Midyat Otobüs Firmaları

Midyat Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Mardin Dilmenler
Mardin Seyahat
Mar-Tur Turizm
Midyat Seyyidoğlu
Öz Marsoy Turizm
Yeni Midyat Seyahat

midyat seyyidoğlu

 

 

MİDYAT SEYYİDOĞLU

0482 462 60 55

 

Midyat Seyyidoğlu Midyat Telefon Numaraları:

Midyat Merkez: 0482 462 55 65
Midyat Otogar: 0482 464 05 17
Mardin Midyat Şube: 0482 464 21 66
Midyat VİP: 0544 847 09 06

 

Midyat Seyyidoğlu Mardin Şubeleri >

 

Midyat Seyyidoğlu' nun Midyat' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Midyat >
Adana, Afyon, Alanya, Ankara, Antalya, Aydın, Bodrum, Bursa, Denizli, Didim, Dörtyol, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kuşadası, Manavgat, Mersin, Nazilli, Salihli, Selçuklu, Serik, Söke, Viranşehir


yeni midyat seyahat

 

 

 

YENİ MİDYAT SEYAHAT

 

Yeni Midyat Seyahat Midyat Telefon Numaraları:

Midyat Otogar: 0542 331 33 69
Midyat Yazıhane: 0543 239 72 72

 

Yeni Midyat Seyahat Mardin Şubeleri >

 

Yeni Midyat Seyahat' in Midyat' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Midyat >
Estel Otogarı, Ömerli, Kabala, Mardin, Kızıltepe, Viranşehir, Osmaniye, İskenderun, Adana, Mersin, Tarsus, Ankara, Bolu, Düzce, Adapazarı, İzmit, İstanbul, İzmir


 
Midyat Otobüs Firmaları
Kızıltepe Otobüs Firmaları
Nusaybin Otobüs Firmaları

star mardin

 

 

STAR MARDİN SEYAHAT
444 99 47


Star Mardin Seyahat Midyat Telefon Numaraları:
Midyat: 0 535 104 98 47

Star Mardin Seyahat' in Midyat' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Midyat >
ADANA, AFYON, AKSARAY, Alanya, Anamur, ANKARA, ANTALYA, BOLU, BURSA, Ceyhan, DİYARBAKIR, DÜZCE, Düziçi, Erdemli, Ereğli, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, Gazipaşa, Gebze, İnegöl, İSTANBUL, İZMİR, İZMİT, KAHRAMANMARAŞ, KONYA, Korkuteli, Kömürler, Manavgat,MERSİN, Nizip, OSMANİYE, Polatlı, Pozantı, SAKARYA, Salihli, Serik, Silifke, Sivrihisar, Suruç, ŞANLIURFA, Şereflikoçhisar, Tarsus, Taşucu, Turgutlu, Ulukışla, UŞAK, Viranşehir


mersin villa

 

 

MERSİN VİLLA

444 50 33

 

Mersin Villa Seyahat Midyat Telefon Numaraları:
Midyat: 0482 464 36 40

 

Mersin Villa Seyahat' in Midyat' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Midyat >
Gaziantep, Adana, Mersin, Düzce, Adapazarı, İzmit, İstanbul


van gölü turizm

 

 

VANGÖLÜ TURİZM

0 850 650 65 65


Vangölü Turizm Midyat Telefon Numaraları:

Midyat: 0 530 403 69 27


Vangölü Turizm' in Midyat' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Midyat >
BATMAN, Baykan, BİTLİS, Gercüş, Gevaş, Hasankeyf, Kozluk, Midyat, Tatvan, VAN, Ziyaret


İstanbul > Mardin Otobüs Firmaları
Ankara > Mardin Otobüs Firmaları
Midyat Otogarı Haritası
mardin midyat

MİDYAT İLÇESİ

Mardin'in ilçesi olan Midyat`ın doğusunda Dargeçit İlçesi, batısında Ömerli İlçesi, kuzeybatısında Savur İlçesi, kuzeyinde Batman İlinin Gercüş İlçesi, güneyinde Nusaybin İlçesi ve güney doğusunda Şırnak İlinin İdil İlçesi yer alır. Midyat’ın tespit edilebilen tarihi M.Ö 13. Yüzyıla kadar uzanır. Midyat İlçesi dünyanın en eski yerleşim bölgesi olan Yukarı Mezopotamya bölgesinde yer aldığı için tarih boyunca Sümerler, Asurlular, Urartular, Makedonyalılar, Persler ve Romalılar gibi bir çok uygarlığın izlerine sahiptir. Midyat ekonomisinin kaynağını çiftçilik, hayvan yetiştiriciliği ve el sanatları oluşturur. Midyat'da geleneksel el sanatları arasında, gümüş işlemeciliği ( Telkari ), taş işlemeciliği, halı dokumacılığı ön plana çıkmaktadır. Habur Sınır Kapısı ve Nusaybin Sınır Kapısına yakınlığı nedeniyle ilçede nakliye sektörü gelişmiştir.

Mardin Midyat Otobüs Firmaları

Midyat'da hizmet veren Mardin merkezli otobüs firmaları Mardin Dilmenler, Mardin Seyahat, Mar-Tur Turizm, Midyat Seyyidoğlu, Öz Marsoy, Yeni Midyat, Mar-Ses Turizm, Star Mardin Seyahat, Yeni Midyat Seyahat ve diğer otobüs firmaları Midyat Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir.

Midyat Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Midyat otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Midyat otobüs bileti fiyatları, Midyat Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Midyat otobüs sefer saatleri, Midyat otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Midyat Ulaşım;

D380 Mardin-Cizre (Şırnak) Karayolu Midyat'dan geçer. Midyat'a Mardin 68 km, Cizre 87 km, Şırnak 133 km, Hakkari 324 km uzaklıktadır. D955 Ardaham-Mardin karayoluda Midyat'dan geçer. Bu yol Midyat'ı Batman ve Bitlis'e bağlar. Midyat'a Batman 79 km, Siirt 159 km, Bitlis 216 km uzaklıktadır.

Midyat İlçe merkezine 80 km uzaklıkta olan Mardin Havalimanından İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanına tarifeli seferler yapılmaktadır.

Midyat Meslek Yüksekokulu;

Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksekokulu Akçakaya Mah. Yılmaz Cad. Midyat/Mardin adresinde eğitim vermektedir. Okulda bulunan bölümler, Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Elektrik Programı, Elektronik - Haberleşme Teknolojisi, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Sosyal Hizmetler Bölümüdür. Midyat Meslek Yüksekokulu için Midyat'a yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Midyat otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Midyat Gezilecek Yerler;

Midyat İlçesi Mardin'e benzer taş evlerin, taş konakların, kemerli geçitlerin, sokakların, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Süryani kiliselerinin bulunduğu Midyat, görünümü ile bir ortaçağ kentini andırır. Midyat'da gezilip görülmesi gereken yerler, Cevat Paşa Camii, Ulu Camii, H. Abdurrahman Camii, Devlet Konuk Evi (Sıla Konağı), Gelüşge Hanı, Estel Kent Müzesi (Yeraltı Şehri), Estel Köşk (Kültür) Evi, İzozoel Kilisesi, Mor Stefanos Kilisesi, Meryem Ana Manastırı, Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı, Linveyri Şifa Mağarası, Kefilsannur Mağarası, Şenköy Kefilmelep Mağarası, Hapisnas Mağarası, Tınat Mağarasıdır.

Midyat Yapmadan Dönme;

Diller Ve Dinler Şehri Midyat ilçesine tatil, gezi, seyahat, iş, çalışma, eğitim, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, düğün, dernek gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız otobüs yolculuklarında Midyat'da yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;