Enez Otobüs Firmaları

Enez Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Neredennereye.com

otobüs bileti
Çanakkale Truva Turizm
Keşan Birlik
İstanbul Seyahat
Nilüfer Turizm
Metro Turizm
Ulusoy Turizm

keşan birlik

 

 

 

KEŞAN BİRLİK


Enez Sahil: 0284 821 47 27
Enez Garaj: 0284 811 60 46

Erikli: 0284 737 37 70 - 0284 737 37 73
Yayla: 0284 797 80 90

 

Keşan Birlik Edirne Şubeleri >

 

Keşan Birlik' in Enez' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Enez > Enez, Erikli, Yayla, M.Ereğli, Bandırma, İstanbul, Silivri, Bursa, Karacabey


EDİRNE ÇAĞLAR TURİZM

 

Enez: 0541 417 37 33

 

Edirne Çağlar Turizm' in Enez' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Enez > Uzunköprü, Havsa, Erikli, Yayla, Enez


Enez Otobüs Firmaları
Keşan Otobüs Firmaları
Uzunköprü Otobüs Firmaları

fatih turizm

 

 

FATİH TURİZM

444 01 39


Enez: 0284 821 41 44

 

Fatih Turizm' in Enez' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Enez > Kırklareli, Lüleburgaz, Çorlu, Enez, Haskova


istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT


Enez: 0850 222 59 59

 

İstanbul Seyahat Edirne Şubeleri >

 

İstanbul Seyahat' in Enez' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Enez > Tekirdağ, İstanbul, Gelibolu, Çanakkale


İstanbul > Edirne Otobüs Firmaları
Ankara > Edirne Otobüs Firmaları
Enez Otogarı Haritası

ENEZ OTOBÜS FİRMALARI

Enez, Ege Denizi'nin kuzey sahilinde Meriç Nehrinin denize döküldüğü yerde kurulmuştur. Tarihi geçmişi günümüzden yaklaşık 7500 yıl öncesine dayanır. Eski çağlardaki adı Ainos'dur. Doğal limanı tarih boyunca önemli bir kent olmasını sağlamıştır. Enez ilçesinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Merkez ve sahil köylerinde balıkçılıkla da yapılmaktadır. Diğer bir gelir kaynağı ise turizmdir. Edirne İlinin İlçesi Enez'in doğusunda Keşan ilçesi, batısında Ege Denizi, kuzeyinde Yunanistan ve İpsala ilçeleri, güneyinde Saroz Körfezi bulunur. Enez Otobüs Firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır. Enez Otogarından Türkiye'nin dörtbir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Enez otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren Enez otobüs firmaları hangileridir? Enez otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Enez'den sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Enez otobüs bileti fiyatları, Enez Otogarı ulaşım haritası, otogar peron numaraları, otogar yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilerede bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Enez Karayolu Ulaşım;

Enez'e 2 yol ile ulaşılır. Birincisi Enez - Keşan Karayolu, diğeri ise Enez - İpsala Karayoludur. Her iki yolda ana yol olan E84 ve E87'ye bağlanır. Enez Keşan'a 50 km, İpsala'ya 40 km, İpsala Sınır Kapısına 43 km, Uzunköprü'ye 112 km, Edirne'ye 170 km, Gelibolu'ya 123 km uzaklıktadır. İstanbul Esenler Otogarına uzaklığı ise 283 km dir.

Enez Gezilecek Yerler;

Işıklar Dağı, Hisarlık Dağı, Ayasofya Camii, Has Yusuf Bey Türbesi, eski kervansaray, manastır, Yenice Ovası, Gala Gölü, Dalyan, Taşaltı, Tuzlalık, Bücürmene, Enez Kalesi Fatih Camii.

Gala Gölü Milli Parkı;

Enez İlçe merkezine 8 km uzaklıktadır. Marmara bölgesinde, Edirne ili, Enez ve İpsala ilçesi sınırları içerisinde yer alan Pamuklu ve Küçük gala göllerini kapsar. Daha sonra alanı genişletilen park sulak saha, göl ve orman ekosistemlerini ve bu ekosistemlerde barınan çeşitli canlı türlerini barındırmaktadır. Yaklaşık 130 kuş türünü barındırır. Piknik ve doğa yürüyüşü ile kuş gözlemi yapmak için idealdir. Türkiye’nin ikinci büyük kuş cenneti olduğu söylenmektedir.