Datça Otobüs Firmaları

Datça Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Neredennereye.com

otobüs bileti
Çanakkale Truva Turizm
Efe Tur
Has Turizm
Kamil Koç Turizm
Lüks Aksel Seyahat
Metro Turizm
Pamukkale Turizm
Süha Turizm
Ulusoy Turizm

 

DATÇA KOOP

Datça: 0252 -
Aktur: 0252 724 62 42
Marmaris: 0252 412 55 86
Muğla: 0252 214 15 96

 

Datça Koop' un Datça' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Datça > Marmaris, Muğla


kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 0 562

 

Datça Aktur: 0252 724 69 20
Datça Çarşı: 0252 712 22 11
Datça Otogar: 0252 712 84 34
 

Kamil Koç Turizm Muğla Şubeleri >>

 

Kamil Koç Turizm' in Datça' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Datça > İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale, Ezine, Küçükkuyu, Altınoluk, Akçay, Edremit, ...vb


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Datça Otogar: 0252 712 40 07
Datça Aktur: 0252 712 40 07
Datça Çarşı: 0252 712 95 59

 

Metro Turizm Muğla Şubeleri >

Metro Turizm Online Otobüs Bileti >> 

 

Metro Turizm' in Datça' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Datça > Afyon, Akcabat, Akhisar, Alibeyköy, Ankara, Arsın, Aydın, Balıkesir, Bayrampaşa, Beşikdüzü, Bodrum, Bursa, Çarşamba, Çorum, Denizli, Dinar, Eynesil, Fatsa, Giresun, Görele, Güvercinlik, Havza, İstanbul, İzmir, Manisa, Merzifon, Milas, Nazilli, Of, Ordu, Rize, Samandıra, Samsun, Sandıklı, Selimiye, Söke, Sürmene, Tekkeköy, Terme, Tirebolu, Trabzon, Ünye, Vakfıkebir, Yalova, Yatağan


Bodrum Otobüs Firmaları
Marmaris Otobüs Firmaları
Fethiye Otobüs Firmaları
Datça Otobüs Firmaları
Dalaman Otobüs Firmaları
Yatağan Otobüs Firmaları

pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0 850 333 35 35

 

Aktur Datça: 0252 724 62 42
Datça Merkez: 0252 712 31 01
Datça Otogar: 0252 712 41 48

 

Pamukkale Turizm Muğla Şubeleri >

Pamukkale Turizm Online Otobüs Bileti >>

 

Pamukkale Turizm' in Datça' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Datça > AFYON, AKÇAKOCA, AKÇAY, ALANYA, ALAPLI, ALTINOLUK, ANKARA, ANTALYA, AYDIN, AYVALIK, BALIKESİR, BANDIRMA, BİGA, BOZHÖYÜK, BOZÜYÜK, BURDUR, BURSA, CANAKKALE, ÇİNE, ÇORLU, DARICA, DATÇA, DAZKIRI, DENİZLİ, DİNAR, DÜZCE, ECEABAT, EDREMİT, ERDEK, ESKİŞEHİR, EŞEN ,EZINE, GELIBOLU, GEMLİK, GÖLCÜK, ISPARTA, IZMIT, İNEGÖL, İSTANBUL, İZMİR, KALE, KALKAN, KARACABEY, ÇATRAK, KARAMÜRSEL, KAŞ, KDZ.EREĞLİ, KESAN, KINIK, KIRKLARELİ, KORKUTELİ, KOZLU, KÜÇÜKKUYU, KÜTAHYA, LAPSEKI, LÜLEBURGAZ, LÜLEBURGAZ, MANAVGAT, MANİSA, ORHANGAZİ, POLATLI, SAKARYA, SANDIKLI, SERİK, SERİNHİSAR, SILIVRI, TAVAS, TEKIRDAG, YALOVA, YALOVA, ÇİFTLİKKÖY, YEŞİLOVA, ZONGULDAK


ulusoy turizm

 

 

ULUSOY TURİZM

0850 811 1 888

 

Datça Aktur: 0252 724 60 60
Datça Merkez: 0252 712 90 90
Datça Otogar: 0252 712 95 88

 

Ulusoy Turizm Muğla Şubeleri >

 

