Samsun Çarşamba Havalimanı Ulaşım

Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna şahitlik ederek önemli rol oynayan şehirlerimizden biridir. Bunun yanında bölgenin turizm merkezlerinden olan kent, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile görmeye değer bir ilimizdir. Samsun iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Samsun Çarşamba Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Samsun Çarşamba Havalimanı 15 Aralık 1998 tarihinden itibaren sivil kategoride iç ve dış hat uçuşları ile hizmet vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, atm, büfe, araç kiralama, wifi, emanet eşya ve otopark imkanları mevcuttur.
Samsun Çarşamba Havalimanı (SZF) kodu ile Samsun ili Çarşamba ilçesinde yer almaktadır. Samsun il merkezine 23 km uzaklıkta yaklaşık olarak 25 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına en yakın ilçeler arası uzaklıklar; Bafra’dan 73 km, Havza’dan 106 km, Terme’den 35 km, Vezirköprü’den 130 km mesafede bulunuyor.
Samsun Havalimanı ulaşım hizmeti, havaş, bafaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Samsun’a inişten sonra, yakın il ve ilçelere gidebilmek için Samsun merkezden ya da Samsun Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI
Adres: Çınarlık Mahallesi, 55506 Çarşamba / SAMSUN
Telefon Numarası: 0362 844 88 30 (15 HAT)

Samsun Çarşamba Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Samsun Çarşamba Havalimanı Servis Saatleri

Samsun Çarşamba Havalimanı'na inen tüm uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine düzenlenen seferler geçici bir süre ile durdurulmuştur. Fakat Çarşamba Havalimanı ile Fatsa Otogar ve Ordu Otogar arası 07.00 -20.00 saatleri arası karşılıklı seferler düzenlenmeye devam etmektedir.
Samsun Çarşamba Havalimanı’na hareket eden Havaş, Ordu 50 TL, Fatsa 40 TL ve Ünye 36 TL bilet fiyatıyla il merkezlerindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 2 saat 30 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Çarşamba Havalimanı Servis Güzergahı: Samsun Çarşamba Havalimanı, Ünye, Fatsa, Kumbaşı, Ordu.

Havaş Çarşamba Havalimanı Yolcu Alma ve İndirme Noktaları:
Ordu: Otogar
Kumbaşı: Metro Yazıhanesi Önü
Fatsa: Otogar (Metro Yazıhanesi Önü Dolunay Kavşağı)
Ünye: Otogar 1 No'lu Peron

Samsun Çarşamba Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87

Sponsorlu Bağlantılar

 

Samsun Çarşamba Havalimanı Bafaş

Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezi ve Bafra ilçesine BAFAŞ firması ile ulaşım sağlanmaktadır. Bafaş ulaşım tarifesini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havalimanı'dan Bafaş Otobüsleri Servis Güzergahı: Samsun il merkezi, Atakum, 19 Mayıs, Çarşamba, Tekkeköy, Bafra, Alaçam, Terme, Yakakent ve Samsun'a 7/24 karşılıklı düzenlenen seferler ile gidebilirsiniz.

Bafaş Çarşamba Havalimanı Otobüsleri Yolcu Taşıma Tarifesi:
Çarşamba - 15 TL
Terme Merkez - 20 TL
Tekkeköy - 10 TL
İlkadım - 15 TL
Samsun Merkez - 15 TL
Atakum - 17 TL
19 Mayıs - 25 TL
Bafra - 25 TL
Yakakent-Alaçam - 35 TL

Samsun Çarşamba Havalimanı Taksi

Samsun Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi Samsun Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine 16 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 25 dakika süren yol ücreti tahmini 120 TL tutabilir.
Samsun Çarşamba Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0535 642 38 80 - 0534 073 10 00

Samsun Çarşamba Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Samsun Çarşamba Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Yaşar Rent A Car - Telefon Numarası: 0362 844 85 44
Avis - Telefon Numarası: 0549 242 83 12
Budget - Telefon Numarası: 0362 844 88 98
Rent Go - Telefon Numarası: 0362 844 89 55
Acar Car Rental - Telefon Numarası: 0362 266 65 55
Enterprise - Telefon Numarası: 0362 844 89 25
Garenta - Telefon Numarası: 0362 844 80 70

Samsun Çarşamba Havalimanı Otopark Ücretleri

Samsun Çarşamba Havalimanı'nın 246 araç kapasiteli otoparkı özel bir şirket tarafından işletilmektedir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 15 adet özel park yerleri de vardır. Çarşamba Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Samsun Çarşamba Havalimanı Otopark Telefon Numaraları: 0362 844 87 98 - 0362 844 88 30

Samsun Çarşamba Havalimanı Transfer

Samsun Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Samsun Otogarı Otobüs Firmaları

Samsun Otogarı - Çarşamba Airport arası 30 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Samsun Çarşamba Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Samsun Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Samsun Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.