Uzunköprü Otobüs Firmaları

Uzunköprü Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Çanakkale Truva Turizm
Keşan Birlik
İstanbul Seyahat
Nilüfer Turizm
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
çanakkale truva turizm

 

 

ÇANAKKALE TRUVA TURİZM

444 00 17


Truva Turizm Uzunköprü Telefon Numarası:
Uzunköprü Otogar: 0284 513 20 48

 

Truva Turizm Edirne Şubeleri >

 

Çanakkale Truva Turizm Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > Akçay, Aliağa, Altınoluk, ANTALYA, AYDIN, Ayvacık, Ayvalık, Bandırma, Biga, Burhaniye, BURSA, ÇANAKKALE, Çardak, DENİZLİ, Eceabat, Edremit, Ezine, Gelibolu, ISPARTA, İZMİR, Karacabey, Küçükkuyu, Lapseki, Menemen, Nazilli


istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT


İstanbul Seyahat Uzunköprü Telefon Numaraları:
Uzunköprü Çarşı: 0284 513 10 56

Uzunköprü Otogar: 0284 513 17 00

 

İstanbul Seyahat Edirne Şubeleri >

 

İstanbul Seyahat Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > Tekirdağ, İstanbul, Gelibolu, Çanakkale


KALEBİRLİK

 

Kale Birlik Uzunköprü Telefon Numarası:
Uzunköprü: 0284 513 93 60

 

Kalebirlik Seyahat Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > VELİKÖY, ÇORLU, LÜLEBURGAZ, BABAESKİ, UZUNKÖPRÜ, SARAY, B.YONCALI, KAPAKLI, ÇERKEZKÖY, VELİKÖY, ÇORLU, TEKİRDAĞ, KEŞAN


ısparta petrol turizm

 

 

ISPARTA PETROL TURİZM

444 1 737


Isparta Petrol Turizm Uzunköprü Telefon Numarası:
Uzunköprü: 0284 513 11 79

 

Isparta Petrol Turizm Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > Akçay, Aliağa, Aliağa sebat, ALTINOLUK, ANTALYA, Atça, AYDIN, Ayvacık, Ayvalık, Bergama, Buharkent, Burhaniye, ÇANAKKALE, Dazkırı, DENİZLİ, Dikili, Dinar, Edremit, Ezine, Gelibolu, Gure, ISPARTA, İZMİR, Keçiborlu, Keşan, Kuyucak, Lapseki, Menemen, Nazilli, Sarayköy, Şakran

Sponsorlu Bağlantılar

Enez Otobüs Firmaları
Keşan Otobüs Firmaları
Uzunköprü Otobüs Firmaları
nilüfer turizm

 

 


NİLÜFER TURİZM

0850 222 00 99


Nilüfer Turizm Uzunköprü Telefon Numarası:
Uzunköprü: 0284 514 04 01

 

Nilüfer Turizm Edirne Şubeleri >

 

Nilüfer Turizm Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Lüleburgaz, Keşan, Uzunköprü, Havsa, Babaeski, Ayvalık Akkuşlar Tesis, Muratlı, Tekirdağ, Aydın, Denizli


metro turizm

 


METRO TURİZM

 

Metro Turizm Uzunköprü Telefon Numarası:
Uzunköprü: 0850 222 35 55

 

Metro Turizm Edirne Şubeleri >


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0850 333 35 35


Pamukkale Turizm Uzunköprü Telefon Numarası:
Pamukkale Turizm Uzunköprü Otogarı Tel: 0284 518 10 48

 

Pamukkale Turizm Edirne Şubeleri > 

 

Pamukkale Turizm Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > Babaeski, İstanbul, Lüleburgaz


soma seyahat

 

SOMA SEYAHAT

 

Soma Seyahat Uzunköprü Telefon Numarası:
Uzunköprü: 0284 513 20 48 - 0284 513 70 69

 

Soma Seyahat Uzunköprü otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Uzunköprü > Akçay, Akhisar, Altınoluk, Altınova, Ayvacık, Ayvalık, Bergama, Burhaniye, ÇANAKKALE, Dikili, Eceabat, Edremit, Ezine, Gelibolu, Kırkağaç, Küçükkuyu, MANİSA, Saruhanlı, Soma


 
İstanbul > Edirne Otobüs Firmaları
Ankara > Edirne Otobüs Firmaları
Uzunköprü Otogarı Haritası
uzunköprü

Uzunköprü

Uzunköprü Hakkında Bilgiler

Ergene Nehri kenarında kurulmuş olan Edirne'nin Uzunköprü ilçesi adını bu nehir üzerinde, Osmanlı Padişahı II.Murad tarafından yaptırılan köprüden alır. Uzunköprü Trakya Bölgesinde, Türkiye'nin en batısında bulunur. Verimli topraklara sahip Ergene havzasında yer alan Uzunköprü ekonomisi tarıma ve tarımsal sanayiye dayalıdır. İlçede ağırlıklı olarak buğday, pirinç, ayçiçeği ve şeker pancarı yetiştirilmekte ve ilçedeki fabrikalarda işlenmektedir. Uzunköprü batıdan Meriç ve İpsala İlçeleri ile ve Yunanistan'la, doğudan Hayrabolu, kuzeyden Havsa ve Pehlivanköy İlçeleri, güneyden Malkara ve Keşan İlçeleri ile komşudur. Tarihsel geçmişine bakılınca Osmanlı İmparatorluğuna 90 küsür sene başkentlik yapmış Edirne ilinin en popüler ilçelerinden olan Uzunköprü’nün geçmişi günümüzden 10.000yıl öncesine uzanmaktadır. İlk yerleşimi kuran en belirgin topluluksa Traklardır. Daha sonra günümüze gelinceye kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerin başlıcaları, Yunanlar, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılardır. Eski adı kayıtlarda Cisr-i Ergene olarak yer alan ilçe Osmanlının tarihi miraslarından biri olan taş köprüsü inşa edildikten sonra Uzunköprü adını almıştır. Uzunköprü otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Uzunköprü Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Uzunköprü Ulaşım

Tarihi ve kültürel mirasları ile ünlü Edirne ilinin popüler ilçesi olan Uzunköprü’ye karayolu ulaşımı devlet yolları üzerinden rahatça sağlanabilmektedir. D550 Edirne - Çanakkale Karayolu (Avrupa E-yolu E87) Uzunköprü İlçesinden geçer. Uzunköprü bu yol ile kuzeyde Havsa, Edirne'ye, güneyde Keşan, Gelibolu ve Çanakkale'ye ulaşır. Edirne Uzunköprü'ye 64 km uzaklıktadır. Uzunköprü Havsa arası 38 km dir. Keşan 57 km, Gelibolu 115 km, Enez 107 km, Malkara 70 km, Çanakkale 164 km, Şarköy 115 km uzaklıktadır. Uzunköprü’ye seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Uzunköprü otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Uzunköprü Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Tekirdağ Çorlu Havalimanı Uzunköprü’ye 160km mesafededir. Havalimanında servis araçları, taksiler, vib ulaşım araçları ve otobüs şirketleri hizmet vermektedir.

Uzunköprü Otogar

Uzunköprü şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren Uzunköprü otobüs şirketleri hangileridir? Uzunköprü otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Uzunköprü'den sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Uzunköprü otobüs bileti fiyatları, Uzunköprü Otogarı ulaşım haritası, otogar peron numaraları, otogar yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Uzunköprü Yüksekokulu

Edirne Uzunköprü ilçesinde Trakya Üniversitesine bağlı 2012 yılında kurulmuş olan bir uygulamalı bilimler yüksekokulu ve bir adet de 1994 yılında kurulmuş meslek yüksekokulu vardır. Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Bilgi Yönetimi, Muhasebe Bölümü mevcut olup, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise, Muhasebe ve vergi uygulamaları, Yönetim ve Organizasyon, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık, Toptan ve Perakende Satış, Hukuk bölümü yer almaktadır. Bu okullar için Uzunköprü'ye yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Uzunköprü otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Uzunköprü’ye Neden Gitmelisiniz?

Marmara Bölgesinin Trakya kısmında yer alan ve Yunanistan sınır kapısı ile Avrupa’ya geçit konumunda olan Edirne ilinin güzel ilçesi Uzunköprü’ye gezi planı yapıyorsanız öncelikle sayfamıza göz atıp ilçedeki gezilip görülmesi gereken yerler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
Öncelikle ilçenin simgesi aynı zamanda da adını veren tarihi taş köprü Uzunköprü’ye değirsek, Padişah II. Murat, Varna seferinden dönerken su taşkınları nedeniyle Ergene Nehri'ni geçememiş ve buraya bir köprü yapılmasını emretmiştir. Bu emir üzerine 1425 senesinde inşaata başlanmış ve inşaat 1444 senesinde sona ermiştir. 18 senede tamamlanan bu eser, 1293 metre uzunluğunda, 5.5 metre genişliğinde ve 174 kemerli olarak yapılmıştır. Osmanlı mimarisinin özgün eserlerinden olan taş köprünün kanat ve kemerleri; aslan, fil, kartal, lale ve çeşitli geometrik kabartma motiflerle süslenmiştir. Köprü "Cisr-i Ergene" adı ile bugünkü ilçenin kurulmasına başlangıç teşkil etmiş ve aynı zamanda adını da vermiştir. Uzunköprü, UNESCO Geçici Miras Listesinde yer almaktadır. İlçede görülmesi gereken ikinci eser ise Muradiye Camiidir. Sultan II.Murat tarafından yaptırılmış olan eserin inşa tarihi 1444 yılıdır. İmaret ve medresesi de yer alan külliye tarzında yaptırılmış olan Muradiye Camii, dikdörtgen beşik örtülü cami tarzının en büyüğüdür. 1800’lerin son çeyreğinde Rumların yaşadığı dönemden kalma Aziz İoannis Kilisesi Ortadoks cemaatine ait ibadethanelerden olup, günümüze değin ulaşmayı başarmış yapılardandır. Moloz taş ve tuğla kullanılarak inşa edilmiş kubbeli ve süslemeli mimariye sahip olan kilise, Uzunköprü Belediyesince yürütülen proje ile 2011 yılında restore edilmiştir. Eskiden tekel binası olarak kullanılmışken 90’ların sonunda müzeye dönüştürülen Kent Müzesi Uzunköprü ilçesinde gezebileceğiniz popüler mekanlardan bir başkası olup, yöresel halkın yaşam tarzını simgeleyen eşyaları ve geleneksel odaları sergilemektedir.
Uzunköprü'de ayrıca diğer görülecek yerlerden Halise Hatun Camii ve Gazi Turhan Bey Türbesi de önerilebilir. Uzunköprü ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Uzunköprü Online Otobüs Bileti almaktır.
Uzunköprü yemeklerine gelince Trakya mutfağının öne çıkan lezzetleri ile burada karşılaşacaksınız. Başta tava ciğeri olmak üzere, Mamzana, Kadınbudu köfte, Elbasan Tava, Soğanlı Tavuk Yahni, Zirva, Ciğer Sarma, Kabak Kalyesi, Ispanak Mücveri, Kandilli Mantı ve Zerde Uzunköprü’de tadabileceğiniz lezzetler arasında öne çıkanlardır. Alışveriş için ise ayçiçek yağı ve pirinç ayrıca da kavala kurabiyesi satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Uzunköprü Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.