Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya ili köklü geçmişinde Anadolu ve Mezopotamya’nın önemli bir kavşak noktası konumunda yer almıştır. Kayısı denince ilk akla gelen kent, Malatya iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Malatya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Malatya Havalimanı 1941 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2010 yılında tamamlanan yenileme çalışmalarından sonra tam teşekküllü olarak sivil ve askeri kategoride iç-dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Malatya Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büre, restoran, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm, araç kiralama ofisleri ve otopark imkanları mevcuttur.
Malatya Havalimanı (MLX) kodu ile Malatya’nın merkez ilçesi Akçadağ’da yer almaktadır. Malatya il merkezine 29 km uzaklıkta yaklaşık olarak 40 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Malatya Havalimanı ulaşım hizmeti, havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Malatya’ya inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Malatya Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ Malatya Havalimanı
Adres: 44100 Akçadağ / Malatya
Telefon Numarası: 0422 266 00 46 - 47 – 50

Malatya Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Malatya Havalimanı Belediye Otobüsü

Malatya Belediyesi’nin havalimanına düzenlediği servisler; inen her uçak için sefer düzenlemekte ve havalimanına gidişte uçak saatinden 2 saat önce hareket etmektedir. Malatya Havalimanından ile şehir merkezi arası karşılıklı ulaşım 10 TL ücret ödemesi ile yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Motaş Telefon Numarası: 0422 502 25 02

Sponsorlu Bağlantılar

 

Malatya Havalimanı Taksi

Malatya Havaalanı (MLX) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı Taksi Ücret Tarifeleri:
Malatya Havalimanı - Malatya Şehir Merkezi arası taksi 90 - 100 TL’dir.
Malatya Havalimanı - İstasyon arası taksi 90 - 100 TL’dir.
Malatya Havalimanı - İnönü Üniversitesi Kampüs arası taksi 145 - 155 TL’dir.
Malatya Havalimanı - Malatya Park AVM arası taksi 95 - 105 TL’dir.
Malatya Havalimanı - Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi arası taksi 95 - 110 TL’dir.
Malatya Havalimanı - Malatya Şire Pazarı arası taksi 105 - 115 TL’dir.
Malatya Havalimanı - Ramada Plaza Altın Kayısı Otel arası taksi 95 - 105 TL’dir.
Malatya Havalimanı - Malatya Hilton Doubletree Otel arası taksi 95 - 105 TL’dir.
Malatya Havalimanı - Maşti Otogar arası taksi 85 - 95 TL’dir.
Malatya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Malatya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için Malatya Airpot Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı/ Airport Telefon Numarası: 0422 266 00 46

Malatya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Malatya Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Malatya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Malatya Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Meydan Taşımacılık - Telefon Numarası: 0422 325 60 60
Meydan Oto Kiralama - Telefon Numarası: 0422 324 34 34
Grand - Telefon Numarası: 0422 266 00 22
Avis - Telefon Numarası: 0422 266 00 76
Enterprise - Telefon Numarası: 0422 325 17 17

Malatya Havalimanı Otopark Ücretleri

Malatya Erhaç Havalimanı içerisinde özel bir kuruluşun işlettiği otopark, 97 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Malatya Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Malatya Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0422 266 00 46

Malatya Otogarı Otobüs Firmaları

Malatya Otogarı - Malatya Havalimanı arası 22 km mesafe bulunmasıyla özel ulaşım araçları, toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Malatya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Malatya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Malatya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.