İstanbul (Harem Otogarı) Otobüs Firmaları

İstanbul Harem Otogarı Ucuz Otobüs Bileti Al

Harem Otogarı

İstanbul Harem Otogarından Sefer Düzenleyen Otobüs Firmalarının İllere Göre Dağılımı

İstanbul - Adana

İstanbul - Diyarbakır

İstanbul - Adıyaman

İstanbul - Edirne

İstanbul - Afyon

İstanbul - Elazığ

İstanbul - Ağrı

İstanbul - Erzincan

İstanbul - Amasya

İstanbul - Erzurum

İstanbul - Ankara

İstanbul - Eskişehir

İstanbul - Antalya

İstanbul - Gaziantep

İstanbul - Artvin

İstanbul - Giresun

İstanbul - Aydın

İstanbul - Gümüşhane

İstanbul - Balıkesir

İstanbul - Hakkari

İstanbul - Bilecik

İstanbul - Hatay

İstanbul - Bingöl

İstanbul - Isparta

İstanbul - Bitlis

İstanbul - İçel (Mersin)

İstanbul - Bolu

İstanbul - İzmir

İstanbul - Burdur

İstanbul - Kars

İstanbul - Bursa

İstanbul - Kastamonu

İstanbul - Çanakkale

İstanbul - Kayseri

İstanbul - Çankırı

İstanbul - Kırklareli

İstanbul - Çorum

İstanbul - Kırşehir

İstanbul - Denizli

İstanbul - Kocaeli

İstanbul - Konya

İstanbul - Tunceli

İstanbul - Kütahya

İstanbul - Şanlıurfa

İstanbul - Malatya

İstanbul - Uşak

İstanbul - Manisa

İstanbul - Van

İstanbul - K.Maraş

İstanbul - Yozgat

İstanbul - Mardin

İstanbul - Zonguldak

İstanbul - Muğla

İstanbul - Aksaray

İstanbul - Muş

İstanbul - Bayburt

İstanbul - Nevşehir

İstanbul - Karaman

İstanbul - Niğde

İstanbul - Kırıkkale

İstanbul - Ordu

İstanbul - Batman

İstanbul - Rize

İstanbul - Şırnak

İstanbul - Sakarya

İstanbul - Bartın

İstanbul - Samsun

İstanbul - Ardahan

İstanbul - Siirt

İstanbul - Iğdır

İstanbul - Sinop

İstanbul - Yalova

İstanbul - Sivas

İstanbul - Karabük

İstanbul - Tekirdağ

İstanbul - Kilis

İstanbul - Tokat

İstanbul - Osmaniye

İstanbul - Trabzon

İstanbul - Düzce

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul Harem Otogarı Otobüs Firmaları Anadolu Yakası Şubeleri, Adresleri, Telefon Numaraları

 
Harem Otogarı Otobüs Firmaları

İstanbul Anadolu Yakası

İstanbul Hakkında Bilgiler

Marmaray inşaatı sırasında Yenikapı’da ortaya çıkan Theodosius Limanı’nda yapılan kazılarda bulunan Neolitik çağ yerleşimiyle İstanbul tarihi 8500 yıl daha geriye uzanmıştır. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi üç büyük evrensel imparatorluğa başkent olmuş İstanbul dünyanın en önemli kültürel mirasa sahip şehirlerinden biridir. İstanbul 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından 53 gün süren kuşatma ile fetih edilmiştir. Fetihten sonra Osmanlı İmparatorluğunun başkenti İstanbul olmuştur. Osmanlılar İstanbul’u fetih etmeden önce Anadolu yakasını ele geçirmişlerdir. 1459 Yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun İstanbul’daki 4 idari biriminden biride Anadolu Yakasında Üsküdar idi. O zamanlarda Üsküdar ordu doğuya sefere çıkacağı zaman toplanma yeriydi. Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı, Yoros Kalesi, III. Ahmed Çeşmesi ve Selimiye Kışlası İstanbul Anadolu Yakasında yer alan tarihi eserlerden bazılarıdır. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Şile, Ağva İstanbul Anadolu yakasında gezilecek yerlerden bazılarıdır.

İstanbul Ulaşım

İstanbul mega kent ve metropol olması nedeniyle önemli devlet yolları ve uluslararası otoyollar üzerinde bulunmaktadır. Karayolu bağlantıları ile ülkenin her bir köşesinden ulaşım imkanı bulunan İstanbul, Anadolu yakasında Harem Otogarı, Ataşehir Dudullu Hareket Merkezi ve Sultanbeyli Otogarı ile yolcularına hizmet vermektedir. Siz de İstanbul’u ziyaret edip bu şehri tanıma ve gezme imkanına sahip olabilirsiniz. İstanbul ili seyahati planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve İstanbul Anadolu Yakası Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Asya yakasında da Sabiha Gökçen Havalimanı ile uluslararası statüde olup, bünyesindeki yüzlerce havayolu şirketi ile dünyanın birçok ülkesindeki havalimanlarına dış ve iç hatlardaki uçuşları ile hizmet vermektedir.
Tren yolculuğu tercih edenler için ise Anadolu yakasından Ankara, Eskişehir ve Konya istikametinden YHT seferleri düzenlenmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Otobüs Firmaları >

İstanbul Harem Otogarı

Bu günlerde Kurtköy'e taşınması planlanan Harem Otogarı şu anda İstanbul'un en eski otogarıdır. Kaldırılan eski Topkapı Otogarı'ndan sonra kurulmuştur. 1968 Yılında İstanbul İl Trafik Komisyonunun, Harem Araba Vapuru İskelesi'nde bir terminal tesisi kurulması için aldığı kararla Üsküdar Harem'de şehirlerarası otobüs terminali yapılması kararlaştırılmıştır. Otogar Üsküdar İlçesinde deniz kenarında Harem semtinde Selimiye Mahallesinde 1970 yılında inşa edilmiştir. O yıllarda otobüs firmalarının değişik semtlerde gelişigüzel dağınık bir biçimde otobüs yazıhaneleri açmaları bu kararın alınmasında etkili olmuştur.
Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan tüm otobüs firmalarının yazıhanelerini barındıran Harem Otogarında bu firmaların otobüs bileti satış ofisleri yanında şehir içi servis hizmeti veren araçlarıda bulunmaktadır. Harem Otogarı İstanbul Anadolu Yakasının önemli bir şehirlerarası yolculuk merkezidir. Harem Otogarı otobüs firmaları iletişim bilgileri, otobüs bileti fiyatları, yolcu taşımacılığı yaptıkları güzergahlar, otobüs sefer saatleri, gibi size lazım olan bilgilerinin tümü bu sayfalarda yer almaktadır.
Harem Otogarından 80 ile kalkan otobüs firmaları bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Harem Otogarı içinde tuvalet, emanet dükkanı, lokanta ve çay bahçesi bulunmaktadır. Eğer otobüs hareket saatinize yeterli süre varsa otogardan Üsküdar yönüne yürüyerek İstanbul’un simgelerinden biri olan Kız Kulesine karşı nefis boğaz manzarasında çay veya kahve keyfi yapabilirsiniz.
Harem Otogarına Ulaşım; Sirkeci-Harem Arabalı Vapur seferleri otogarın Avrupa Yakası ile bağlantısını sağlamaktadır. Marmaray ile Harem Otogarına ulaşımda Üsküdar İstasyonunda indikten sonra Üsküdar-Harem yönüne giden Ataşehir ve Yenisahra minibüslerine binebilirsiniz. Anadolu Yakası E-5 üstüne yakın bölgelerden otogara ulaşmak isteyenler ise Gebze-Harem Minibüslerini kullanabilirler. Harem Otogarına İETT otobüsleri ile direkt gelmek için 16M Ataşehir'den, 16F Fındıklı Mahallesinden, 16A Pendik’ten, 139 Şile ve Şile yolu güzergahındaki semtlerden, 16U Uğur Mumcu Mahallesinden, 12H Kadıköy'den, 320A Samandıra'dan sizleri Harem Otogarına taşıyacaktır.
İstanbul Harem şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? İstanbul otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, İstanbul seferi yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, İstanbul otobüs bileti fiyatları, İstanbul Otogarı ulaşım haritası, İstanbul Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları gibi tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Harem Otobüs Firmaları

İstanbul'da hizmet veren İstanbul merkezli otobüs şirketleri ve ayrıca İstanbul’a ulaşımı sağlayan diğer otobüs şirketleri de İstanbul Harem Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hizmet vermektedir. İstanbul ilinin ilçeleri Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar’ın otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. İstanbul otobüs bileti almak için bilet fiyatlarına sayfa başında bulunan İstanbul Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Üniversite

İstanbul’da yükseköğrenim faaliyetlerine devam eden devlet üniversiteleri; İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi’dir.

