Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya Havalimanı 1941 yılında hizmete girmiş olup, 2010 yılında tamamlanan yenileme çalışmalarından sonra tam teşekküllü olarak sivil ve askeri kategoride iç-dış hat uçuşları ile ulaşım hizmetine başlamıştır. Malatya Havalimanı il merkezine 29km uzaklıkta Akçadağ mevkiinde konumlanmıştır. Havalimanına ulaşım MOTAŞ otobüsleri, taksiler ve transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Malatya Havalimanı ulaşım ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

Malatya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Malatya Havalimanı (MLX) kodu ile Malatya’nın merkez ilçesi Akçadağ’da yer almaktadır. Malatya il merkezine 29 km uzaklıkta yaklaşık olarak 40 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınız ile il merkezinden yol çıkarsanız D300 ve D875 karayolları üzerinden Akçadağ-Malatya Havalimanı tabelalarını takip ederek ortalama 30 dk sonra varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Malatya Havalimanı ulaşım hizmeti, MOTAŞ otobüsleri, taksiler ve özel havalimanı transfer araçlarıyla karşılanmaktadır. Malatya’ya inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Malatya Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ Malatya Havalimanı
Adres: 44100 Akçadağ / Malatya
Telefon Numarası: 0422 266 00 46 / 0422 266 00 47 / 0422 266 00 50

Motaş Malatya Havalimanı Sefer Saatleri >

 

Malatya Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
motaş

Malatya Havalimanı Motaş Belediye Otobüsü Seferleri

Malatya Belediyesi’nin denetiminde Meydan Turizm firmasına ait servisler, Malatya Havalimanına inen her uçak için sefer düzenlemekte ve havalimanına gidişte uçak saatinden 2 saat önce hareket etmektedir. Malatya Havalimanından ile şehir merkezi arası karşılıklı ulaşım 18,75 TL ücret ödemesi ile yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir.

Havalimanı – Şehir Merkezi Servis Güzergâhı: Havalimanı – MAŞTİ (Otogar) – Çevre Yolu – Sivas Caddesi

Yolcu İndirme Durakları: Onbin Konut, Polis Kantini , Polis Okulu , AFRA , MAŞTİ (Otogar) , 2. Ordu TSK Lojman Kavşağı , Beydağı Devlet Hastanesi (SSK) , Altın Kayısı , Eski Garaj , Emeksiz Kavşağı , Doğu Garajı , İnönü Stadı Karşısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Motaş Telefon Numarası: 0422 325 60 60 / 0533 768 20 39

Sponsorlu Bağlantılar

 

Malatya Havalimanı Taksi

Malatya Havalimanı (MLX) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere rahat ve konforlu gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Malatya Havalimanı - Malatya Şehir Merkezi 260 - 280 TL
Malatya Havalimanı - İstasyon 250 - 270 TL
Malatya Havalimanı - İnönü Üniversitesi Kampüs 390 - 400 TL
Malatya Havalimanı - Malatya Park AVM 250 - 280 TL
Malatya Havalimanı - Eğitim Araştırma Hastanesi 260 - 270 TL
Malatya Havalimanı - Malatya Şire Pazarı 170 - 180 TL
Malatya Havalimanı - Ramada Plaza Altın Kayısı Otel 280 - 300 TL
Malatya Havalimanı - Malatya Hilton Doubletree Otel 270 - 300 TL
Malatya Havalimanı - Maşti Otogar 230 - 250 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Malatya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Malatya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için Malatya Airpot Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı/ Airport Telefon Numarası: 0422 266 00 46

 

Malatya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Malatya Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Malatya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Malatya Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

Ayrıca Malatya şehir merkezinde yer alan araç kiralama acenteleri ise Biss Oto Kiralama , Kernek Oto Kiralama, Malatya Rent a Car, Beşkonaklar Rent a Car, Always Rent a Car, Güleryüz Rent a Car, Doğan Oto Kiralama, Malatya Oto, Kanal Boyu Rent A Car, Anadolu Oto, Malatya Rental Cars, Euronet Car Rental, GRS Car Rental, NClass Rent ve Modern Oto Kiralama’dır.

 

Malatya Havalimanı Otopark Ücretleri

Malatya Havalimanı içerisinde özel bir kuruluşun işlettiği otopark, 152 araç kapasitelidir. Otopark alanı İç ve Dış Hatlar terminallerine oldukça yakın konumda olup, otopark alanı içerisinde ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için ayırılmış özel park yerleri de mevcuttur. Malatya Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Malatya Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Malatya Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0422 266 00 46

 

Malatya Otogarı Otobüs Firmaları

Malatya Otogarı - Malatya Havalimanı arası 22 km mesafe bulunmasıyla özel ulaşım araçları, toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Malatya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Malatya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Malatya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.