Nevşehir Kapadokya Havalimanı (NAV)

nevşehir havalimanı
 
 
devlet hava meydanları işletmesi

Kapadokya Havalimanı İletişim Bilgileri

DHMİ Nevşehir Kapadokya Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tuzköyü Mah. 50900 Gülşehir/NEVŞEHİR
Telefon: 0384 421 44 55 (15 HAT)
Faks: 0384 421 44 51
Email: infokapadokya@dhmi.gov.tr

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kapadokya Havalimanı

Türkiye’de yerli ve yabancı turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden biri de Nevşehir Kapadokya olarak bilinmektedir. Turistlere havayolu ulaşımı sağlayabilmek adına uzun yıllardır hizmet vermekte olan Kapadokya Havalimanı, Gülşehir ilçesinin Tuzköy bölgesinde yer almaktadır. Kent merkezine yaklaşık olarak 26 kilometrelik bir mesafede konumlandırılan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, 1998 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Yaklaşık olarak 700 bin yolcu kapasitesi ile uluslararası alanda faaliyet göstermekte olan Kapadokya Havalimanı, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasusu Airline gibi yerli havayolu firmalarının yanı sıra Royal Jordinian, Ukrayna International ve Tarom gibi yabancı firmalar tarafından da tercih edilmektedir.

Kapadokya Havalimanı Tarihi

Nevşehir Kapadokya Havalimanı, ilk olarak 1998 yılında açılan ve o günden bu yana havayolu ulaşım hizmetleri sunan bir havalimanıdır. Türkiye’de uluslararası hudut kapısı niteliğine sahip olan sayılı limanlardan Kapadokya Havalimanı, 700 bin yolcu kapasitesine sahip olan iç ve dış hatlar terminali ile faaliyet göstermektedir.

Sivil havacılık statüsünde yer alan bu havalimanı kent merkezine 26, Gülşehir ilçe merkezine ise yaklaşık 10 km uzaklıkla bulunmaktadır. Kapadokya’nın turistik açıdan Türkiye’de önemli bir yere sahip olması nedeniyle sık sık sefer düzenlenen bu havalimanına ulaşım da oldukça kolaydır. İzmir, Hatay, Gaziantep, Ankara, İstanbul gibi ülke genelindeki pek çok ile havayolu ulaşımı sağlanabilen bu havalimanı, ayrıca çeşitli ülkeler için de seferler düzenleyebilmektedir.

Kapadokya Havalimanı Özellikleri

Toplamda 3 bin 500 metrekarelik ortak kullanım alanına sahip olan iç ve dış hatlar terminali ile hizmet veren Nevşehir Kapadokya havalimanı, yıllık 700 bin yolcu için hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra 5 uçak kapasitesine sahip olan 240 x 120 boyutlarında bir adet beton apron ve 3 bin x 45 metre boyutunda da bir pist yer almaktadır.

Yolcuların pek çok ihtiyacı göz önünde bulundurularak tasarlanan bu havalimanında pek çok bankanın ATM’si yer almaktadır. Ayrıca büfe, cafe, restoran, PTT, emanet eşya, rent a car ve sağlık birimleri de yine Kapadokya Havalimanı özellikleri arasında yer almaktadır.

Kapadokya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Her yıl yüzbinlerce yolcuyu ağırlayan bu havalimanı ile alakalı merak edilen konulardan biri de “Kapadokya Havalimanı’na nasıl gidilir?” sorusunun yanıtıdır.

Kapadokya Havalimanı’na gidebilmek için şehir merkezinden pek çok ulaşım aracı bulunmaktadır. Özel araçların yanı sıra taksiler, havalimanı servisleri ve toplu taşıma araçları da havalimanına ulaşabilme konusunda hizmet vermektedir. Ayrıca havalimanına ulaşmak isteyenler için başka bir alternatif de kiralık araçlar olarak sunulabilmektedir.

Havalimanı Sayfaları Kullanım Şartları: e-yasamrehberi.com web sitesinde sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan uçuş bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp, zarar veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü taraf bu uçuş bilgilerinin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez.