Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

İstanbul’un 2. Uluslararası havalimanı olan (SAW) Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakası’nda Pendik ilçe sınırlarında konumlanmıştır. 2001 yılından bu yana hizmet veren ve iç ve dış hatlarda uçuşları ile yaklaşık 66 milyon yolcu kapasitesine sahip olan Sabiha Gökçen Havalimanına İstanbul’un her yerinden IETT’ye ait belediye otobüsleri, HAVABUS araçları, Metro, Marmaray, Deniz Otobüsü, Taksi, Rent a Car veya özel aracınızla ulaşmanız mümkün olmaktadır. Sayfamızda Sabiha Gökçen Havalimanı’na alternatif ulaşım seçenekleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik’e 12 km, Kadıköy’e 40 km, Taksim’e ie 50 km uzaklıktadır. Havalimanının TEM otoyoluna 1,5 km bağlantısı vardır. Eğer özel aracınızla ulaşım sağlayacaksanız, TEM otoyolu E80 üzerinden Kurtköy çıkışını takip ederek ya da D100 karayolu üzerinden Tuzla Köprüsünden sonra Sabiha Gökçen Havalimanı tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanından İstanbul ilinin çevresinde yer alan Bursa, Yalova, Gemlik, Sakarya, Kocaeli, Gebze ve Karamürsel il ve ilçelere düzenlenen seferlerle ulaşım hizmeti verilmektedir.

ISG Sabiha Gökçen Havalimanı
Adres: Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal Binası Pendik 34906 İstanbul / Türkiye
Havalimanı Santral: 0216 588 88 88

HEAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı
Adres: Sanayi Mahallesi, 34912 Pendik İstanbul / TÜRKİYE
Havalimanı Danışma Hattı: 0216 588 88 88

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
iett işletmeleri genel müdürlüğü

Sabiha Gökçen Havalimanı İETT Seferleri

İETT belediye otobüsleri ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım: İstanbul Anadolu Yakası’ndaki birçok merkezi noktadan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için İett belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanından belediye otobüsleri ile gideceğiniz güzergahlara göre bilet sistemi kullanarak ya da havalimanına giden tüm iett otobüsleri için nakit ödeme de yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından ulaşım sağlayan bütün toplu taşıma araçları, gelen yolcu katı önünden hareket etmektedir.

 
Sabiha Gökçen Havalimanı İETT Hatları
Hat Güzergah Ücret
E-3 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
2 bilet
E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
3 bilet
E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
2 bilet
E-11 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
2 bilet
16S Sabiha Gökçen Havalimanı - Uzunçayır Metrobüs/ Harem
Her gün çalışır
2 bilet
MR60 Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
Tek bilet
UM73 Sultanbeyli - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
Tek bilet
SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
Tek bilet
SG-2 Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
Tek bilet
130H Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
Tek bilet
132H Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı
Her gün çalışır
Tek bilet
122H 4.Levent - Yenişehir - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Sadece hafta içi çalışır
Tek bilet

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İETT İletişim: ALO 153

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gidecekler için; Havaist Pendik seferleri ile Sabiha Gökçen Havaalanı’nın gelen yolcu katı açık otoparkından hareket eden IST-8 numaralı otobüs İstanbul Havalimanı’na ulaşım hizmeti vermektedir. Böylelikle Sabiha Gökçen Havalimanını kullanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 
havabüs

Havabüs Sabiha Gökçen Havalimanı Servis Saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy ve Taksim’e giden Havabüs otobüsleri hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısında bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı - Kadıköy ve Taksim arası kısa aralıklarla belirli merkez noktalardan hareket eden beyaz renkli Havabüs otobüsleri ile 50,50 TL ve 67,50 TL ücret karşılığında ulaşabilirsiniz.

Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksim Divan oteli karşısı, Abdulhakhamit Caddesi Point Otel önü, Kadıköy’den ise rıhtım İETT durakları önünden yolcu alarak hareket etmektedirler. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Havabüs hareket noktası ise terminal binası gelen kat çıkışının karşısında yer almaktadır.

 
Sabiha Gökçen Havalimanı Havabüs Durakları
Hat Güzergah Ücret
Kadıköy > Havalimanı Kadıköy - Yeni Sahra - TEM Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı
50,50 TL
Havalimanı > Kadıköy Sabiha Gökçen Havalimanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra - Kadıköy
50,50 TL
Taksim > Havalimanı Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - TEM Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı
67,50 TL
Havalimanı > Taksim Sabiha Gökçen Havalimanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Dolapderen - Taksim
67,50 TL
Yenisahra > Havalimanı Yeni Sahra -Tem Bağlantı Yolu-Sabiha Gökçen Havalimanı
50,50 TL
Havalimanı > Yenisahra Sabiha Gökçen Havalimanı-Tem Bağlantı Yolu-Yeni Sahra
50,50 TL

