Kayseri Havalimanı (ASR)

kayseri havalimanı
 
 
devlet hava meydanları işletmesi

Kayseri Havalimanı İletişim Bilgileri

DHMİ Kayseri Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Ahmet Yasevi Mah. Mustafa Kemal Paşa Blv. 38090 Kocasinan/KAYSERİ
Tel: +90 352 337 52 44
Faks: +90 352 337 52 41
E-mail: infokayseri@dhmi.gov.tr

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kayseri Havalimanı

Kayseri Havalimanı, Türkiye’nin Kayseri şehrinde havayolu ulaşım hizmetleri sunan bir havalimanı olarak bilinmektedir. 1998 yılından bu yana hizmet vermekte olan Kayseri Havalimanı, kent merkezine 5 km mesafede konumlandırılmaktadır. Üstelik uluslararası hudut kapısı olarak belirlenen ve bu anlamda dünyanın pek çok noktasına seferler düzenlenen bu havalimanında, Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından işletilmektedir.

Türk Hava Yolları, Sun Express, Anadolu Jet, Atlas Jet ve Pesagus Havayolları gibi hava yolu şirketlerine ev sahipliği yapan Kayseri Erkilet Havalimanı, aynı zamanda Corendon Airlines, ve Germania gibi yabancı hava yolu şirketlerini de ağırlamaktadır. Amsterdam, Rotterdam, Münster, Viyana, Stuttgart, Kopenhag, Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Hannoven gibi çeşitli Avrupa şehirlerine de hava yolu seferleri düzenlene bu havalimanında, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere direkt uçuş gerçekleştirilmektedir.

Kayseri Havalimanı Tarihi

Kayseri Erkilet Havalimanı, 15 Kasım 1998 tarihinde sivil havalimanı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’na komşu olan bu havalimanı, askeri nakliye hava uçakları tarafından da sıklıkla kullanılabilmektedir. Üstelik kargo trafiği konusunda da oldukça yoğun olan Kayseri Havalimanı, uluslararası statüde faaliyet gösteren bir liman olarak bilinmektedir.

Büyük uçakların ağırlanabileceği bir kapasiteye sahip olan Kayseri Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. 5 milyon 820 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer almakta ve iki terminal binası ile hizmet vermektedir.

Kayseri Havalimanı Özellikleri

Kayseri Havalimanı özellikleri de oldukça merak edilen konulardan biri olurken, pek çok yolcu kullanacak olduğu bu havalimanının özelliklerini araştırmaktadır. 3 bin x 45 metre boyutlarında bir piste, 9 uçak kapasiteli aprona ve taksirut yoluna sahip olan bu havalimanında, her türlü donanım bulunabilmektedir.

Öte yandan yolcuların konforu göz önünde bulundurularak inşa edilen terminal binalarında cafe, restoran, büfe, emanet eşya, araç kiralama, çeşitli bankaların ATM2leri ve bu gibi alanlara da yer verilmektedir.

Kayseri Havalimanına Nasıl Gidilir?

Kayseri Erkilet Havalimanı ile alakalı merak edilen bir diğer konu ise bu havalimanına nasıl gidileceğidir. Yolcuların büyük çoğunluğu “Kayseri Havalimanına nasıl gidilir?” sorusuna yanıt aramaktadır.

Kayseri Havalimanına ulaşım sağlayabilmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Taksi, havalimanı ulaşım araçları ve toplu taşıma araçları havalimanına yolcu taşımaktadır. Üstelik şehir merkezinden de oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilen havalimanına özel araç ya da kiralık araçlarla da gidilebilmektedir.

Havaş, Kayseri Havalimanına ulaşım sağlayan havalimanı servisi olarak bilinmektedir. Şehir merkezinde bazı noktalardan yolcuları alarak havalimanına ulaştırabilmektedir. Ayrıca yolcular uçuş saatine göre otobüs ve minibüs gibi araçlarla da havalimanına gidebilmektedir.

Havalimanı Sayfaları Kullanım Şartları: e-yasamrehberi.com web sitesinde sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan uçuş bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp, zarar veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü taraf bu uçuş bilgilerinin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez.