Kayseri Havalimanı Ulaşım

Erciyes Dağı’nın heybetiyle Kayseri, dünyaya ün salmış pastırma ve sucuğu ile tanınmaktadır. Kent bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla tarihi yapıları ve doğal güzellikleri oldukça fazladır. Kayseri iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Kayseri Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kayseri Erkilet Havalimanı ilk olarak askeri eğitim ve nakliye uçuşları için 1950’li yıllarda faaliyete başlamıştır. Havalimanı 1998 yılında tamamen sivil kategoriye hizmet vermeye başlamış ve ilk terminali 1994 senesinde yapılmıştır. Havalimanı 2000 yılında ise ilk dış hat uçuşlarına başlamıştır. Kayseri Havaalanı günümüzde sivil ve askeri kategoride iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) kodu ile Kayseri Kocasinan ilçesinde yer almaktadır. Kayseri il merkezine 6 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Kayseri Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Kayseri’ye inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Kayseri Otogardan hareket eden özel firma ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KAYSERİ ERKİLET HAVALİMANI
Adres: Yeşil Mahalle, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı 38090 Kocasinan/Kayseri
Telefon Numarası: 0352 337 52 44

Kayseri Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Kayseri Havalimanı Servis Saatleri

Kayseri Erkilet Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Havaş otobüsleri havalimanından merkeze uçakların inişinden 25 dakika sonra hareket etmektedir.

Kayseri Şehir Merkezi
Kayseri Havalimanı - Kayseri şehir merkezi arası Havaş, 13 TL bilet fiyatıyla trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 30 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Kayseri Erkilet Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı (Byz Avm Otoparkı), Kadir Has Stadyumu, Anatamir Tramvay Durağı, Kayseri Forum AVM, Kayseri Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Kayseri Havalimanı, Kayseri Forum AVM, Tren Garı,Yeni Sanayi Dsi Kavşağı, Eski Şeker Karakolu, Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı (Byz Avm Otoparkı) şehir merkezi ve son durak otogara ulaşılmaktadır.

Talas
Talas ilçesinden havalimanına ulaşabilmek için Kayseri Forum Avm önünden havaş servisleri hareket etmektedir.
Kayseri Havalimanından hareket eden Havaş otobüsleri; Kayseri Havalimanı, Sivas Caddesi, Talas Bulvarı, Anayurt güzergahları üzerinden Talas ilçesine ulaşım hizmeti vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kayseri Havalimanı Belediye Otobüsü

Kayseri Havalimanı ve şehir merkezi arası seferler düzenlemektedir. Kayseri Erkilet Havalimanından belediye otobüsü ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Kayseri kent kart kullanarak 3 TL ya da tek kullanımlık kart ile 3,75 TL ücret ödemesi yapılarak ulaşım sağlanmaktadır.
100 Numaralı Belediye Otobüs Güzergahı: Havaalanı - Mustafa Kemal Paşa Bulv.- Yunus Emre Cami - Alpaslan Okulu - Yeni Mahalle Meydanı - Mevlana Plevne Caddesi - Mevlana Veternerlik Okulu - Kocasinan Sosyal Tesisler - Sümer Yüzme Havuzu- Barbaros - Eski Terminal - Hastane Caddesi - Hunat -Kayseri Lisesi- Seyyid Burhaneddin 2 Aktarma Durağı - Park Alanı ulaşım sağlamaktadır.

101 Numaralı Otobüs Güzergahı: İstasyon Caddesi Işıklar - Adliye - Mevlana - Kadir Has Caddesi - Çevre Yolu – Kayseri Havaalanı’na ulaşım sağlamaktadır.

271 Numaralı Otobüs Güzergahı: Nato - Havalimanı arası ulaşım sağlamaktadır.

271 Numaralı 200 Evler - Kayseri Havaalanı Arası Otobüs Durakları: Kayseri Havaalanı - Kanal Boyu - Seyrani - Köşe - Lokal - Halk Eğitim - Mevlana - OPET - Doğumevi - Nato Caddesi - Sivas Caddesi - Hunat - Kiçikapı -Seyyid Burhanettin Bulvarı - Park Alanı’na ulaşım sağlamaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Telefon Numarası: 0352 153 00 00

Kayseri Erkilet Havalimanı Taksi

Kayseri Havaalanı (ASR) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminallerin yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine 6 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 8 dakika süren yol ücreti tahmini 30 TL tutabilir.

Kayseri Erkilet Havalimanı Taksi Ücret Tarifesi:
Kayseri Havalimanı - Şehir Merkezi arası 35 TL - 40 TL’dir.
Kayseri Havalimanı - Kayseri Meydan arası 35 TL - 40 TL’dir.
Kayseri Havalimanı - Kayseri Forum AVM arası 30 TL - 40 TL’dir.
Kayseri Havalimanı - Kayseri PARK arası 40 TL - 50 TL’dir.
Kayseri Havalimanı - Almer Alışveriş Merkezi arası 35 TL - 40 TL’dir.
Kayseri Havalimanı - Fakülte arası 55 TL - 65 TL’dir.
Kayseri Havalimanı - Kayseri Otogar arası 60 TL - 70 TL’dir.
Kayseri Havalimanı Şehir Hastanesi arası 55 TL - 65 TL’dir.
Kayseri Erkilet Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için S.S. 1 Nolu Havalimanı Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kayseri Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0352 337 71 11 - 0530 434 30 34

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kayseri Erkilet Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kayseri Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Alvis Turizm - Telefon Numarası: 0352 235 60 34
Avis - Telefon Numarası: 0352 338 05 94
Budget - Telefon Numarası: 0530 234 89 73
Filopark - Telefon Numarası: 0352 338 95 55
Hertz Rent A Car - Telefon Numarası: 0352 337 38 15
RentGo Rent A Car - Telefon Numarası: 0352 337 00 64
Sixt Rent A Car - Telefon Numarası: 0352 339 84 82 firmalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı Otopark

Kayseri Erkilet Havalimanı otoparkı; İç Hatlar Terminali’ne yakın olup özel kuruluş tarafından 420 araç kapasiteli olarak işletilmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 14 TL’dir.

Kayseri Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0352 337 46 39

Kayseri Erkilet Havalimanı Transfer

Kayseri Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Kayseri Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Kayseri transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Kayseri Transfer, Alan Transfer, Kayseri Oto Kiralama, Sawairport Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Kayseri Otogarı Otobüs Firmaları

Kayseri Otogarı - Kayseri Havalimanı arası 10 km mesafe bulunmasıyla 23 dakika süren yolculuk toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kayseri Erkilet Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kayseri Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sayfamızda yer almaktadır. Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kayseri Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.