Şarköy, Mürefte, Hoşköy Otobüs Firmaları

Şarköy Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,


otobüs bileti
Çanakkale Truva Turizm
İstanbul Seyahat
Kale Seyahat
Pamukkale Turizm
Metro Turizm
Şarköy Seyahat

 

ŞARKÖY SEYAHAT

 

Şarköy Seyahat Şarköy Telefon Numaraları:
Şarköy Merkez: 0282 518 14 40
Şarköy Sahil: 0282 519 07 41
Eriklice: 0282 522 49 02
Mürefte: 0282 528 73 76
Hoşköy: 0282 538 60 24

 

Şarköy Seyahat Tekirdağ Şubeleri >


 

 

İSTANBUL SEYAHAT

0 850 222 59 59


İstanbul Seyahat Şarköy Telefon Numaraları:
Hoşköy Otogar: 0282 538 71 80
Mürefte Otogar: 0282 528 97 34
Şarköy Otogar: 0282 519 05 19

 

İstanbul Seyahat Tekirdağ Şubeleri >


Çorlu Otobüs Firmaları
Çerkezköy Otobüs Firmaları
Şarköy Mürefte Otobüs Firmaları

metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Metro Turizm Şarköy Telefon Numaraları:
Şarköy Otogar: 0850 222 34 55

 

Metro Turizm Tekirdağ Şubeleri >


 

 

SARAY KALEBİRLİK KOOP.

 

Saray Kalebirlik Koop. Şarköy Telefon Numaraları:
Şarköy: 0 282 519 32 26

 

Saray Kalebirlik Koop.' in Şarköy' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Şarköy >
Vize, ŞarköyKeşan, Saray, Uzunköprü


İstanbul > Tekirdağ Otobüs Firmaları
Ankara > Tekirdağ Otobüs Firmaları
Şarköy Otogarı Haritası

ŞARKÖY İLÇESİ

Şarköy Tekirdağ ilimizin turistik bir ilçesidir. Tekirdağ'ın geneybatı bölümünde Marmara Denizi kenarında kurulmuştur. İlçenin güneyi ve doğusunda Marmara Denizi, kuzeyinde Tekirdağ İl Merkezi ve Malkara İlçesi, batısında ise Çanakkale İli Gelibolu İlçesi yer alır. Osmanlı döneminde Şehirköy olan adı, Anadolu'dan yöreye göç eden Yörük Türklerin ağzında, şehirden Şar'a dönüşmüş ve Şarköy olmuştur. Turizm alanında bölgenin önemli bir merkezi olan Şarköy'de Mürefte, Hoşköy, Uçmakdere, Kalamış, Eriklice'de rağbet gören turizm noktalarıdır. Şarköy tarımda bağcılık, zeytincilik, ve hayvancılıkla uğraşır. Sanayinin gelişmediği ilçede su ürünlerinde kefal, çinakop, levrek, mezgit, kalkan, istavrit, lüfer, uskumru, palamut vb. balık ürünleri ile karides ve kum midyesi avcılığı yapılmaktadır.

Şarköy Otobüs Firmaları

Şarköy'de hizmet veren Tekirdağ ve Şarköy merkezli otobüs firmaları Şarköy Seyahat ve İstanbul Seyahat ve diğer otobüs firmaları Şarköy Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir.

Şarköy Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Şarköy otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Şarköy otobüs bileti fiyatları, Şarköy Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Şarköy otobüs sefer saatleri, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Şarköy Ulaşım;

İpsala Sınır Kapısı ile İstanbul Silivri'yi birbirine bağlayan D110 Karayolu ile Tekirdağ üstünden Şarköy'e ulaşım Malkara'ya varmadan Karıştıran Bölgesinden D555 Karayoluna girilerek olur. Şarköy'e ulaşımın bir diğer yoluda Şarköy'ü Gelibolu ve Keşan'a E-87 Evrupa E Yoluna bağlayan D120 karayoludur. Şarköy'e Tekirdağ 83 km, Malkara 45 km, Gelibolu 54 km, Çanakkale 104 km, Edirne 179 km uzaklıktadır. Şarköy-İstanbul arası 230 km olup otobüs yolculuğu 3 saat 10 dakika sürmektedir. Şarköy-Ankara arası 678 km olup otobüs yolculuğu 7 saat 20 dakika sürmektedir.

Şarköy Meslek Yüksek Okulu;

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu Şarköy İlçesinde H.Avni Başer Cad. Buket Sok. No:1-2 59800 Şarköy/Tekirdağ adresinde eğitim vermektedir. Okulda bulunan bölümler Gıda İşleme Bölümü, Muhasebe ve Vergi Bölümü, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Seyahat-Turizm ve Eğlanca Hizmetleri Bölümleridir. Şarköy Meslek Yüksekokulu için Şarköy'e yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Şarköy otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Şarköy Gezilecek Yerler;

Tekirdağ Şarköy İlçesinin gezilip görülmesi gereken yerler; Şarköyün mavi bayraklı plajları, Şarköy Kent Müzesi, Mürefte Kasabası, Hoşköy Kasabası, doğal güzelliği ile büyüleyici Uçmakdere ve yamaç paraşütü, şirin köyü/mahallesi Eriklice, Şarköyü kuşbakışı seyredebileceğiniz ve köylü pazarından alışveriş yapabileceğiniz İğdebağları köyü, Şarköy Çarşısı ve Pazarı, Şarköy Surf Okulu, Şarköy Bağbozumu Şenliklerine katılabilirsiniz, Şarköy'den düzenlenen motor gezileri ile Avşa ve Marmara Adalarını gezebilirsiniz. Dilerseniz Çanakkale'nin Gelibolu İlçesini ziyaret edebilirsiniz. Bu seyahat esnasında yol üzerinde bulunan Bolayır'da ünlü vatan şairi Namık Kemal'in mezarını ziyaret edebilirsiniz.