Ulusoy Turizm' in Datça' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Datça > Akhisar, AYDIN, BALIKESİR, BURSA, İSTANBUL, İSTANBUL (Anadolu), İZMİR, MANİSA, YALOVA


İstanbul > Muğla Otobüs Firmaları
Ankara > Muğla Otobüs Firmaları
Datça Otogarı Haritası

DATÇA OTOBÜS FİRMALARI

Muğla İlinin Datça İlçesinin üzerinde bulunduğu Datça Yarımadası, Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak ilan edilmiştir. Bu yüzden Datça bozulmamış doğası, 235 kilometrelik sahil şeridi ve 52 koyu, zengin flora ve faunası, Knidos antik kenti ile bölgenin en önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya başlamıştır. Son yıllarda turizm açısından cazibesi hızla artmakta, yoğun ilgi görmektedir. Datça' nın otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır. Datça Otogarından Türkiye'nin dörtbir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Datça otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Bu otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Bandırma' dan sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, otobüs bileti fiyatları, Datça Otogarı ulaşım haritası, Datça Otogarı peron numaraları, Datça Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilerede bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Datça Yapmadan Dönme; 

Datça İlçesine tatil, gezi, seyahat, iş, kültür gezisi, eğitim, yaylaya çıkmak, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız Datça otobüs yolculuklarında yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;

Datça Ulaşım;

D 400 Karayolu Datça Yarımadası Datça İlçesinden başlar tüm Akdeniz ve Güneydoğuyu baştan başa geçerek Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Sınır Kapısı'nda son bulur. Datça Marmaris'e 69 km, Muğla'ya 119 km, İzmir'e 329 km, İstanbul'a 800 km, Ankara'ya ise 705 km uzaklıktadır. Dalaman Havalimanı Datça'ya 160 km uzaklıktadır. Bodrum Datça arasında düzenli feribot seferleri vardır. Bu yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir. Datça Otogarından büyük illere otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Datça ilçe merkezinde üç mahalle bulunur. Bunlar Reşadiye, Eski Datça ve İskele Mahalleleridir. Reşadiye Mahallesi önemli ölçüde korunmuş eski bir yerleşim yeridir. Dar sokakları, beyaz badanalı taş evleri, badem ağaçları ile süslü sevimli avluları ile geçmiş yaşam tarzını yansıtır. Eski Datça Mahallesinde eski taş evleri büyük kentlerden gelenler satın alınıp restore ettirerek, otel, pansiyon ve cafe olarak kullanıma açmaktadır. Datça’nın en canlı ve hareketli noktası ise İskele Mahallesi yat limanı ve kumluk plajı çevresidir. Her gün çok sayıda tur teknesinin uğradığı liman çevresinde, hem de şehir merkezine açılan cadde ve sokaklarda kaliteli lokantalar, renkli barlar, yöresel ürünleri satın alabileceğiniz dükkanları bulabilirsiniz.

Datça'nın Koyları ve Bükleri;

Datça Yarımadası üzerinde 52 koy ve bük yer alır. Bunların hepsi ayrı özellikte ve güzelliktedir. Ortak özellikleri ise tertemiz, parlak, turkuaz ve masmavi denizlere sahip olmasıdır. Yarımadanın coğrafi konumundan dolayı bunların bir kısmı Ege Denizi bir kısmıda Akdenizde yer alır. Datça her iki denizde yüzebileceğiniz tek yerdir. Kuzeyde, Ege denizi bölümünde Gökçeler Bükü, Küçük Çatı, Çatı, Kızılağaç, Alavara, Çakal, Damlacık, Mersincik, Murdala, İskandil koylarının hemen hepsi Gökova’da mavi yolculuğa çıkanların önemli uğrak yerleri arasındadır. Feribotun yanaştığı Körmen Limanı da bu yöndedir. Akdeniz tarafına bakan ve günübirlik tekne turlarının uğrak yeri olan koylar arasında Knidos iç limanının yanı sıra, sırasıyla Palamut Bükü, Akvaryum, Hayıt Bükü, Kızıl Bükü, Domuz bükü, Kargı, Datça limanı, Karaincir, Sarı liman, Kara bük, Çiftlik, Kuruca bük, Günlücek ve Lindos koyları sayılabilir.