Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım

Ülkemizin turizm açısından en gözde yerlerinden birinde konumlanmış olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı 1998 yılından itibaren iç hat ve dış hat uçak seferleri ile sivil kategoride hizmet vermektedir. Kapadokya Havalimanı ulaşım seçenekleri arasında servis araçları, taksiler ve havalimanı transfer hizmeti bulunmakta olup, sayfamızda detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Kapadokya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kapadokya Havalimanı (NAV) kodu ile Nevşehir’nın Gülşehir ilçesinde yer almaktadır. Nevşehir il merkezine 26 km uzaklıkta yaklaşık olarak 35 dakikalık mesafede konumlanmış olan havalimanı, ilçe merkezine ise 10km uzaklıktadır. Havalimanına en yakın turistik ilçeler arası uzaklıklardan söz etmek gerekirse; Avanos’a 35 km, Uçhisar’a 35 km, Ürgüp’e 49 km, Göreme’ye 43 km ve Ortahisar’a 45 km mesafede bulunmaktadır. Havalimanından örneğin Ürgüp’e gidebilmek için Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’in servislerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla şehir merkezinden yola çıkarsanız D765 ve Nevşehir Kapadokya Havaalanı Yolu üzerinden kuzeyde Gülşehir mevkii istikametine doğru havalimanı tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nevşehir Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Nevşehir’e inişten sonra turistik ilçelere gidebilmek için Nevşehir merkezden ya da Nevşehir Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ NEVŞEHİR KAPADOKYA HAVALİMANI
Adres: Tuzköyü Mahallesi, 50900 Gülşehir/Nevşehir
Telefon Numarası: 0384 421 44 55 (15 Hat)

 

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
ipek turizm

Kapadokya Havalimanı İpektur Servis Saatleri

Kapadokya Havalimanı’na ve turistik merkezlerine ulaşım hizmetini İpektur firması servisleri sağlamaktadır. Havalimanında ayrıca bir Havaş servis hizmeti bulunmamaktadır. İpektur’a ait servislerle şehir merkezi, Çavuşini’ne, Ürgüp’e, Avanos’a, Göreme’ye, Uçhisar’a, Hacıbektaş’a ve Aksaray iline gidebilirsiniz. Yolcu servisi uçak saatinden yaklaşık olarak 1,5 saat önce güzergah üzerinden hareket etmektedir. Yolculuk süresi ortalama 30 dakika olup, servis hizmeti ücreti için 70 TL ödeyebilirsiniz.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Servis Güzergâhı: Üniversite, Gülbahçe, Tahta Büfeler, Forum ve Nevşehir Kapadokya Havaalanı.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı İpektur Yolcu İndirme Noktaları: Otobüsler havalimanından Nevşehir il merkezine kadar yolcu indirmektedir.

İpektur Kapadokya Havalimanı Servisi Telefon Numarası: 0531 735 10 78 / 0384 212 64 67

İpektur Nevşehir Kapadokya Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kapadokya Havalimanı Taksi

Nevşehir Havalimanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için havalimanı taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi durağı havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet vermektedir. Kapadokya Havalimanı’ndan şehir merkezine 26 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir.

Kapadokya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kapadokya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Kapadokya Havalimanı - Gülşehir 110 - 130 TL
Kapadokya Havalimanı - Nevşehir Merkez 270 - 300 TL
Kapadokya Havalimanı - Uçhisar 390 - 400 TL
Kapadokya Havalimanı - Göreme 450 - 500 TL
Kapadokya Havalimanı - Avanos 360 - 400 TL
Kapadokya Havalimanı - Ürgüp 500 - 550 TL
Kapadokya Havalimanı - Hacıbektaş 490 - 500 TL
 

Nevşehir Kapadokya Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0530 476 11 47

 

Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Nevşehir Kapadokya Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Nevşehir Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Kapadokya Havalimanı Otopark Ücretleri

Kapadokya Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı 400 araç kapasiteli özel bir kuruluş tarafından işletilmektedir. Ayrıca havalimanı otoparkı içerisinde hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de bulunmaktadır. Havalimanı otoparkında gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Aksi takdirde cezai işlem uygulanmaktadır.

Kapadokya Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park ücreti 12 TL’dir.

Kapadokya Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Nevşehir Airport Havalimanı Telefon Numarası: 0384 421 44 55

 

Kapadokya Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Tercih ettiğiniz hava yolu şirketinin ve kalacağınız otelin ulaşım hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Nevşehir Otogarı Otobüs Firmaları

Nevşehir Otogarı - Nevşehir Airport arası 35-40 dakikalık mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kapadokya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Nevşehir Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Nevşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Nevşehir Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.