Havabüs İletişim: 444 2 656

 • Havabüs Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Saatleri
 • Havabüs Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Saatleri
 • Havabüs Yenisahra - Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Saatleri
 •  
  istanbul metro

  Sabiha Gökçen Havalimanı Metro ile Ulaşım

  M4 Kadıköy Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı

  M4 Metro hattı Kadıköy'den Ayrılık Çeşmesi, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu,Esenkent, Hastane-Adliye, Soğanlık, Kartal, Yakacık-Adnan Kahveci, Pendik, Tavşantepe, Fevzi Çakmak-Hastane, Yayalar-Şeyhli, Kurtköy duraklarından geçerek Sabiha Gökçen Havalimanı'na varmaktadır.

  M4 Metro hattı ile 52 dakika içerisinde Havalimanına direk gitmek mümkün, 2 Ekim 2022 tarihinde açılan metro hattı sabah 06:00 akşam 00:00 aralığında 5 dakikada bir sefer düzenlemektedir.
  Metro Hattına İstanbul Kartınız'la 9.90 TL ödeme yaparak geçiş sağlayabilirsiniz.

  M4 Metro Hattına Aktarma Yapabileceğiniz Duraklar:

  Kadıköy Moda Tramvay'dan Kadıköy şehir hatları ve deniz otobüsleriyle Metro hattına aktarma yapıp Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
  Marmaray ile ayrılık çeşmesi durağından M4 Metro'ya aktarma yapabilir Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
  Metrobüs ile Ünalan durağından M4 Metro hattına aktarma yaparak Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
  Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı'ndan Pendik durağına gelip Metro hattına aktarma yaparakta havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi

  Sabiha Gökçen Havalimanında 3 farklı sistemde hizmet veren taksi araçları renklerine göre ayrılmıştır. Buna göre Sarı, Mavi ve Siyah renkte taksi araçları kalite segmentine göre sınıflandırılmıştır. Siyah taksiler lüks sınıflandırmada değerlendirilmektedir. UKOME’nin belirlediği ücret tarifelerine bağlı olarak renklerine göre;

   
  Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi Ücretleri
  Güzergah Ücret
  Sarı Mavi Siyah
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Kadıköy 350 TL 410 TL 600 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Üsküdar 470 TL 540 TL 800 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Beşiktaş 500 TL 600 TL 860 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Beylikdüzü 1.000 TL 1.252 TL 1.851 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Mecidiyeköy 510 TL 600 TL 880 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Dudullu Otogar 240 TL 270 TL 400 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Tuzla 150 TL 180 TL 260 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - İstanbul Havalimanı 900 TL 1044 TL 1.544 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Bostancı 250 TL 300 TL 430 TL
  Sabiha Gökçen Havalimanı - Taksim 540 TL 620 TL 916 TL
   

  Havalimanına sorunsuz gidebilmek için İstanbul’un trafik yoğunluğunu düşünerek herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına erken çıkmak rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı taksi başlangıç fiyatı gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Aşağıda verdiğimiz telefon numaralarını arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0216 588 12 35 / 0552 552 4 552

   
  ido

  Sabiha Gökçen Havalimanına Deniz Otobüsü ile Ulaşım

  İstanbul Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidebilmek için Deniz Otobüsü ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Pendik Deniz Otobüsü İskelesi havalimanına 14 km uzaklıkta bulunmaktadır.

  İstanbul Avrupa Yakası tarafında yer alan Beşiktaş, Karaköy, Eminönü, Yenikapı ve Bakırköy’den Kadıköy vapuruna binerek Kadıköy’e ulaşım sağlayıp bu noktalardan hareket eden IETT’ye ait E10 ve E11 nolu belediye otobüslerine binerek havalimanına aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

  İdo İstanbul Deniz Otobüsleri İletişim: 0850 444 44 36

  Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem ile Ulaşım

  Marmaray Banliyö Treni: Avrupa Yakası’ndan gelenler Marmaray ile ilk Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçip sonra Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a gelip, Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden belediye otobüslerini ya da taksiyi tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Tren: Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik Tren İstasyonu’na 14 km uzaklıkta yer alır. Pendik İstasyonu Hatboyu Caddesi’nden başlayıp ve Abdülhalik Renda Bulvarı arasında yer almaktadır.

  Buradan Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında MR60 numaralı otobüs, Pendik YHT'den hareket ederek Tavşantepe Metro istasyonundan geçerek havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir.