İstanbul Marmara Üniversitesi

1982 yılından bu yana faaliyet gösteren Marmara Üniversitesi İstanbul’un Anadolu Yakasındaki bir devlet üniversitesidir. Merkez Kampüsü Kadıköy ilçesinde olup, yerleşkeleri, Acıbadem Yerleşkesi, Anadoluhisarı Yerleşkesi, Altunizade Yerleşkesi, Başıbüyük Yerleşkesi, Göztepe Yerleşkesi, Kartal Yerleşkesi ve ayrıca Avrupa yakasında bulunan Sultanahmet Yerleşkesidir. Fakülteleri ise, Atatürk Eğitim Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi olup Enstitüleri ; Avrupa Birliği Enstitüsü, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Gastroenteroloji Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Nörolojik Bilimler Enstitüsü, Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’dür. Marmara Üniversitesinde yer alan Yüksekokullar ise; Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu‘dur.
İstanbul Marmara Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz İstanbul otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, İstanbul’a seyahat edebilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası’na Neden Gitmelisiniz?

İstanbul Türkiye’nin turizm potansiyeli en yüksek şehirlerinden biridir. Ayrıca dünyanın gözde destinasyonları arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebebi sahip olduğu zengin kültürel mirasları ve köklü tarihsel geçmişine ait eserlerdir. Her iki kıta üzerinde toprağı bulunan İstanbul’un her köşesi popüler mekanlarla doludur. Anadolu Yakasında Kadıköy ve Moda en yoğun ve keyifli mekanların yer aldığı semtler arasındadır. Bağdat Caddesi, Bahariye, Haydarpaşa Garı, Moda Sahili, Barış Manço Müzesi, Sunay Akın Oyuncak Müzesi, Süreyya Operası, Rexx Sineması, Caddebostan Sahili, Kalamış Marina, Fenerbahçe Parkı gibi birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Ayrıca Anadolu yakasında ağaçlık alanlar içerisinde tema parkları, eğlenceli oyun mekanları, yapay göletleri ve 7’den 70’e her yaş grubunun ilgisini çekecek mekanları ile Göztepe 60.Yıl Parkı, çeşitli spor aktiviteleri yapabileceğiniz tenis kortu, basketbol sahası, bisiklet parkuru gibi birçok spor alanına sahip olan Selamiçeşme Özgürlük Parkı, Ataşehir konumunda bulunan Botanik Park, harika boğaz manzarası eşliğinde sosyal tesislerinde kahvaltı yapabileceğiniz aynı zamanda erguvanları ile ünlü Üsküdar Fethi Paşa Korusu, Kanlıca sırtlarında yer alan Mihrabat Korusu, güzel vakit geçirmek için popüler yerler arasındadır.

Tarihi Camileri ve türbeleri ile Üsküdar, muhteşem boğaz manzarasına ev sahipliği yapan Kuzguncuk, Kız Kulesi manzarasında çayınızı ve kahvenizi yudumlayabileceğiniz Salacak, balık restoranları ve tarihi sarayı ile ünlü Beylerbeyi, şirin sokakları ve sımsıcak atmosferi ile Çengelköy, İstanbul’un en güzel manzaralarını ayaklarınızın altına seren Çamlıca Tepesi, Beykoz ve balık restoranlarının yanında dondurmacı ve waffle kafelerinin bulunduğu Anadolu Kavağı, Anadolu yakasının en güzel gezi yerleri arasında önerilmektedir. Yaz mevsiminde ada vapurlarına binip adalar turuna çıkabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sayfamızdan İstanbul’a Online Otobüs Bileti alıp keyifli bir yolculuğa çıkmaktır.

İstanbul mutfağına gelince, bütün kozmopolit kentlerde olduğu gibi İstanbul’da da yemek konusunda çeşit sınırı yoktur. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinin yanı sıra İstanbul’un birçok semtinde dünya mutfaklarına ait restoran ve kafeler bulunmaktadır. Alkollü mekanlar, cafeler, eğlence yerleri, sneak barlar, aperatif büfeleri, hamburger zincir restoranları, pizza restoranları, pastaneler ve daha birçok mekanı tercihinize göre bulabilirsiniz. Sizde sayfamızdan otobüs bileti alıp, İstanbul’a seyahat edebilirsiniz.

İstanbul Harem Otogarı Ulaşım Haritası > Yol Tarifi Al