0344 236 53 50
Havalimanı Nöbetçi Sorumluları İletişim: 0535 207 91 04

 

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Kahramanmaraş Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Kahramanmaraş Belediyesinin Kahramanmaraş Havalimanı ve şehir merkezi arasında uçak sefer saatlerine göre düzenlediği servislerle ulaşım hizmet verilmektedir. Kahramanmaraş Havalimanına gitmeden 4 saat önce yetkili numaraları arayarak bilgi verilmesi halinde sizi en yakın noktadan alınıp sorunsuz havalimanına ulaşımınız sağlanmaktadır.

Kahramanmaraş Havalimanı Otobüs Saatleri
Gün Güzergah Ücret
20 Dak. Şehir Merkezi - Kahramanmaraş Havalimanı
Ramada Otel Karşısı, Tapu Müdürlüğü Karşısı, Kervan Karşısı , Aliya İzzet Begoviç Parkı Karşısı , Ağcalı Kavşağı (112 Çağrı Merkezi) , Akedaş , Kısakürek Petrol , Gar Kavşağı , Arsan Center , Sanayi Kavşağı
7 TL
20 Dak. Elbistan - Afşin - Göksun - Kahramanmaraş Havalimanı
Elbistan Otogarı , Köy Garajı , Elbistan Devlet Hastanesi Kavşağı , Kabaağaç , Erçene , Afşin Otogarı , Alimpınar/Afşin Toki Konutları , Ördekköy , Karaömer Karakolu , Kanlıkavak , Yağmurlu , Göksun Otogarı , Tekir , Döngel , Suçatı , Üniversite Kavşağı (Avşar)
7 TL
 

Kahramanmaraş şehir merkezinden havalimanına gidebilmek için; 0553 962 46 46 telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Elbistan-Afşin-Göksun’dan havalimanına gidebilmek için; 0553 952 46 46 telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Otobüs Telefon Numarası: 0534 593 90 99

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kahramanmaraş Havalimanı Taksi

Kahramanmaraş Havaalanı (KCM) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi, havalimanı iç hatlar terminal yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine 5 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 35 TL ücret ödemesiyle kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir.

Kahramanmaraş Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0545 609 04 40 / 0538 656 50 43

 

Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Kahramanmaraş Havalimanı içerisinde ve şehir merkezinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havaalanı yakınında yer alan araç kiralama firmalar; Gezgin724 ve Kahramanmaraş Havaalanı Rent A Car ofislerinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Kahramanmaraş Havalimanı Otopark Ücretleri

Kahramanmaraş Havalimanı'nda iç hatlar terminali karşısındaki yer alan havalimanı otoparkı sadece 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde olup, 430 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Kahramanmaraş Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Kahramanmaraş Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Kahramanmaraş Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0344 236 07 92

 

Kahramanmaraş Havalimanı Transfer

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Kahramanmaraş Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Kahramanmaraş transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Ayt Transfer ve Sürer Vip Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Kahramanmaraş Otogarı Otobüs Firmaları

Kahramanmaraş Otogarı - Kahramanmaraş Havalimanı Airport arası 8 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kahramanmaraş Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kahramanmaraş Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kahramanmaraş Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.