  İstanbul TCDD Taşımacılık İstanbul İletişim: 0216 348 80 20
  İstanbul TCDD Taşımacılık İletişim: 444 82 33

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Merkezi Yerlere Ulaşım

  Sultanahmet’e Ulaşım: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sultanahmet’e gidebilmek için havalimanından E11 numaralı IETT otobüsü ile Kadıköy’e giderek oradan da Eminönü vapuruna binebilir ya da Sirkeci durağından tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

  Diğer bir seçenek ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket eden Havabüs otobüsleriyle Taksim’e ulaşıp, Taksim’den Sultanahmet’e gidebilmek için IETT otobüsleri veya metro hattını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Taksim’e Ulaşım: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim’e E11 numaralı IETT otobüsleri ya da Havabüs otobüsleri ile Kadıköy’e giderek daha sonra Kadıköy - Kabataş vapuruna binebilir ve Kabataş finikülerine aktarma yaparak Taksim’e ulaşabilirsiniz.

  İzmit’e Ulaşım: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmit’e gidebilmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 250 numaralı otobüsü düzenlediği Kocaeli Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı seferlerini kullanabilirsiniz.

  F5 Tur Gebze Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Bileti >

  Bursa’ya Ulaşım: İstanbul’a ulaşım için tek yetkili firma Burulaş tarafından yürüterek Bursa Terminal - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında ulaşım hizmeti vermektedir. Bursa-Sabiha Gökçen Havalimanı arası 90 dakika olup trafik durumuna göre süre değişim göstermektedir.
  Burulaş Çağrı Merkezi: 0850 850 99 16

  Burulaş Sabiha Gökçen Havalimanı Bursa Otobüs Bileti >

  Burulaş Bursa Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Bileti >

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama ofisleri terminal binasında bulunmakta ve gelen misafirlere 7/24 hizmet vererek sizlere araçlar ile istediğiniz yere güvenli ve konforlu seyahat edebilme imkânı sunulmaktadır.

  Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama Firmaları:

  Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark ve Vale Hizmeti

  Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için 7/24 açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çok katlı otoparkı; 718 araç ve 72 otobüs kapasiteli olarak yürüyüş mesafesinde terminal binası önünde yer almaktadır. 4 kattan oluşan otoparkın sadece en üst katı açık olmaktadır. Engelli misafirler için özel park yerleri ile hizmet vermektedir. Gaziler ve Engelli yolcularımız için 15 gün olmak kaydıyla otopark ücretsiz devamında ise normal tarife ücreti ödenmektedir.

  Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkında 400 araç için vale hizmeti sunmaktadır. Vale hizmeti ile ayrıntılı bilgi almak için aşağıda yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz.

  Sabiha Gökçen Havalimanı Vale Park hizmeti için: 0216 588 88 52 / 0216 588 88 53

  Otopark ödeme yapılan gişeler otopark binaları içerisinde zemin kat seviyesinde bulunur. Ayrıca 1 kırmızı kat çevreyolu çıkışında ödeme gişesi vardır. Gişelerinde ödemeler nakit veya kredi kartıyla yapılabiliyor. Otopark binaları içinde kredi kartı ile otomatik ödeme yapabileceğiniz noktaları da mevcuttur. Havalimanında taşıt çeşitlerine göre değişerek;
  0-1 saatlik otomobil park ücreti 40,00 TL
  1-3 saatlik park ücreti 49,00 TL
  3-6 saatlik park ücreti 74,00 TL
  6-12 saatlik park ücreti 90,00 TL
  12-24 saatlik park ücreti ise 120,00 TL’dir.

  Abonman kartı ücretleri ise yine taşıt türlerine göre değişmek suretiyle;
  Otomobil için 4 günlük, 448,50 TL
  7 günlük 571,00 TL
  15 günlük 781,00 TL
  30 günlük 850,00 TL’dir.

  Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark Telefon Numaraları:
  0216 588 88 45
  0216 588 88 47
  0216 588 88 57

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çevresinde bulunan özel otoparklar:

  IstPark: 1000 araç kapasiteli, günlük 50 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi de bulunmaktadır.

  Havapark: Günlük 50 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz 15 dakikada bir shuttle servisi vardır.
  Jetpark: Günlük 30 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi bulunmaktadır.
  Sözmenpark: Günlük 60 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi vardır.
  Avrasya Otopark: Günlük 50 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi bulunmaktadır.

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer

  Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan il merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz Rent a Car firmaları da transfer hizmeti sunmaktadır.

  Sabiha Gökçen Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. İstanbul transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalarda da güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

   

  İstanbul Anadolu Yakası Otogarı Otobüs Firmaları

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaptığınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Harem Otogarı, Ataşehir Dudullu Terminal ve Sultanbeyli Otogarlarından ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının iletişim bilgileri sitemizde yer almaktadır. İstanbul Anadolu Yakasında bulunan otobüs terminallerinden otobüs bileti alarak Türkiye’nin her şehrine şehirler arası otobüs yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.

  Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Firmaları >